Урок "Вивчення букви ес"

Про матеріал

конспект уроку вивчення нової букви, до підручника М.Д. Захарійчук, (НУШ), Буква ес. До уроку додаються звуки природи.

Перегляд файлу

Тема. Звуки [с], [с′]. Позначення їх буквами С, с («ес»)

Мета: ознайомити учнів з буквою С («ес»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою, працювати з анаграмами, вдосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: компьютер, звук лісу, птахів, картинки пташок, фішки для звукових моделей, смайлики, таблиці для читання складів.

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

До мене  і  до  гостей.

Продзвенів уже дзвінок.

Починаємо урок!

Вже закінчилась перерва.

І дзвенить для нас дзвінок.

Всі зібралися у класі?

Починаємо урок!

  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Повторення вивчених букв
  • Скільки букв ми вже вивчили?
  • Скільки позначають голосні звуки?
  • Скільки приголосні?
  • Звуки  ми …..
  • Букви  ми  ….
  1. Повторення скоромовок.

IIІ. Мотивація навчальної діяльності

  Яка пора року за вікном?

  • Ми з вами помандруємо сьогодні до  осіннього  лісу.
  • Які звуки ми можемо там почути?  (Звуки   лісу)
  • Звуків  багато можна  почути в лісі, а також спів пташок.
  • А яких саме пташок?  (Звуки  пташок)   картинки

— Який звук ми чуємо  на  початку цих всіх слів?  (сова,  сорока,  синиця,  снігур)

— Як ви гадаєте, з яким звуком ми будемо сьогодні знайомитись?

 

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

Дорогі діти!

Вітає мудра вас Сова.

Навчаю учнів також я;

Не хлопчаків і не дівчат,—

Пташок, комах, також звірят.

Усі вони старанні, здібні,

Завжди уважні і активні.

Вивчали звук [с] учора ми.

Сьогодні вивчіть його ви.

Завдання вам передаю,

Бажаю успіху. Угу!

— Завдання виконаємо ми?

— Тож часу не гаймо, почали.

 

V. Ознайомлення з новим звуком

1 Виділення звуків [с], [с′]

Синиці  сіно сушили,

Сороки  солому  носили.

  • Який звук  повторюється в усіх словах?

2. Артикуляція звуків [с], [с′], віднесення їх до приголосних

 

3. Аналітико-синтетичні вправи

      1). Гра «Утвори склад»

Учитель називає звуки, учні утворюють з них склади.

      2). Гра «Назви звуки»

Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво­рюють.

     3). Гра «Мікрофон по колу»

Учні добирають свої слова з новими звуками.

    4). Місце звуків  у  назвах пташок

      Соловей, сорока,  сова,  ластівка,  синиця,  снігур,  сокіл.

  • Чи всі  ці пташки у нас  залишаються  зимувати?

      5) Звуковий  аналіз слів:

     Сіно    (= 0 -  0)            Солома   (- 0 – 0 – 0)

     6) З*єднай  малюнок  зі звуковою  схемою.

Сова              (-0  -0)

Сорока          (-0  -0  -0)

Синиця          (-0-0=0)

Снігур            (- = 0 -0- )

 

VI. Ознайомлення з новою буквою

  1. Розгляд букви. Аналіз її графічної будови. 
  • Порівняйте  велику і маленьку букву. Чим вони схожі і чим  відрізняються?
  • На  що  схожа буква с?

Буква "С" як місяць в небі,
Як маленький серпик в полі,
Як окраєць хліба теплий,
Кавуна шматок солодкий.

  1.  Читання складів з вивченою буквою
  • Діти читають прямі та обернені склади.
  •  

VII. Робота за Букварем (с. 62-63)

1. Розгляд  малюнків

— Назвіть предмети, зображені на малюнках, вкажіть місце звуків [с], [с′] у цих словах.

2. Робота зі складовою таблицею

— Назвіть звуки, які позначають букви в червоних кружечках.

— Назвіть звуки, які позначають букви у синіх кружечках.

— Прочитайте надруковані склади.

3. Читання променевих таблиць

-  Різні  види читання  (хором, в парах,  хлопчики,  дівчатка….)

Фізкультхвилинка

 (гімнастика для очей)


Сидять маленькі совенята.

Раз — розплющили оченята.

Подивилися навколо.

Потім — вгору і додолу.

Оченята — блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

 


4). Читання складів «Хто, в якому будиночку  живе?

 

5). Розгляд предметів (вгорі  підручника на ст.. 64)

- Що  зайве? (Сім)

- Як називається рослина, яка  росте кущем?  Поділити  на склади.

 

6). Робота з віршем Г.Чубач «Сіло сонце на сосну…»

 

7). Розгляд ілюстрації (с. 63)

— Кого ще навчає мудра Сова?

— В назві якої тварини чуємо вивчений звук?

— Як ви гадаєте, де живуть учні мудрої Сови?

— Поміркуйте. Дайте назву цьому малюнку.

 

VIII. Підсумок уроку

— З яким новим звуками ви ознайомилися на уроці?

— Дайте характеристику цим звукам.

— Назвіть букву, якою вони позначаються.

— Яке із завдань мудрої Сови  вам найбільше  сподобалось?

Рефлексія

  • Якщо вам все сподобалось і  запамяталось, покажіть веселий  смайлик, а якщо  щось  було не так, не вийшло - сумний

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2019
Переглядів
1067
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку