Урок "Позиціям рук і ніг в чирлідингу"

Про матеріал
Ознайомити учнів з технікою виконання стійки на лопатках, сприяти розвитку координаційних здібностей. Вивчити основні позиції рук і ніг, в чирлідингу. Повторити техніку безпеки на уроці з чирлідингу.
Перегляд файлу

План конспект  уроку

з фізичної культури

для учнів 5 - класу

Загальна тема: Чирлідинг

Тема уроку: Позиціям рук і ніг в чирлідингу

Місце проведення: Спортивний зала

Дата та час проведення:

Мета уроку: Ознайомити учнів з технікою виконання стійки на лопатках, сприяти розвитку координаційних здібностей. Вивчити основні позиції рук і ніг, в чирлідингу. Повторити техніку безпеки на уроці з чирлідингу.

Задачі: 1.Ознайомити з технікою виконання стійки на лопатках

               2. Навчити основним позиціям рук і ніг в чирлідингу

               3. Закріпити техніку присідання Plie ( пліє)

              4. Сприяти розвитку координаційних здібностей.

Необхідний інвентар: Секундомір, гімнастичні мати, тенісні м'ячі, координаційна драбина.

 

 

 

 

 

 

Підготовила вчитель

з фізичної культури

Зубченко Олена Анатоліївна

 

 

 

Хід уроку

 

Зміст уроку

Дозування

 

Організаційно-методичні вказівки

основна

 

 

підготовча

 

підготовча

спеціальна

 

 

Підготовча частина (11 хв.)

1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом.

 

1.1.Підрахунок ЧСС

1'

 

 

6"

1'

 

 

6"

1'

 

 

6"

Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я.

Норма 70 – 75 уд./хв.

2. Повідомлення завдань уроку

30"

30"

30"

Повідомлення задач та ціль уроку.

3.Різновиди ходьби з тенісним м'ячем

3.1 Ходьба на носках передаємо м’яч над головою з руки в руку

3.2 Ходьба на п’ятках передаємо м’яч за головою з руки в руку

3.3 Ходьба на зовнішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку

3.4 Ходьба на внутрішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку

1'

1'

1'

Повільному темпі. В колону по одному.

4.Біг з тенісним м'ячем

4.1 Приставним кроком з ударами тенісного м’яча об підлогу

4.2 Звичайним бігом передаючи м’яч з руки в руку

4.3 Біг з зупинкою по свистку підкидання м’яч у гору

2'

1'

_

Повільному темпі. В колону по одному. Тримаючи дистанцію.

5. Робота на координаційній драбині

2'

 

2'

 

1'

 

В колону по одному .

 

6. Перешикування

30"

30"

30"

Фронтальний метод в колону по два.

7. Загально розвивальні вправи з тенісним м'ячем

4'

4'

4'

Фронтальний метод.

1. В. п . -  ноги нарізно; руки за головою з м’ячем.

1 – 4- передача м’яча за головою  в праву сторону

5 – 8 –передача м’яча в ліву сторону 

3р.

3р.

2р.

Слідкуємо за правильністю виконання

2.  В. п.- ноги нарізно; руки перед собою

1 – 4 – передача м'яча з руки в руку поступово піднімаємо руки в гору

5 – 8 - передача м'яча з руки в руку поступово опускаючи руки вниз

3р.

3р.

2р.

Слідкуємо за осанкою

3. В. п. – ноги нарізно; руки перед собою

1 – 4 – передача м’яча за спину по колу

5 – 8 – те саме в іншу сторону

3р.

3р.

2р.

Спина пряма. Дихання спокійне.

4. В. п. – широка стійка;

1 – 4  - робимо вісімку між ногами в праву сторону

5 – 8 – те саме в ліву сторону

3р.

3р.

2р.

Акцент робимо на якість і швидкість виконання

5. В. п. – широка стійка;

1 – 4 – котимо м’яч по підлозі вісімкою між ногами в праву сторону

5 – 8 – те саме в ліву сторону

3р.

3р.

2р.

Слідкуємо за м’ячем.

6. В. п. – о. с. обведення м’яча навколо ніг

7р.

5р.

Правильність і швидкість виконання з максимальною частотою.

7. В. п. – ноги нарізно;

Набивання тенісного м’яча об підлогу

10р.

8р.

5р.

Максимальна частота

8. В. п. – ноги нарізно;

Підкидання тенісного м’яча над головою

10р.

8р.

5р.

Амплітуда підкидання, правильність виконання вправи.

9. В. п. – о. с. настрибування на тенісний м’яч по черзі правою і лівою ногою

20р.

15р.

10р.

Максимальна частота

10. В. п. – о. с.

1 – 4 - кидання м’яча лівою рукою в гору ловимо правою

5 – 8 – те саме правою рукою

7р.

5р.

Звернути увагу на правильність виконання

Основна частина (30 хв.)

8. Ознайомити з технікою виконання стійки на лопатках

6'

 

6'

 

6'

 

 

1.1. Групування присівши спиною до мату;

3р.

 

3р.

 

 

-

 

Нахилити голову вперед, торкнутися підборіддям до грудей

Лежачи на спині, підняти ноги і торкнутися ними підлоги за головою

1.2.Групування сидячи;

 

3р.

 

3р.

 

 

-

 

Лежачи на спині, піднімати та опускати ногиТеж саме, допомагаючи руками під поперек

Теж саме,  але із сіду перекатом назад

1.3.Групування лежачи;

3р.

 

3р.

 

 

-

 

 

Сід перекатом назад, стійка на лопатках Стійка на лопатках  з допомогою

1.4.Лежачи на маті, руки вздовж тулуба – піднімання ніг до голови;

3р.

 

3р.

 

 

-

 

Стійка на лопатках, руки прямі на підлозі

Основна стійка, нахил вперед і перекатом назад з  прямими ногами, стійка на лопатках.

9. Навчити основним позиціям рук і ніг в чирлідингу

6'

 

6'

 

6'

 

 

2.1. Перше положення рук, HICH V

 

1'

1'

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\images (3).jpg

2.2.Друге положення LOW V

1'

1'

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\Без названия.jpg

2.3.Третє положення рук T

 

1'

 

1'

 

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\IMG_p6.jpg

2.4. Четверте положення рук BROKEN T

1'

1'

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\IMG_p7.jpg

2.5. П’ята позиція рук L в ліву сторону і в праву

1'

1'

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\IMG_p13.jpg

2.6. Шосте положення рук K в ліву сторону і в праву

1'

1'

1'

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\IMG_p12.jpg

10. Закріпити техніку присідання Plie ( пліє)

6'

6'

-

 

3.1. Пліє у класичному танці — це присідання Музичний розмір 4/4. Вихідне положення: ноги в першій позиції. На «раз», «два» — повільно опуститися, не відокремлюючи п'яток від під­логи і зберігаючи виворітність верхньої частини стегна. Коліна обох ніг широко розвести в сторони. Корпус прямий, підтягнутий. На «три», «чотири» — повільно піднятися, зберігаючи виворітність, і стати у вихідне положення

 

6'

 

4'

-

C:\Users\Uchen 4\Documents\Новая папка\Demi_plie.jpg

11. Сприяти розвитку координаційних здібностей.

1. В. п. – о. с. 1 – 6 почергова зміна положення рук угору із стрибком на кожен рахунок; 7 – 8 – два оплески долонями із стрибками на кожен рахунок.

2. В. п. – ноги разом, потягнутися руками вгору, на видиху опустити руки. Зімкнути руки вгорі, нахилятися в сторони.

3. В. п. – ноги разом. На видиху опустити руки, поставити долоні на груди, на вдиху розкрити руки, прогинаючись назад. На видиху руки повернути на груди. Кілька разів прогинатися назад і повертати руки до грудей.

4. В. п. – руки притиснути до грудей, прогнутися і витягнути руки по діагоналі – одна рука вгору, друга -  вниз. На видиху – зібрати руки, на вдиху – прогнутися.

5. В. п. – о. с. Витягнути руки вгору, на видиху з прямою спиною нахилитися вперед, піднімаючи одну ногу  горизонтально. Набути  в. п.  на вдиху, ліва нога витягнута, зігнути праву і підтягнути руками до себе. Тягнутися вгору, нахилитися і підняти горизонтально ліву ногу. В. п. – притягнути до грудей праве коліно. 

 

 

18'

 

10'

 

-

 

 

Слідкувати за правильністю виконання

 

 

 

Тримати осанку, не згинати ноги в колінах.

 

 

Слідкувати за правильністю виконання

 

 

12. Підрахунок ЧСС

 6''

 

 

6''

 

 

6''

 

60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося.

Заключна частина (5 хв)

1. Ходьба в повільному темпі

2. Відновлення дихання

3. Шикування в шеренгу.

4. Підбиття підсумків уроку

 

 

 

5. Підрахунок ЧСС

 

 

30''

30"

30"

1хв

 

 

 

6''

30''

30"

30"

1хв

 

 

 

6''

30''

30"

30"

1хв

 

 

 

6''

Повільному темпі. В колону по одному.

Піднімаємо руки до гори робимо – вдих, опускаємо – видих. Нагадуємо техніку безпеки, аналізуємо правильність виконання вправ, даємо поради на що потрібно акцентувати увагу.

Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи.

141 -  160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження;

60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося.

6. Домашнє завдання

6.1. Згинання, розгинання рук в упорі лежачи.

Від підлоги хлопці.

Від лави дівчата.

6.2. Лежачи на спині, піднімання і опускання тулуба.

2хв 30'' хв.

20 – 25 р. (хлопці)

20р (дівчата)

20 – 30 р. (хлопці)

15 – 20 р. (дівчата)

1 хв.

.

Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи.

 

docx
Додано
30 жовтня 2019
Переглядів
912
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку