Метою уроку є дати уявлення про значення соборів у житті середньовічної людини, ознайомити з процесом будівництва храмів, охарактеризувати та порівняти романський та готичний стилі архітектури, навчити описувати культурні пам'ятки.
Тема уроку: Практичне заняття «Християнські храми у житті середньовічних європейців»
Мета уроку:
Навчальна: дати уявлення про значення соборів у житті середньовічної людини, ознайомити з процесом будівництва храмів, охарактеризувати та порівняти романський та готичний стилі архітектури, навчити описувати культурні пам’ятки.
Розвивальна: розвивати вміння та навички роботи з ілюстраціями, описувати, аналізувати, висловлювати аргументовані судження, порівнювати, узагальнювати та систематизовувати матеріал у таблицю, робити висновки;
формувати історичні компетентності
Виховна: виховувати культуру спілкування, естетичні смаки, патріотизм, бережливе ставлення до пам’яток культури.
Тип уроку: практичне заняття
Основні терміни та поняття: архітектура, церковна споруда, собор, романський стиль, готичний стиль, фреска, мозаїка, вітраж, рельєф
Обладнання: зошит, підручник, атлас, таблиці, пам’ятка «Як описувати архітектурну споруду», історичні джерела, ілюстрації, ІКТ.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності
Бесіда «Мікрофон»
Робота з ІКТ
Віртуальна екскурсія (перегляд відео про собори)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Проблемне запитання
ІV. Вивчення матеріалу. Практичне заняття
План уроку
1.Причини виникнення соборів у Середні віки.
Розповідь вчителя з елементами бесіди + робота зі схемою
Робота з історичним джерелом (документ)
2. Будівництво соборів.
Робота з ілюстраціями
3. Архітектурні стилі Середньовіччя: романський та готичний.
Робота з ІКТ (перегляд відео)
Бесіда «Мікрофон»
Робота з ілюстраціями + опис архітектурної споруди
Використання пам’ятки «Як описувати архітектурну споруду»
Виступи учнів з описом собору
Робота з ІКТ (перегляд ілюстрацій)
Розповідь вчителя + бесіда «Мікрофон», «Коло ідей»
Романський та готичний стиль
Романський стиль:
Готичний стиль:
Робота над поняттями: «мозаїка», «фреска», «вітраж», «рельєф», «скульптура».
Робота з ІКТ (перегляд та опис ілюстрацій, відео)
4. Романські та готичні собори України.
Робота з ІКТ (перегляд ілюстрацій)
V. Закріплення набутих знань
Робота з таблицею
Архітектурні стилі Середньовіччя
Романський стиль |
Готичний стиль |
Малюнок (Як ви уявили?)
|
Малюнок (Як ви уявили?) |
|
|
|
|
VІ. Підбиття підсумків
Бесіда «Мікрофон»
Прийом «Продовжи речення»
На уроці я дізнався, що....
VIІ. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрації по темі
1