Тема: Театр
Мета: ознайомити дітей із різними видами театру, поширити їх уявлення про театр, ознайомити із театральними термінами; вчити розрізняти емоції людей; розвивати мислення, пам'ять , творчі здібності; виховувати естетичний смак та любов до різних видів мистецтва.
Хід уроку
ꓲ. Організаційний момент.
1. Ранкова зустріч.
Вітання
Утворімо разом коло! Скільки друзів глянь навколо.
Руку дружби простягну
З другом сварку не почну
Будемо всі дружно грати
Правила гри не забувати.
2. Щоденні новини: ( день, число, місяць, рік , пора року, погода….)
3. Гра «Мімічний кубик» ( на кубику зображені овочі і фрукти)
Треба на обличчі відобразити їх смак ( полуниця, лимон, перець, груша)
4. Гра « Віяло» ( Я вам показую зображення обличь, а вам потрібно промовити вираз)
«У нас гості» з такою інтонацією в голосі , який настрій ви бачите на обличчі.( сум, радість)
5. Гра « Мій настрій» ( вибрати смайлик , який у Вас сьогодні настрій .)
ꓲꓲ. Робота над темою уроку
1. Повідомлення теми.
Він був, він є і буде вічно
Завжди готовий показати
Все, що на світі людяно
Тут все прекрасно- жести, маски
Костюми, музика, гра
Тут поживають наші казки
І з ними світлий світ добра
Талановиті
Енергійні
Артистичні
Трудолюбиві
Радісні.
Складіть слово з перших літер. ( Так це театр)
І тема нашого уроку : « Театр»
2. Розповідь вчителя. Театр- це грецьке слово, основне значення – це місце для видовищ. Місцем народження в театрі вважають давню Грецію. Театр виник давно. Адже раніше не було ані радіо, ні телевізора, ані кіно. Але були люди, які уміли гарно співати та розповідати історії. Всі співці та оповідачі стали акторами, які виступали в театрі.
Повторіть вірш за мною.
Перенестись у світ казки
У театрі побувати
Допоможуть нам герої,
Їх акторами звати.
Діти а ви знаєте хто ще працює в театрі( відповіді дітей)
3.Зараз ми подивимося які є професії у театрі. ( показ слайдів , малюнків : режисер, актор, гример, костюмер, художник…)
4. Перегляд мультфільму « Фіксики історія речей. Театр»
5. Робота з підручником ( ст.30,31)
А) читання
Б) бесіда за малюнками
В) розбір слів « Стіна слів»( сцена, вистава, актор, глядач, зала)
6. Гра « Так чи ні» ( робота з цеглинками зелена – так, червона – ні)
- Цукерки, що купили у буфеті театру, краще з`їсти в залі під час вистави.
- Переглядаючи виставу , необхідно коментувати її, розмовляти з сусідом;
- Проходити на своє місце необхідно за кілька хвилин до початку;
- Якщо тобі набридло , можна підвестися і вийти , не очікувати завершення вистави.
- Побачивши знайомого , слід гучно привітатися, щоб побачили всі : ти ввічливий.
7. Робота в парах. Гра « Гардероб»( знайти шляпу казковому герою»)
А ви б хотіли побувати в театрі, подивитися казку. Я Вам обіцяла сюрприз- це запрошення до лялькового театру.( дістаю запрошення, роздаю).
Актори готуються, а ми граємо в Гру « Розташуй правильно і назви казку»
8. Перегляд вистави « Лисиця та кіт»
Ведуча: Біля зеленої ялини
Та біля кущика калини
Лисичка в хаті проживала
І добре господарювала.
( виходить лисичка з хатини під пісню « Я красуня лісова» , робить рухи)
Лисичка: У лісі казковому я проживаю
Тут кожен листочок, травинку я знаю
Та тільки ще друга ніяк не знайду
Щоб разом ділити і радість і біду.
Ведучий: Аж тут прокинувсь кіт- воркіт
( виходить під музику кіт. Потягується)
Кіт: Ой, як міцно я дрімав
Поки хтось не заважав ( показує на лиску)
Лисиця: Хто ж бо ти
Мерщій назвись.
Та чемненько уклонись.
Кіт: Я – благородний дуже пан
І дуже мужній гетьман
Та зараз я звичайний кіт
Без сала, м`яса та чобіт.
Вже постарів я, облінився
І діду й бабі не згодився.
Лисиця: А я заможна дуже пані
У мене шубка, бачиш гарна?
Ходімо до мене в хатку жити.
Будемо у двох життю радіти ( обійнялися , зайшли до хати)
Ведучий: Нагодувала лисичка кота
Та й вклала спочивати,
Сама була чепурною господинею- вийшла з хати подвір`я підмітати.
Заєць: Привіт, лисиця хвостата
Лисиця: Привіт, зайчику горлатий
Зайчик. Що в тебе сталося руда?
Лисиця: У мене радість – а тобі біда
Я чоловіка собі завела.
А що сердитий – то й не кажи.
Їсть геть усе , що йому не даси.
Добре, піду я , немає коли.
Ведучий: Як почув оце все зайчик , то дуже злякався,
Побіг звідти він мерщій,
Під кущем сховався
Тут звірята поспішали, на галявині спочивали.
( виходять під музику вовк ,кабан .ведмідь, білка, їжак)
Зайчик теж до друзів подався.
Щоб усе це розказати, чого він злякався.
( виходить, труситься)
Ведмідь: Зайчику що з тобою сталось, що з тобою вкоїлось?
Чого так перелякався, чи чогось наснилось?
Кабан: Зайчику, поглянь на мене який ти смішненький
І чого ти так злякався, дурнику маленький?
Білка: Іди, зайчику, сюди, розкажи скоренько
Хто тебе так налякав, ти ж моє серденько!
Вовк: Чого зайчику тремтиш, як ота осика
Кажи нам усе мерщій, щоб не було лиха.
Їжак: Ой, зі сміху я помру, дивлячись на тебе
І з якого таки дива так тремтіти треба ?
Заєць: Здорові будьте! Вітання всім!
Я новину вам лиху розповім
У нашої лисички з`явився чоловік
Такий страшний та лютий
Що ледве я утік.
Не знаю, хто він, звідки
Та знаю що лихий господар у лисички
Зажерливий, бридкий.
Вовк: Давайте поміркуємо на цей переполох
Смачного наготуємо, запросимо усіх.
Білка: А доки все варитись
Тут буде в добрий час
Ти, зайцю, не барися
І клич гостей до нас
( заєць вибігає)
Ведуча: Ось так порішило собі лісове товариство
Та почало на стіл накривати
( під українську пісню, після того ховаються)
А тим часом заєць прибіг до лисиці.
Заєць: Гей лисичко, ти ходи
Та близенько підійшов ( лисичка виглядає у вікно)
Лисичка: От морока вже мені
Кажи швидше, що тобі.
Заєць: Бери свого чоловіка
Та у двох до нас ідіть
Ми на ваші з ним гостини
На галяві стіл накрили.
Лисиця: Ці слова мені миліші
А тепер тікай хутчіше!( заєць убігає)
Вед. Звірі стіл накрили ,відразу поховались,
Хто в кущі, хто за пеньок – всі порозбігались!
А гості довго не барились і з подарунками з’явились
Кіт: А ми в гості йдемо бочку меду несемо,
Лисиця: Ще горішки лісові, та ці квіти лугові.
Кіт: А де ж звірі всі пропали? Ніхто не стрічає?
Лисичка: Всі звірі у лісі зараз поховались,
Бо дуже тебе вони налякались.
Кіт: А чого мене боятись, я ж не буду тут кусатись?
Що я можу їм зробити? Можу лиш мишей ловити,
Можу випити сметану, коли з глечика дістану,
Можу вкрасти м’ясо, сало, та за це перепадало!
(Виходять всі звірі)
Вовк: Де ти, зайчику, скажи, бачив диво – велетня?
Кабан: Та хіба йому під силу з’їсти так багато звірів?
Чи втопити у болоті, чи іще чого зробити?
Білка. В страху очі ох, великі!
Кіт: Хочу з вами в лісі жити, з усіма вами дружити,
Буду ліс охороняти, мишей сюди не пускати.
Щоб по лісу не гуляли, та коріння не псували.
Звірі. Добре, добре ми вітаємо тебе в нашім лісі,
Живи собі у лисиці у добрі і втіхі!
Приєднуйся ти до нас святкувати в добрий час!
Всі беруться за руки танцюють та співають.
ꓲꓲꓲ. Підсумок урока:
Вправа « Кубик Блума»
Назви( 1) : де ми сьогодні побували ?
Подумай ( 5): що хотів би ти подивитися наступного разу?
Запропонуй ( 4): до якого театру ти хотів би ще піти?
Поясни ( 3) що відбувається у виставі?
Чому (2): ми ходимо до театру?
Поділись (6): що ти відчуваєш після перегляду вистави?