Тема. Правила знаходження первісних. Таблиця первісних. Розв’язування задач і вправ.
Мета. Формування математичних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
- формувати вміння розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах; чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; поповнювати свій словниковий запас;
- формувати вміння міркувати, робити висновки на основі отриманої інформації.
- формувати вміння доводити правильність власного судження або визнавати помилковість; розвивати ініціативність, відповідальність, упевненість у собі;
усвідомлювати важливість математики як універсальної мови науки.
Тип уроку : застосування знань, умінь і навичок.
Форми роботи : групова, індивідуальна, диференційована
Обладнання: презентація, картки для самостійної роботи, лист самоконтролю, ноутбуки, тест в електронному вигляді в тестуючій системі MyTest, інтерактивна дошка.
Хід уроку
1. Організаційний етап
2. Мотивація навчальної діяльності
Як ви думаєте, яке з висловлювань, які ви бачите на екрані понад усе підходить до теми уроку?
"Недостатньо тільки отримати знання, потрібно їх систематизувати і знайти їм гідне застосування".
"Не у кількості знань полягає освіта, але в повному розумінні і майстерному застосуванні всього того, що знаєш".
- Хто б з вас і вибрав перше висловлювання? Чому?
- Хто б з вас і вибрав друге висловлювання? Чому?
Хто вибрав обидва? Молодці!
Це означає метою уроку буде повторення, систематизація і застосування знань з теми «Первісна та інтеграл».
3.Удосконалення вмінь та навичок
Урок проведемо у формі гри.
Правила: Урок складається з 6 етапів. Кожен етап оцінюється певною кількістю балів. У листі самооцінки виставляєте бали за свою роботу на усіх етапах.
1 етап. Теоретичний. Математичний диктант "Хрестики - нулики".
2 етап. Практичний. Самостійна робота. Знайти безліч усіх первісних.
3 етап. "Розум - добре, а два - краще". Робота в парах.
4 етап. "Знайди помилку". Обчислення невизначених інтегралів
5 етап. "Поспішайте бачити". Робота в групах, виконання самостійної роботи.
Лист самооцінки
|
Математичний диктант |
Самостійна работа |
Знайди єдину |
Виправ помилку |
Поспішай бачити |
|
9 балів |
5 балів |
1 бал |
5 балів |
20 балів |
|
3хв. |
5хв. |
3 хв. |
5хв. |
20 хв |
|
|
|
|
|
|
1 етап. Теоретичний.
Математичний диктант "Хрестики - нулі"
( Якщо твердження правильне - Х, якщо не правильне - 0)
1) Функція F (x) називається первісною на заданому проміжку, якщо для усіх х з цього проміжку виконується рівність
2) Первісна степеневої функції завжди степенева функція
3) Первісна складеної функції
, де k і b деякі сталі дорівнює
.
4) Первісна суми функцій дорівнює сумі первісних, таких, що розглядаються на заданому проміжку .
5) Графіки усіх первісних функції можна отримати паралельним перенесенням уздовж осі Оy на сталу С.
6) Добуток числа на функцію дорівнює добутку числа на первісну цієї функції
|
1 |
2 |
3 |
|
4 |
5 |
6 |
|
7 |
8 |
9 |
7) Множина первісних має вигляд
8) Первісна функції
,
|
х |
0 |
0 |
|
х |
x |
0 |
|
x |
0 |
х |
9) Первісна функції
,
Всього 9 балів
2 етап. Практичний. Знайти множину усіх первісних.
|
Функція |
|
|
|
|
|
|
Множина всіх первісних
|
|
|
|
|
|
Відповідь :
|
Функція |
|
|
|
|
|
|
Множина всіх первісних
|
|
|
|
|
|
Самоперевірка.
За правильно виконані завдання - 5 балів.
3 етап. "Знайди єдину".
Знайти первісну функції
, графік якої проходить через початок координат.
Взаємоперевірка. За правильне розв’язування - 5 балів.
4етап. "Знайди помилку".
Обчислення невизначених інтегралів - 5 балів.
1)
Відповідь:
+с
2)
Відповідь:
3)
Відповідь:
4)
Відповідь:
5)
Відповідь:
За кожну правильну відповідь - 1 бал. Всього - 5 балів
5 етап. "Поспішайте бачити". Робота в групах, виконання самостійної роботи.
Трьох, які лідирують за кількістю набраних балів, виконують тест в електронному вигляді в тестуючій системі MyTest .
1)
Відповідь:
+с
2)
Відповідь::
3)
Відповідь:
4)
Відповідь:
5)
Відповідь:
За кожне правильне розв’язування - 4 бали. Всього - 20 балів
4. Підбиття підсумків уроку. На уроці розглянули основні типи завдань з теми "Правила знаходження первісних" Ви зможете оцінити рівень засвоєння матеріалу, за наступними критеріями
від 38 до 40 балів -" 12"
від 37 до 36 балів -" 11"
від 35 до 34 балів -" 10"
від 33 до 32 балів -" 9"
від 31 до 30 балів -" 8"
від 29 до 28 балів -" 7"
від 27 до 26 бал -" 6"
від 25 до 24 бал -" 5"
від 23 до 22 бал -" 4"
від 21 до 20 бал -" 3"
менше 20 -" 2"
5. Домашнє завдання
За підручником О. Істера №9.12, 9.14,9.16 (у кого результат уроку до 27 балів);
№9.20, 9.22, 9.249.28 ( у кого результат уроку від 28 балів);
№9.33, 9.34, та тест «Перевір свою компетентність №9», с. 89
6. Рефлексія.
Рефлексійні картки.
Зелений – працював добре, роботою задоволений.
Жовтий – виникли деякі труднощі.
Червоний – було складно, без допомоги вчителя не обійтись.