Розробка уроку з англійської мови "Правильне харчування"

Про матеріал

Тема уроку: Правильне харчування

(До уроку додається презентація "Правильне харчування")

Мета: формування предметних компетентностей: увести та активізувати нові лексичні одиниці, допомогти учням засвоїти новий граматичний матеріал, сприяти удосконаленню навичок читання, письма й говоріння.

Формування ключових та надпредметних компетентностей:

  • -Спілкування іноземною мовою (прищеплювати інтерес до вивчення іноземних мов за допомогою загадок, бесіди)
  • -Комунікативна (сприяти розвиткові діалогічного та монологічного мовлення учнів);
  • -Соціальна (сприяти формуванню вміння співпрацювати з однокласниками через роботу в групах та парах);
  • -Здоров'язбережувальна (допомогти учням засвоїти інформацію про правильне, здорове харчування);
  • -Уміння вчитися впродовж життя (оцінка та самооцінка своєї діяльності)
Перегляд файлу

Дата:                                                           Клас: 6                                                     Учитель:

Урок № 20                                                                                                        

Тема: Правильне харчування

Мета: 

формування предметних компетентностей: увести та активізувати нові лексичні одиниці, допомогти учням засвоїти новий граматичний матеріал, сприяти удосконаленню навичок читання, письма й говоріння.

Формування ключових та надпредметних компетентностей:

  • Спілкування іноземною мовою (прищеплювати інтерес до вивчення іноземних мов за допомогою загадок, бесіди)
  • Комунікативна (сприяти розвиткові діалогічного мовлення учнів);
  • Соціальна (сприяти формуванню вміння співпрацювати з однокласниками через роботу в групах та парах);
  • Здоров’язбережувальна (допомогти учням засвоїти інформацію про правильне, здорове харчування);
  • Уміння вчитися впродовж життя (оцінка та самооцінка своєї діяльності)

Тип уроку: комбінований

Навчальні ресурси: підручники, зошити, словники, картки «мій настрій», картки для індивідуальної роботи, мультимедійна презентація.

Форми й методи роботи: робота в групах, робота в парах, робота на картках (індивідуально), «Гра в сніжки», бесіда, «Незакінчені речення».

Перебіг уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1. Привітання.

Т: Good afternoon, children! How are you today? Let’s show your feeling using different food products.

Учні демонструюють свій настрій за допомогою продуктів харчування. Апельсин – «у мене все гаразд», «огірок» - так собі, «лимон» - у мене все погано.

(слайд 2)

2. Уведення в іншомовну атмосферу.

Відгадування загадок про овочі та фрукти (слайди 4-10)

3. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація освітньої діяльності.

Проблемне запитання

Т: Why do we need to eat these products? (слайд 11)

You are totally right! Today we are going to speak about the right eating. We will learn new words. We are also going to read, write and discuss healthy and unhealthy food. I will explain new grammar to you too. I hope you will enjoy our lesson!

Let us write down the date and classwork into your notebooks. (слайд 12)

Учні записують дату

II. Основна частина уроку

1. Формування компетентностей

1.1 Розвиток умінь читання

1) Етап підготовки до читання

Пояснення нових ЛО, запис їх до словників. (слайд 13,14)

2) Етап читання

Учні читають текст ланцюжком та здогадуються про який фрукт чи овоч йдеться. (слайди 15-16)

3) Етап перевірки розуміння тексту

True or false (Правда чи брехня) (слайд 17)

1. Cucumber includes vitamin A and is useful for your eyes. (F, carrot)

2. Garlic is very useful for your heart and blood, helps your stomach to work better. (F, tomato)

3. Pumpkin is rich in vitamins and minerals. Eat it when you have problems with your bowel. (T)

4.  Such vegetables as carrot and tomato are rich in special substances that prevent colds and many other diseases. (F, onion and garlic)

5. A lemon is full of vitamin C and it prevents from colds. (T)

6. A grapefruit a day keeps a doctor away. (F, an apple)

 

1.2. Словникова робота. Розвиток умінь мовлення (слайд 18)

Вчитель повідомляє учням продукти харчування, які належать до правильної їжі. Учні висловлюють свої думки.

e.g. I like chocolate, but I don’t like porridge.

1.3. Пояснення нового граматичного матеріалу.

Слово вчителя

T: Today you are going to learn the using of the verbs related to senses + adjectives.

Verbs related to the senses are: to feel, to hear, to smell, to look, to see, to taste, to sound.

They are followed by adjectives.

 The cake smells delicious. This coffee tastes bitter.

2. Фізхвилинка

3. Закріплення і розвиток компетентностей

3.1. Розвиток умінь письма.

Робота в групах

T: Make sentences using the verbs of senses: to smell, to taste, to look.

3.2. Виконання вправ на закріплення

1). Диференційовані завдання

Робота в парах – високий та достатній рівень.

T: Children, open your books on page 59. You have to complete the dialogues from exercise 9. Then present your dialogues.

Завдання на картках – середній рівень.

Individually. Complete the sentences with the verbs from the box.

feels      smell            looked                 sounds                    tastes

 

  1. Roses________ sweet.
  2. She__________bad about the news.
  3. This cake_______delicious.
  4. This young singer________ original.
  5. Ann _________beautiful in her new dress.

 

2). “Snowball game” (Гра в сніжки)

Name as many right products as you can. Only healthy products can be used! Start with,

P 1. I like an apple…

P 2. I like an apple and orange…

IІІ. Заключна частина уроку

1. Рефлексія

1) Бесіда

- Do you like to eat the right food?

- What is your favourite healthy dish?

 2) «Незакінчені речення» (слайд 25)

The lesson was … for me.

I have learnt …

After the lesson I can…

Students' answers

2.   Підбиття підсумків і  оцінювання результатів роботи.

3.   Домашнє завдання. 1) to learn new words; 2) exercise 10, page 59 – answer the questions.

docx
Додано
15 листопада 2018
Переглядів
919
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку