План-конспект предмета «Я у світі» за О.Тагліної
Тема: Правопорушення, поширені серед дітей, відповідальність за них
План-конспект предмета «Я у світі» за О.Тагліної
Тема: Правопорушення, поширені серед дітей, відповідальність за них
Мета: - ознайомити дітей що таке правопорушення, поширені серед дітей, та відповідальність за них ;
Тип уроку: комбінований
Обладнання: робочий зошит,таблиці №23,24, відео з мультфільмом.
Література: підручник 3 класу О.Тагліної
Хід уроку:
1 Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань
3. Мотивація нового матеріалу
Розгляд фрагменту фільма «Чебурашка» про правопорушення.
3.1 Бесіда
- Про що йдеться у мультфільмі?
- Що зробили крокодил Гена і Чебурашка?
- Чи добре вони зробили допомагаючи хлопчикам збирати металолом?
- Чому?
- А звідки вони збирали металолом?
- Робили правильно?
-Чому?
- Діти, як ви думайте, до яких наслідків може привести таке порушення?
4.Повідомлення теми і мети уроку
- Отже, сьогодні на уроці ми познайомимось із правопорушенням, поширені серед дітей і відповідальність за них.
5. Вивчення нового матеріалу-
5.1 Робота з малюнннакми у підручником( с.97)
- Відкрийте ваші підручники на с.97 і розгляньте малюнки.
- Кого ви бачите на першому малюнку?
- Що він робить?
- Де він катається на санчатаг?
- А чи правильно це?
- Чому?
- До яких наслідків може привезти?
- Подивіться на 2 мальнок. Кого ви бачите?
- Де знаходяться діти?
- Що зробив футболіст?
- До якого наслідку привезло це правопорушення?
- Подивіться на 3 малюнок. Яке тут правопорушення ви бачите?
- Які будуть наслідки?
- Подивіться на 4 малюнок. Яке тут правопорушення ви бачите?
- Які будуть наслідки?
- Отже, що ви зрозуміли із цих малюнків?(не треба порушити правило, щоб не були неприємні наслідки.)
5.2 Слово вчителя
- Перед тим, як здійснити якийсь учинок, ви напевно запитуйте себе, чи можна так робити?Вагаючись, ви пригадуйте, чого вас навчили, співвідносите ваші дії з правилами поведінки у суспільсті. У вах є два шляхи: виконувати ці правила або порушувати їх.Опинившись перед вибором, ви прислухайтесь до свого внутрішнього голосу – совісті.
Пам’ятайте:обираючи вчинок, ви обираєте і наслідки, до яких він призводить.
5.3 Словникова робота
- Діти, а що таке «правопорушення»?
- Знайдіть значення слова в словничку на с.140-141.
- Іванку, читай голосно!
- А що таке наслідок?
- Подивіться уважно на дошці (таб.№24).Оленко, прочитай!
Запам’ятайте! Відповідальність за правопорушення настає після того, як дитині виповниться 14 років.За вчинки молодших дітей відповідають батьки.
5.4 Робота у групах(таб.№23)
Клас розподілений у 6 групи.
- Давайте називати наші групи: «Добра», «Чесність», «Відповідальність», «Гідність».«Свобода» і «Захисники».
- Погояньте уважно малюни. Кожна група має працювати з одним малюнком. За 2 хв. ви маєте усно описати правопорушення і до яких наслідків воно може призвести.
Після 2 хв. учні поділяються думками зі своїми однокласниками.
Група «Добра»: 1 мал.
Група «Чесність»:2 мал.
Група «Відповідальність» 3мал.
Група «Гідність» 4 мал.
Група «Свобода» 5 мал.
Група «Захисники» 6 мал.
5.5 Робота з прислів’ями.
Посієш вчино – пожнеш звичку,посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю.
- Як ви розумієте це прислів’я?
5.6 Фізкультхвилинка
5.7 Робота з підручником
- Погляньте на с.99 малюнки. Чому хлопчик каже «Ні»?
5.8 Робота з таб.№24
- Подивіться на дошку.Тут написано «Навчись відмовляти»!Зараз ланцюжком прочитаємо. Всі уважно слухайте , слідкуйте і запам’ятайте!
6. Узагальнення й систематизація знань
6.1 Робота з робочим зошитом
- Відкрийте ваші робочі зошити на с.31.Знайдіть першу вправу. Що ви маєте записати?
- Тож, що таке правопорушення?Знайдать у словничку.
Всі наступні правила діти пишуть тільки під керівництвом вчителя. Вправу 4 діти виконують дома разом з батьками.
7.Підсумок
8.Домашня робота