29 травня о 18:00Вебінар: Філософія для дітей: закордонні та українські практики

Урок "Україна – незалежна держава"

Про матеріал

План-конспект предмета «Я у світі» за Бібік

Тема: Україна – незалежна держава

Мета: - формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;

  • -навчити працювати з картами;
  • -розвивати у дітей творче мислення, уяву, колективізм;
  • -виховувати патріотичні почуття, любов до людей різних національностей.
Перегляд файлу

Божеску Ауріка 45 група

План-конспект предмета «Я у світі» за Бібік

Тема: Україна – незалежна держава

Мета: - формувати в учнів уявлення про Україну як незалежну державу;

  • навчити працювати з картами;
  • розвивати у дітей творче мислення, уяву, колективізм;
  • виховувати патріотичні почуття, любов до людей різних національностей.

Тип уроку:комбінований

Обладнання: адміністративна карта світу і Єврори, фізична карта світу,таблиця №12, написані прислів’я , магнітофон, ілюстрації.

Література: підручник 3 класу Бібік

Хід уроку:

1 Організаційний момент

2.Актуалізація опорних знань

3. Мотивація нового матеріалу

- Діти, зараз я вам прочитаю вірш, а ви уважно слухайте, потім розкажите мені про кого або про що йдеться в ньому…Увага!

Який це край?

Ми родились у долині,

У білесенькій хатині,

Коло вишень і калини.

         За хатиною садок

         І зелений моріжок,

         Там багато є квіток.

Під горбом ставочок сяє,

Різна рибонька гуляє,

Качка з дітьми пропливає.

          Як же зветься гарний край,

          Де за ставом степ і гай

          Пишно квітнуть, наче рай?     (Україна)

                                                   Н. Щербина   

- Тож, про що цей вірш?

- А як ви дізнались? Які слова автор наисав для того щоб зрозуміти,що йдеться мова саме про Україну?

- Молодці, діти!Ви були уважні.

3.1 Прочитання вірша

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна!

4.Повідомлення теми і мети уроку

- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про Україну як незалежну державу.

5. Вивчення нового матеріал

 5.1 Робота з картою світу

  На дошці висить адміністративною карта світу.

-  Рогляньте уважно на дошку. Що ви бачите?

-  Що на ній намальовано?

- А ви знаєте де ми знаходимось? Хто може показати?

5.2  Робота з картою Європи

На дошці висить карта Європи.

-  Рогляньте уважно на дошку. Що ви бачите?

-  Що на ній намальовано?

- А ви знаєте де знаходиться Україна? Хто може показати?

5.3 Розповідь учителя використовуючи фізичну карту України і таблицю

- Діти, Україна - одна з найбільших держав у Європі. Розташована у Східній Європі.Площа України становить 603.700 кв. км. На її території проживає  45  млн.   людей  Протяжніть території iз заходу на схід на 1 316 км., а з півночі на південь – 893 км. . Мало того, центр Європи розташований у нашій країні, у місті Рахів Закарпатська обл..

 Демонструється ілюстрація:

4829.jpg

 В Україні є понад тисячу міст. Великі міста – Київ, Харків, Дніпропетровськ,Донецьк, Одеса, Запоріжжя, Львів, Луганськ, Миколаїв, Херсон.(показується на карті)

 В Україні є гори – Карпати і Кримські.Умивається наша країна двома морями: Чорне і Азовське(показується на карті).

 Київ.(показується на карті) є столицею України. Він розтазовиний на берегаг найбільшої в Україні річки – Дніпра.

   Наша  Україна  -  суверенна, незалежна, демократична, соціальна, правова держава.   В   цьому   році 24 серпня  їй виповниться 23 років.

 5.4 Робота з словником використовуючи таблицю №12

- Подивіться уважно на дошку. Прочитай (імя),коли було проголошення незалежності України.

- А коли була прийнята Конституція України?

- Хто такий Президент?

- Що таке Верховна Рада України?

- Що таке Кабінет Міністрів України? Знайдіть і прочитайте.

- Діти, ви багато разів чули слово «громадянин». А хто знає його значення? Знайдіть у ваших підручниках на с.96

5.5 Фізкультхвилинка

5.5.1Слухання пісні

Слова і музика Ірини ФЕДИШИН «Це моя земля ».

      5.6 Робота з підручником

- Зараз знайдіть текст на с.94. Зараз прочитаємо ланцюжком. Всі уважно слухайте і слідкуйте.

- Тож, люди яких національностей живуть в Україні?

- Всі ми є громадяни якої країни?

- Запамятайте! Зростати громадянином своєї країни – це значить:

 * прагнути до знань, мудрості, до корисної людям діяльності;

* дізнатися про історію свого народу, берегти все краще, що нам дісталося від дідів-прададав;

*шанувати традиції українського народу.

      5.7 Робота в групі

 Клас розподілений у 5 груп. Кожна група отримує прислівя і протягом 1хв. Тлумачити його.

  1. група: Нема на світі другої України, немає другого Дніпра.
  2. група: Наша слава – Українська держава.
  3. група: Всюди на світі добре, а вдома найкраще
  4. група: Людина без рідної землі, як соловей без гнізда.
  5. група: Вкраїна – мати, за неї треба головою стояти.

6. Узагальнення й систематизація знань

6.1 Робота з зошитом

Вправа 1

- Зараз відкрийте ваші зошити на с.   .Знайдіть перше завдання. Ви маєте дописати речення. Хто пригадає,що таке суспільство?

Вправа 2

- Погляньте на вправу 2.Прочитайте перше речення. Що ми маємо написати ?(Україна)

- А у другому рядочку?(  Східній Європі)

- А в наступному?(Київ)

- В останньому?( Київ, Харків, Дніпропетровськ,Донецьк, Одеса, Запоріжжя, Львів, Луганськ, Миколаїв, Херсон)

Вправа 3

- Погляньте на вправу 3.Прочитайте перше питання. Що ми маємо відповідати? (українці, румуни, росіяни, греки, євреї, болгари, татари, молдовани та ін..)

- Що ми маємо відповідати на друге питання?(громадяни)

- Діти, останню відповідь на питання ви будете написати разом з батьками. Спочатку запитайте їх, обговорюйте, потім коротко дайте відповідь на питання.

 

7.Підсумок

8.Домашня робота

 

 

docx
Пов’язані теми
Я у світі, Розробки уроків
Додано
21 червня 2018
Переглядів
245
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку