Урок+презентація "Аналіз контрольної роботи на тему: Формули. Вирази. Рівняння. "

Про матеріал

Під час аналізу контрольної роботи практикую проведення моніторингу рівня навчальних досягнень учнів класу. Це сприяє створенню нового освітнього середовища, формує атмосферу творчості класного колективу, групи учнів, які цікавляться математикою (консультантів), націлює їх діяльність до самоосвіти, дослідницько-пошукової роботи, відповідальності, наполегливості. Учні класу залучаються до порівняння та обговорення типових помилок та їх виправлення. Це сприяє проведенню особистісно-зорієнтованого уроку, створенню умов для виявлення пізнавальної активності учнів, дає можливості не допустити відставання дітей, звертати увагу на труднощі та зацікавити невстигаючих. Поступово захоплюються пасивні до своїх успіхів учні, спостерігаючи за досягненнями своїх товаришів.

Перегляд файлу

                        Вчитель: Давиденко Тетяна Миколаївна.

                               Верхньорогачицька опорна ЗОШ І-ІІІ ступенів.

                  Урок математики в 5 класі.  Аналіз контрольної         роботи на  тему: «Формули. Вирази. Рівняння.»

 

Мета: знати правила порівняння натуральних чисел, порядок виконання дій, правила знаходження невідомого;

вміти складати вираз за умовою задачи, розв’язувати рівняння та задачи, знаходити значення виразу, знаходити розв'язки подвійної нерівності, порівнювати натуральні числа;                                                                             розвивати логічне мислення, комунікативні навички учнів, рухову пам'ять, формувати творчий стиль розумової діяльності, шляхом поєднання колективної пошукової діяльності, та розвитку самостійності учнів;

виховувати відповідальність, активність, цікавість до предмету, культуру мовлення та запису.

Обладнання: Мультимедійна дошка. Портрети вчених математиків, кольорові олівці, сигнальні карточки, особисті бланки для навчальних досягнень учнів, слайдова презентація Microsoft PowerPoint, таблиця аналізу контрольної роботи (електронна таблиця Excel).

Література:

1) А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, Н.С.Якір, «Математика 5 клас»  Харків. Гімназія 2013.

2) Л.Г.Стадник. Заліковий зошит для тематичного оцінювання навчальних досягнень. Математика 5 клас. «Ранок» 2005. ст.. 15-16.

3) Рисунки: http://www.it-n.ru/profil.aspx?cat_no=692&d_no=9658

 

Девіз уроку: Вимірюй свої вчинки, зважуй свої думки, розраховуй свої слова.

 

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент.

«Очікування»(рухова вправа).

Намалюємо руками своє серце, наповнимо легені киснем, щоб добре працював наш мозок. Подаруємо доброзичливу посмішку один одному. Бажаю вам доброго дня, діти.     Слайд 1.

 

ІІ. Мотивація діяльності учнів.

Під час аналізу контрольної роботи, ви не лише дізнаєтесь яку одержали оцінку за роботу, які допустили помилки, але ще й скорегуєте свої знання та вміння з пройденої теми, порівняєте свої результати з оцінками попередньої теми.     Слайд 2   Девіз.  Слайд 3

 

ІІІ. Аналіз контрольної роботи

 

1.Рефлексія особистого рівня навчальних досягнень учнів.

Записуємо тему уроку: Аналіз контрольної роботи.

Учні записують в зошитах очікуваний бал(ОБ),одержаний бал за контрольну роботу(КР) і зображають свою реакцію відповідним малюнком(рефлексія).

При демонстрації одержаних балів відповідного рівня учні використовують сигнальні картки (високий – синього, достатній – жовтого, середній – зеленого, початковий – червоного).Хто задоволений своїм результатом , - підняли руки до неба і порадувалися успіху.(Рухова вправа: діти плещуть долонями). У мене є для вас загадку: « Три , три, три, та три. Що одержиться ? » (Бесіда про культуру запису).Щоб записи були охайними і вірними, будьте уважними і розсудливими.

 

2.Моніторинг навчальних досягнень учнів.

Кожен учень помічає свій особистий результат, зафарбовуючи відповідним кольором діаграму особистих досягнень.

 Кожен з вас побачив свій рівень навчальних досягнень, а зараз поглянемо який загальний рівень класу. Ви можете порівняти його із своїми досягненнями. (Демонструється діаграма навчальних досягнень класу виконана за допомогою комп’ютера. Середній бал подається у вигляді подвійної нерівності.) Слайд 4.

 

3.Типові помилки учнів.(На кожній парті знаходяться завдання одного з варіантів контрольної роботи).

Всім хочеться одержати хороші результати, але…Якщо людину турбує її стан здоров'я, вона йде до лікаря і той, зробивши відповідні аналізи, установлює діагноз.

Навіть машини проходять комп’ютерну діагностику. Сьогодні й ми проведемо діагностику, щоб визначити причину допущених помилок та скорегувати їх.

 

 (Кожен учень під номером вправи ставить відповідну позначку в залежності від розуміння ним виконаного завдання: + зрозуміло; v – не все зрозуміло; - не зрозуміло).

 

 ІV. Корекція знань та вмінь учнів.

Усні вправи.

 Фронтальне опитування з використанням магнітної дошки:

 1)  Числові та буквені вирази.

 2) Порядок виконання дій.

4) Формули. Знаходження значення виразу.

 І рівень.( 1 – 3 завдання)

За умовою задачі скласти вираз: « В одній вазі х гвоздик, а в другій на 2 гвоздики менше. Скільки гвоздик у двох вазах?»   в) х + ( х -2) .

Подібна задача № 1. Слайд 5.

3) . Правила порівняння чисел. Подвійна нерівність.

ІІ рівень.

4). Порівняти числа: а) 698 і 742 ; б) 888888 і 88888; в)1227 і 1277; г)64532100 і 64532100.

ІІІ рівень.

9). Розв’язки нерівності: а) 5 < х < 7; б) 9 < у < 13.

Відповіді: а)6. 7; б)10,11,12,13.

7).Задача на обчислення.

8). Обчислити (знайти значення виразу)

Самостійна робота із самоперевіркою.

Слайд 6 ( 3 бал.), 7 ( 6 балів).

 

Фізкульт-хвилинка. Слайд 8.

Правила знаходження невідомого. Усні вправи. Слайд 9.

Робота в парах. ІV рівень.

1)  Зразок розв’язування складніших рівнянь.  Слайд 10-12.

2)  Біля дошки рішення  завдання коментує учень. Слайд 13.14.

 

    V. Повторення.

Слідуючою темою розділу «Натуральні числа .Геометричні фігури і величини»  буде тема  про геометричні фігури. Ви вже знайомі з деякими з них. Пригадаємо. ( Бесіда за готовими малюнками).

  VI. Підсумок уроку. Встановити відповідність (Вираз). Слайд 15.

 Оцінки 

VІІ. Домашнє завдання. Слайд 16.

П.9.10.  № 275 (5,6) стор.86  № 282 стор.87, № 284 стор. 88.

doc
Додано
5 квітня 2018
Переглядів
1753
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку