28 серпня о 18:00Вебінар: Методи і прийоми корекційної педагогіки, які можна використати на будь-якому уроці

Урок-презентація на тему "Телебачення"

Про матеріал

Цікавий урок для 11 класу, як працює телебачення з боку фізики. Презентація містить усі частини уроку: тему, триєдину мету, новий матеріал, задачі для закріплення, висновок.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку: «Телебачення»Мета: Навчальна: ввести поняття “телебачення”, “засоби комунікації”; виявити закономірності розвитку телебачення в Україні як засобу масової інформації та комунікації;проаналізувати сучасні тенденції в розвитку українського телебачення як засобу комунікації; ознайомити учнів із практичним застосуванням електромагнітних хвиль; Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес учнів, пам'ять, увагу,вміння аналізувати й робити висновки; Виховна: виховувати в учнів прагнення до самостійного поповнення знань, почуттяпатріотизмуі гордості за вітчизняну науку.

Номер слайду 2

Запитання класу: 1. Пригадаємо, яке явище називається електромагнітною індукцією?Відповідь: Явище виникнення вихрового електричного поля в результаті зміни з часом магнітного поля.

Номер слайду 3

Запитання класу: 2. У 60-х роках 19 ст. існування електромагнітних хвиль теоретично передбачив англ. вчений Джеймс Максвелл. В чому полягає суть цієї теорії?Відповідь: Полягає в тому, що магнітне поле створює електричне поле, яке у свою чергу, створює поле магнітне і т. д., то при цьому повинні існувати електромагнітні хвилі.

Номер слайду 4

Запитання класу: 3. У 1886 р. електромагнітні хвилі були вперше експериментально добуті і вивчені німецьким фізиком Генріхом Герцом. Який дослід проводив Герц?

Номер слайду 5

Відповідь: До високовольтної котушки Герц приєднав провідник із кульками на кінцях. Через кульки Герц пропускав струм великої напруги, при цьому вони заряджалися різнойменними зарядами і між ними відбувався електричний розряд. В результаті цього кульки перезаряджалися, між ними знову проскакувала іскра – процес повторювався багато разів, тобто виникали електричні коливання. На деякій відстані від цього провідника Герц розмістив виток проводу на кінцях якого є також кульки. Герц помітив, що під час утворення іскри між кульками коливального контуру, іскри появлялись і між кульками витка проводу. Герц із цього зробив висновок, що резонатор приймає електромагнітні хвилі, що випромінював в навколишнє середовище відкритий коливальний контур. Недоліком досліду було те, що електромагнітні хвилі приймались резонатором на відстань в кількаметрів.

Номер слайду 6

Задача: Вариант № 1 Вариант № 2

Номер слайду 7

Номер слайду 8

1 Електромагнітна хвиля. Авідкритий коливальний контур2 Вібрації Герца. Бдобуток густини енергії електромагнітної хвилі та швидкості її поширення3 Густиною потоку випромінювання називається. Впроцес поширення у просторі з часом вільного електромагнітного поля4 Когерер. Гпередача та прийом інформації за допомогою радіохвиль5 Радіозв'язок. Дчутливий детектор хвиль. Епроцес виділення звукових коливань із прийнятих модульованих. Відповідь: 1-В, 2-А, 3-Б, 4-Д, 5-Г

Номер слайду 9

Ознайомлення з новим матеріалом. Електромагнітні коливання, які здійснюються з частотою в мільйон мільярдів герців, наш зір сприймає як світло. У тисячу раз повільніші коливання шкіра може відчувати як тепловий промінь. Електромагнітні коливання, частота яких лежить у межах від кількох кілогерців до тисяч мегагерців, органи чуття не сприймають, але вони мають велике значення в нашому житті. Ці коливання можуть поширюватись, як і світло та тепло, у вигляді променів. Латинською мовою слово «промінь»–«радіус». Від цього кореня і утворене слово радіохвилі. Радіохвилі – це коливання, породжувані струмом високої частоти. Основне, найважливіше їх застосування – це телефонний і радіозв’язок. Радіозв’язок – це передача та прийом інформації за допомогою радіохвиль, які поширюються в просторі без проводів. Радіозв’язок – це колективне винайдення. Початок поклав англійський фізик Майкл Фарадей, який у 1831 р. відкрив явище електромагнітної індукції.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Українське телебачення

Номер слайду 12

Яку шкоду приносить телевізор

Номер слайду 13

Яку шкоду приносить телевізор. По-перше, телебачення забирає дуже багато часу. Спочатку телеглядачі насолоджувались передачами тільки тоді, коли з’являлася вільна хвилинка. Зараз же багато людей настільки захоплені переглядом різних серіалів, що відволікаються від горезвісного ящика тільки в процесі показу рекламних блоків. Брак часу для інших справ – основна небезпека, що підтверджує, що дивитися телевізор шкідливо з точки зору проведення свого дозвілля.

Номер слайду 14

Яку шкоду приносить телевізор. По-друге, вам потрібно змиритися, що телевізійна індустрія спрямована на те, щоб зробити вас гірше, ніж ви є насправді. Секс, жадібність і страх – основні важелі впливу на розум телеглядача, які активно використовуються практично всіма продюсерами. Фільми повні насильства і крові, хтиві сексуальні стогони присутні скрізь, а телепередачі, що розповідають про те, як хтось заробляє мільйони, заворожують у блакитних екранів тисячі бідних мрійників.

Номер слайду 15

Яку шкоду приносить телевізор. По-третє, не секрет, що перегляд телевізору знижує розумову працездатність. Під час перегляду передач мозок людини не схильний шукати нові рішення будь-яких завдань. Креативність і бажання творити повністю замінюється безперервним споживанням готового інформаційного продукту. Людина, яка цілими днями вбирає в себе те, що підносить телевізійна індустрія, починає нагадувати бездумну рослину.

Номер слайду 16

По-четверте, телевізор робить з вас бідняка. Крім того, що реклама стимулює телеглядачів купувати товари, які не мають ніякої цінності і абсолютно даремні, ТВ формує у своїх прихильників споживчий світогляд в найгіршому сенсі цього слова. Блакитний екран активно вбиває в голову те, що соціальний статус оцінюється виключно ціною аксесуарів, якими ви володієте, або дорожнечею марки автомобіля, на якому їздите. Телевізор підкладає вам сурогатну неправдиву мрію, яка не привнесе у життя зовсім нічого. Яку шкоду приносить телевізор

Номер слайду 17

Висновок: Разом з радіомовленням телебачення є одним з найбільш масових засобів інформації, освіти, політичного і культурного виховання людства; також одним з основних засобів зв'язку, широко використовуваним у наукових дослідженнях при обсервації об'єктів з віддалі, в техніці, промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві, метеорології, космічних і нуклеарних дослідженнях, у військовій справі тощо.

Номер слайду 18

Закріплення 1. Яку роль відіграє телевізор у вашому житті?інформація, розваги2. Які види телебачення вам відомі? аналогове, цифрове, кабельне3. Навіщо передавальні антени телецентрів розташовують на багатометрових вишках? щоб збільшити дальність передачі

Номер слайду 19

Підсумки Закінчи речення: Корисного для себе отримав….. Атмосфера на уроці……Мій емоційний стан….. Свою роботу оцінюю…

Номер слайду 20

pptx
Додав(-ла)
Ногіна Олена
Пов’язані теми
Фізика, Розробки уроків
Додано
25 жовтня 2018
Переглядів
313
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку