Розробка уроку і до нього презентація по темі " Розв'язування задач за допомогою рівнянь" 6 клас
Предмет: Математика.
Клас: 6.
Тема : Розв’язування задач за допомогою рівнянь
Тип уроку: урок отримання нових знань.
Мета уроку: розвивати вміння слухати; ясно, точно, грамотно викладати свої думки; розвивати креативне мислення, ініціативу, винахідливість, активність при розв’язуванні задач; формувати вміння будувати логічні міркування і робити висновки; вміти розв’язувати задачі за допомогою рівнянь.
Обладнання: дошка, проектор
Етапи уроку |
Мета етапу |
Діяльність вчителя |
Діяльність здобувачів освіти |
Універсальні навчальні дії |
Організаційний момент |
Створення гарного психологічного настрою на роботу |
Вітає учнів, |
Взаємне привітання, настроювання на роботу |
Комунікативні: |
Актуалізація знань |
Актуалізація опорних знань і способів дій |
Демонструє слайд 2 і пропонує виконати усні обчислення |
Виконують обчислення з поясненнями, при необхідності виправляють, доповнюють відповіді однокласників |
Комунікативні: взаємодія з вчителем і однолітками;
|
Демонструє слайди 3, 4 і пропонує розв’язати два рівняння. Кожне завдання виконується одним учнем. Учитель відкриває наступний рядок після того, як учень правильно відповів |
Один учень промовляє алгоритм розв’язання рівняння, інші – уважно слухають, при необхідності доповнюють або виправляють відповідь |
Комунікативні: взаємодія з вчителем і однолітками;
|
||
Постановка навчальної теми |
Забезпечення мотивації навчання, прийняття мети уроку |
Демонструє слайди 5, 6 і пропонує розв’язати дві задачі: перша задача розв’язується арифметичним способом, друга – алгебраїчним (за допомогою рівняння). Учитель задає питання, які приводять до розуміння, що не достатньо знань для розв’язання другої задачі. Слайд 7. В ході бесіди допомагає визначити зв’язок між вивченою темою «Ріняння» і новою задачею, підводить к формулюванню теми уроку слайд 8 |
Розв’язують першу задачу.
Формулюють мету і тему уроку
|
Комунікативні: взаємодія з вчителем і однолітками; вміння висловлювати думки |
«Відкриття» учнями нових знань |
Забезпечення сприйняття, осмислення і первинного запам'ятовування дітьми нової теми
|
Демонструє слайд 9, пояснює розв’язання задачі |
Відповідають на запитання вчителя, записують розв’язки в зошит
|
Комунікативні: взаємодія з учителем і однолітками; вміння висловлювати думки Пізнавальні:пошук і виділення необхідної інформації;встановлення причинно-наслідкових зв'язків
|
Фізкультхви-линка |
Зміна діяльності |
Демонструє слайд 10 |
Учні виконують вправи |
|
Первинне закріплення |
Встановлення правильності та усвідомленості вивчення теми
|
Слайди 11-13. Разом з учнями розбирає задачі по плану: - Про що задача? - Які слова будуть в короткому запису задачі? - Що позначимо за х? - Як будуть записані інші дані? - Яке рівняння можна скласти? |
Учні разом з вчителем розбирають умови запропонова-них задач, обирають дані для короткого запису, визначаються з позначенням невідомого і складають рівняння |
Комунікативні: взаємодія з учителем і однолітками; вміння висловлювати думки Пізнавальні: смислове читання; побудова логічного ланцюжка міркувань Регулятивні: складання плану і послідовності дій
|
Самостійна робота з самоперевір-кою за зразком
|
Встановлення правильності та усвідомленості вивчення теми. Виявлення первинного осмислення досліджуваного матеріалу, корекція виявлених прогалин, забезпечення закріплення в пам'яті дітей знань і способів дій, які їм необхідні для самостійної роботи за новим матеріалом
|
Пропонує учням самостійно розв’язати задачу слайд 14. Після завершення роботи відкриває слайд 15 з готовим зразком розв’язання. |
Самостійно розв’язує задачу, потім звіряють зі зразком розв’язання на екрані слайд 15. Оцінюють свою роботу слайд 16 |
Регулятивні: складання плану і послідовності дій; звірення способу дії і його результату з заданим зразком, в разі необхідності - корекція Пізнавальні: смислове читання; побудова логічного ланцюжка міркувань
|
Підведення підсумків |
Самооцінка результатів своєї діяльності и всього класу |
Учитель пропонує відповісти на питання слайд 17 |
Учні відповідають на питання |
Регулятивні:виділення і усвідомлення учнями «нових» знань, оцінювання їх необхідності Комунікативні: взаємодія з учителем і однолітками; вміння висловлювати думки
|
Постановка домашнього завдання
|
|
Домашнє завдання: опрацювати § 32, № 1440, 1442 |
Записують домашнє завдання в щоденник |
|