Урок природознавства

Про матеріал
Конспект уроку з природознавства для 3 класу надасть допомогу вчителеві при підготовці до уроку з теми "Гриби"
Перегляд файлу

Тема: Гриби живі організми. Будова грибів. Значення грибів у природі

Мета: 

  • Формування предметних компетентностей:  формувати в учнів уявлення про гриби як особливе царство живої природи; вчити застосовувати набуту інформацію для розв’язання навчально-пізнавальних завдань, прищеплювати дбайливе ставлення до природи;
  • Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: формувати вміння висловлювати рефлексивні та оцінні судження, здатність визначати власну позицію щодо певних фактів;

комунікативної: навчати співпрацювати в групі, в парі, колективі;

загальнокультурної: сприяти засвоєнню моральних основ життя людини;

громадської: формувати здатність екологічно мислити, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований

Міжпредметні зв’язки: Я у світі, Літературне читання, Українська мова.

Обладнання: малюнки грибів, плакат «Будова грибів», картки з завданнями.

 

 

 Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Актуалізація опорних знань
  1. Фронтальне опитування
  • Назвіть відмінності між свійськими та дикими тваринами.
  • Для чого людина приручила диких тварин?
  • Яких диких тварин ви знаєте? Хто є їхніми предками?
  1. Вправа «Мікрофон»
  • Розкажіть про свійську тварину яка вам подобається.
  1. Робота в групах (тестове опитування)

1. Усі тварини розподіляються на:

а) комах, мурашок , метеликів;

б) комах, птахів, звірів, риб, плазунів;

в) звірів, ящірок, лисиць;

2. Основними ознаками птахів є:

а) піря, забарвлення;
б) вміння  літати;

в) піря, дзьоб, крила;
3. Основними ознаками звірів є:

а) шерсть, народжування, і вигодовування малят молоком;

б) полювання на інших звірів;

в) чотири лапи;

4. Тварини розподіляються на групи:

а) дикі і свійські;

б) свої і чужі;

в) домашні і приручені;

III. Мотивація навчальної діяльності

Робота над загадками

         Маленький, чепурненький

         Крізь землю пройшов,

         Свою шапочку знайшов. (Гриб)

 

         Стоїть при дорозі на одній нозі,

         Шапочку має, та нікого не пускає. (Гриб)

Стоїть хлопчик під пеньком

Накрив голову брильком.  (Гриб)

 

IV. Повідомлення теми уроку

 

  •                   Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь більше про будову та різноманітність грибів.

 

V. Вивчення нового матеріалу

1. Опрацювання статті с. 121-123

2. Робота в зошитах с. 46-47

3. Визначення висновку

Гриби – живі організми.

У природі існує цілий світ грибів.

Гриби живляться готовими поживними речовинами як тварини, але ростуть і ведуть прикріплений спосіб життя як рослини.

VI. Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1. Уявна подорож у ліс. ( використання елементів театральної педагогіки)

Інсценування вірша «По гриби до лісу»

БОРОВИК

Я, гриб-боровик,

Маскуватися звик.

Мусиш ліс обійти,

Щоб мене знайти.

Знай, тому всміхнулось щастя,

Бо смачнішого нема

Між грибами усіма.

ПЕЧЕРИЦЯ

По нашому я печериця,

По французьки – шампіньйон.

Хоч куцонога, блідолиця,

Але втримаю фасон.

Засмажте мене в сметані.

Й куди тому боровику!

Мене шукайте на світанні

У лісі, в полі, у садку.

СИРОЇЖКА

Я сироїжка, біла ніжка,

У різний колір чепурюсь.

Така  тендітна, така я ніжна,

У руки візьмеш – і кришусь.

Хоча кришусь, хоча тендітна,

А кажусь, даже апетитна.

Хто куштував хоч раз мене,

Побачить в лісі - не мине.

ЛИСИЧКИ

Ми лисички, жовті личка,

Ростом зовсім невеличкі.

Не червиві, дуже чисті,

Не ховаємось в намисті.

Хто на слід наш натрапляє

Повен кошик назбирає.

МУХОМОР

Я мухомор, я людомор,

Червоний наче помідор,

Та я отруйний, пам’ятай,

Мене побачиш, обминай.

ОПЕНЬКИ

Ми опеньки,

Ніжки тоненькі.

Шиї, мов цівки.

Круглі голівки.

А як більші виростаєм –

Парасольки розкриваєм.

  • Діти, так який гриб ви не покладете до свого кошика?

VII. Підсумок уроку

Рефлексія

  • Прочитати висновок у підручнику на с. 123
  • Доведіть, що гриби частина живої природи.

 

 


  1. Г

 

docx
Додано
12 березня 2020
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку