У даній папці міститься конспект уроку по темі "А вже весна, а вже красна" , а також підібрані матеріали до даного уроку. Урок розроблено на основі уявної подорожі, використано відеопрезентація та сучасні методи вивчення навчання.
Урок-змагання
« А вже весна,а вже красна»
(урок природознавства 2 клас)
Учитель початкових класів В.В.Шевчук
Тема уроку:А вже весна,а вже красна
Мета: узагальнити знання учнів з теми «Весна»розвивати пам'ять, уяву,мов лення, артистичні здібності; виховувати любов до природи і рідного краю.
Обладнання: мультимедійна презентація, сюжетні малюнки, корони весняних квітів.
Хід уроку:
І Організаційний момент
-Посміхніться всім навколо:
Сонцю, небу,квітам,людям,
І тоді обов’язково
День тобі щасливим буде!
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми з вами проведемо урок-змагання. Для цього нам потрібно поділи тися на команди.
1команда-Проліски
2команда-Підсніжники.На нашому шляху будуть траплятися різні перешкоди. За кожне вірно виконане завдання команда буде отримувати 5 балів.
Тож в дорогу.
Діти ,послухайте казку і відгадайте про кого вона?
Далеко-далеко був великий березовий гай. На просторій галявині стояв великий красивий палац зеленого кольору. Зали палаці були прикрашені різними квітами.
Жила в ньому струнка,тендітна ,сором’язлива дівчинка. Очі у неї були голубі,зав жди ясні та веселі.
Щороку, в належний час ,вона вирушала в мандрівку. Звільняла від льоду ріки, поля- від снігу. Махнувши чарівною хустиною вона одягала дерева в ніжно зеле ний одяг,верби прикрашала пухнастими котиками. Між кущами розкидала паху чі квіти. Сади наповнювалися пахощами та свіжістю. На кого гляне красуня,-
той прокидається від сну. Легко ступає дівчина по землі несе всім тепло та радість.
-Що, ж це за красуня?
Прийшла весна-красна до нас з квіточками. Ними вона прикрашала все навколо
і ліси, і луки ,і гаї. Принесла і для нас перше бажання. В дарунок вона нам дає пелюстки квіток з назвами весняних квітів.
1.Галявина «Квіткова»
1 учень:
Квіткові сни
Кожній квітці навесні
Кольорові сняться сни.
Кульбаба сняться золоті,
Тюльпанові –червоні
І дуже-дуже голубі
Дзвіночку лісовому.
Бузку бузкові сняться сни,
Волошці-волошкові,
Ромашці-срібні від роси,
Фіалці-фіалкові.
2 учень :
Весна пробуджує квіти
Годі квіточки, вам спати
Час давно уже вставати.
Гляньте: сонечко сміється,
В небі жайворонок в'ється.
В'ється ,радісно співає.
Він весну вам сповіщає.
3 учень
Підсніжник
Весно,моя нене,
Нахились до мене,
Дай моїм думкам підняти
Пагіння зелене.
Я тендітний,дуже ніжний,
А зовуть мене-підсніжник.
4 учень
Пролісок
Весно моя мила,
Ти мене вродила.
Ясним сонцем,наче хлібом,
Поблагословила.
Я народився рано-рано,
Ще тільки сніг розтанув тут.
Мої блакитні оченята
Синіми пролісками звуть.
5 учень
Тюльпан
Голівка в мене пишна,
Тоненький маю стан,
Весною розцвітаю,
А звуть мене тюльпан.
6 учень
Нарцис
Я - дуже ніжна квітка,
Струнка,як кипарис,
Чудовий маю запах,
А звуть мене- нарцис.
7 учень
Сон-трава
Ще холодні в лісі ранки,
Сніг ще в лузі дотліва,
Та розкрила на світанку
Сині очі сон-трава.
Легенда про підсніжник
Крокує диво-дівчина по землі з фарбами та пензлем у руках. Розмальовує все навколо та не сама вона йде,а з братами місяцями.
2.Парк
“Рослинний світ”
ГРА «Кращий знавець дерев»
Команди по черзі називають дерева. Перемагає та команда,яка назве більше дерев
Який кущ-є символом України?
3.Станція «Пісенна»
Спів пісні «Ой є в лісі калина»
-А яке ж наступне бажання.
Має наша красуня братів. Вам потрібно їх відгадати.
4.КРОСВОРД «Місяці»
1.Це перший місяць Матінки-Весни. А назвали його на честь відомого дерева, в якого навесні починається сокорух
|
|
|
|
|
|
|
|
2.Другий місяць отримав свою назву,тому що починає все навколо квітнути.
|
|
|
|
|
|
|
3.Третій місяць дивує нас буянням трави,дерев,квітів.
|
|
|
|
|
|
|
- Першими провісниками весни є птахи. А які птахи першими повертаються з теплих країв.
5.Станція “Краю мій лелечий”
2.Відшукати і вказати стрілочками від назви птаха до його зображення
МАЛЮНКИ ПТАХІВ
Легенда про лелеку
6.Річкова
1.Підкресли назви риб
Горобець,окунь,сонечко,зяблик,білка,сова,сом,голуб,зозуля,павук,орел,муха,
лелека,карась,щука.
7.Зупинка “Зоопарк”
Фізкультхвилинка
Вітер дує нам в лице,
Захиталось деревце.
Вітерець все нище,нище,
Деревце все вище,вище.
8.Зупинка “Ігрова”
ТАК-плескати в долоні,НІ-мовчати.
Відгадати зашифроване слово.
-Здавна наш народ спостерігав за змінами у природі та склав прислів’я та приказки. Нам необхідно зібрати прислів’я та пояснити їх зміст.
9.Бабусина скриня
Зібрати прислів'я
Сухий березень,мокрий май……….
Весняний день……………………….
Зійшов у березні сніжок…………….
Де лелеки водяться,там…………….
Слова для довідки
берися за плужок.
буде добрий урожай.
рік годує.
там щастя родиться.
-Колись із настанням весни починався цикл весняних свят,які супроводжувалися піснями та іграми.
10.Весняні свята
1. В народі казали,що в цей день зима зустрічаються з літом та сперечаються
між собою. Якщо до вечора стане тепліше, то говорять,що весна перемогла. (Стрітення)
2.А в цей день люди вербу в церкві святили. Несуть вони освячені гілки верби і похльостують один одного ,примовляючи
« Не я б'ю,верба б'є»Що це за свято?
3.Це державне свято. В цей день всі чоловіки вітають своїх дружин,мам,донечок
4.Це свято пов’язане з освяченням у церкві пасок,писанок.
(Великдень)
Ось нарешті і до нас прийшла весна,як повноправна господиня.
11.Острів Дивинок
- Вітерець пустував , аж літери із віршика поздував.
Між дорослих і _________
_________бачить все навкруг,
Дружно сяде вам на ________
Якщо ви їй справжній________.
Слова для довідок: малечі, Пташка, плечі, друг
12.Зупинка «Природа-наш дім і ми господарі в нім»
-А зараз перевіримо чи є ви справжніми друзями природи. Вам потрібно пригадати правила поведінки в природі
Чого неможна робити в природі?
3.Підсумок уроку
Наш дивний світ такий,як казка,
Он в небі хмаронька пливе.
То ж бережи його будь-ласка,
Все в ньому гарне і живе.
Он квітка полум’ям палає,
І ясне сонечко блищить.
Чарівна пташечка співає,
Все в дивосвіт прийшло,щоб жить.
-Людина є господарем природи,але вона повинна оберігати свою матінку Землю.
Пам'ятайте про це!
Активні учасники на уроці нагороджуються грамотами та виставлення оцінок