узагальнення в ігровій формі знань учнів з теми «Тварини»;
розвиток бажання пізнати навколишній світ ;формування чуйного
ставлення до «братів молодших»;створення умов для інтелектуальної ,
художньої, практичної діяльністі через активізацію колективної
творчості на уроці ; прищеплення любові до тваринного світу,
бажання берегти і захищати природу.
«У світі тварин»
проведений у 2-В класі
вчителем КЗ Верхівцевський НВК
Ігнатенко М.А.
Інтегрований урок
Тема: У світі тварин .
Тип: узагальнюючий.
Мета: узагальнити в ігровій формі знання учнів з теми «Тварини»;
розвивати бажання пізнати навколишній світ ;формувати чуйне
ставлення до «братів молодших»;організовувати інтелектуальну ,
художню, практичну діяльність через активізацію колективної
творчості на уроці ; прищеплювати любов до тваринного світу,
бажання берегти і захищати природу.
Методи : проектування,мозковий штурм,робота в групі ,асоціативний кущ,
інсценування, створення проблемної ситуації ,гра,СЛС.
Обладнання : ілюстрації тварин, карта-план уроку ,зоологічне лото ,
проекти учнів, картки «Чемпіони тваринного світу», «Сторінки
Червоної книги України»,ребуси,костюми тварин,іграшки ,аудіо запис.
Хід уроку
Організація початку уроку.
Усміхнусь я сонечку – здрастуй золоте!
Усміхнусь я квіточці – хай вона росте!
Усміхнусь тваринам – зичу їм добра !
Друзям усміхнуся – зичу всім тепла!
Сьогодні у нас узагальнюючий урок з природознавства «У світі тварин»,який буде проведено у формі гри - вікторини . Клас ділиться на дві групи «Білченята» та «Мавпенята» (іграшки-символи команд).
Нас чекають ігри ,загадки пісні,цікаві форми роботи,пригода у світі тварин,об’єднані однією темою «Тварини». Оберемо прийоми роботи
за картками і складемо план дій «Чого чекаємо від уроку?»
Основна частина.
1.Мотивація діяльності . Слухання вірша.
1) Хотів би я знати, про що розмовляє
Берізка з берізкою рано в гайку,
Про що невгамовна синичка співає,
Стрибаючи з гілки на гілку в садку?
2) Хотів би я знати, про що завжди мріє
Лелека,забрівши в високу траву?
Яка саме зірка у небі зоріє
Для мене ,аж поки я в світі живу?
3)Хотів би я знати ,що риба говорить,
Коли табуниться в прозорій воді ?
Хотів би я знати ,чи дихають гори.
Чи біль відчувають лани золоті?
4) Хотів би пізнати я все достеменно ,
Бо так же життя я під сонцем люблю .
Що всякі новини про світ незбагненний
Душею і серцем жадібно ловлю.
2.Бесіда
- Що ви запам’ятали, слухаючи вірш?
- Як це все назвати одним словом? (природа)
- Яка головна думка вірша?(люби і пізнавай природу)
- Яка буває природа?(жива і нежива)
- Чим відрізняється жива і нежива природа?
- До живої відносимо..(1група),до неживої ..(2 група).
3.Створення проблемної ситуації
- До нас надійшов лист від царя звірів ,хто він?(лев)
Ой ,який кошлатий звір ,поважний ,як король
Він нам із Африки у школу вислав бандероль.
«Лист від Сімби »
Любі діти!прошу вас допомогти мені вийти із складної ситуації. У тваринному світі ,моєму прайді ,стався переполох через підступні дії
Шрама та велику пожежу. Допоможіть, будь ласка, відновити устрій у тваринному світі ,щоб там панували правила і закони ,які були раніше.
Відповідь - лист ,яку необхідно створити під час уроку.
.
4.Розгадування загадок:
1.Їх тіло вкрите пір’ям і більшість з них літають,
То хто ж оті тварини і як їх називають?(птахи)
Є і користь від них ,є і шкода .І що дивно,три пари в них ніг(комахи)
Бо ссуть ще молоко їх діти ,ви відгадали? Молодці!(звірі)
5.Гра « Ланцюжок»
Учні кожної групи називають птахів,комах,звірів ланцюжком та отримують бали.
6. Перевірка д/з. Захист проектів «Моя улюблена тварина».
Обговорення по групах , діалог.
7. Вправа «Мовна зарядка». Імітація звуків.
Десь взялися дикі звірі і тихенько заревіли .
Вовк у лісі виє: у-у-у…
Змія листям шелестить: ш- ш- ш..
Гуска у дворі сичить : с- с- с- …
Левеня мале ричить: р- р- р-…
8 . Гра « Переставлянка ».
Переставте літери і знайдіть зайве слово(група отримує бал)
ОЛСН,ЕВЛ,БУД ИГТР,ВВКО,РИС
9.Розгадування ребусів. Чим відрізняються ці тварини?
10.Встановлення типу живлення тварин:
- Взимку спить ,літом бринить.
Понад садом літає, солодку росу збирає.
Бджола – травоїдна.
Заєць - травоїдний.
Ведмідь – всеїдний.
Лисиця – хижак
Їжак-хижак
- Які це тварини? (дикі)
11. Вправа «Актори»
Діти співають пісню «Два півники»(як лисичка,як зайчик,як ведмідь)
12. «Впізнай за ознаками»
Про кого так кажуть?
13. «Чемпіони тваринного світу»
- найбільший птах(страус)
- найбільша тварина(кит)
- найменший птах(колібрі)
- птах, який гарно плаває, але не літає(пінгвін)
- чемпіон по щелепам (крокодил ,гієна)
- найвища тварина(жирафа)
- найсильніші тварини у світі(мураха)
14. «Зоологічне лото».
Діти отримують картки з зображенням тварин ,утворюють
групи «птахи», «комахи», «звірі». Імітують рухи тварин під музику.
15. Сторінками «Червоної книги ». Захисники тварин роблять висновки,чому потрібно захищати тварин.
16. «Цікаво знати пам’ятники тваринам»
- Гусям -у Римі ,бо зчинили гамір,коли ворог наближався.
- Голубу –в Парижі за те ,що приніс звістку про аварію підводного Човна під час 2 світової війни.
- Дельфіну-в США за те ,що допоміг встановити зв'язок між глибоководною та наземною станцією .
- Слону - в Кенії за працелюбність.
- Коню – в Швейцарії, в Женеві .
Підсумок уроку
…Я душой влюблен в голубой небосклон,
В листья и в траву, в каждого зверька.
Ласково жмурится солнце золотое,
Весело плещется синяя река!