Урок природознавства на тему "Види корисних копалин"

Про матеріал

На уроці учні знайомляться з видами корисних копалин, економним і раціональним їх використанням; розвивають спостережливість, уміння порівнювати; відчувають почуття гордості за багатство рідного краю, бажання економно використовувати корисні копалини. Під час уроку використано корисні копалини, атлас України, контурну карта, таблицю «Види корисних копалин», загадки про корисні копалини, ребуси.

Перегляд файлу

 

 

 

D:\Наш компютер\Мои документы\Word\Наташа\фото\IMG_20151112_132728.jpg

 

Тема. Види корисних копалин. Використання корисних копалин у господарській діяльності людини

Мета. Ознайомити учнів з видами корисних копалин, економним і раціональним їх використанням; розвивати спостережливість, уміння порівнювати; виховувати почуття гордості за багатство рідного краю, бажання економно використовувати корисні копалини.

Обладнання. Корисні копалини, атлас України, контурна карта, таблиця «Види корисних копалин», клей, загадки, ребуси, зошити з друкованою основою, підручник.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Привітання

Пролунав уже дзвінок –

Нас покликав на урок.

Тож тепер часу не гаймо

До роботи приступаймо.

  • Привітайтеся з гостями.

II. Актуалізація опорних знань

Гра «Коло знань»:

— Гірські породи знаходяться не лише в горах, а й на рівнинах. Я що таке корисні копалини?

— Це все, що людина знаходить у глибинах землі й використовує для свої потреб. Хто такий геолог?

III. Повідомлення теми і мети уроку – «Дерево цілей»

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види корисних копалин, які з них належать до рудних, горючих, будівельних та як людина використовує  їх господарській діяльності.

  • Працюватимемо в групах , тому повторимо правила роботи:

ПРАЦЮЙ ТИХО

СЛУХАЙ УВАЖНО

ГОВОРИ ПО ЧЕРЗІ

СЛІДКУЙ ЗА ЧАСОМ


  • Група експертів має експерта з рудних, горючих та будівельних матеріалів, а також експертів по роботі з картами й таблицями. Вони по черзі будуть вас навчати, ви заповните таблицю й контурну карту, а потім будете ділитися знаннями з нами.

IV. Вивчення нового матеріалу за групами

  1. Відгадування загадок та ребусів.

Експерт з рудних копалин:

  • Відгадайте, що в коробці:

У шахтах, кар’єрах її добувають,

З неї у печах чавун виплавляють.

Буро-червона, важка й тверда –

Це залізняк, чи … (залізна руда).


 Експерт з горючих копалин:

  • Відгадайте, що в коробці:

Масляниста рідина,

З різким запахом вона,

Темно-бурий колір має,

Під землею залягає.

Експерт з горючих копалин:

  • Відгадайте, що в коробці:

Я родом з дна морського, природи я дитина.

Від мармуру до крейди – це все моя родина.

Ми містим газ, від оцту пускаєм бульбашки,

Потрібні в будівництві, усі ми - … (вапняки).

  1. Розгляд корисних копалин.
  2. Слухання статті підручника.
  3. Заповнення таблиці за прочитаним текстом.
  4. Заповнення контурної карти.

IV. Метод релаксації – фізкультурна хвилинка:


Почали пташки співати –

Час геологу вставати.

Він прокинувся, умився,

Вправами підзарядився,

Свій рюкзак похідний взяв

І до лісу почвалав.

На галявину прийшов,

Фіалки лісові знайшов.

Геолог всі сигнали знає,

Цинк одразу тут шукає.

Нахилився до ладу

Й цинкову знайшов руду.

Йде до рідної хатини –

Цинк потрібен для країни.


V. Узагальнення й систематизація отриманих знань - афішування

1. Виступи доповідачів.

D:\Наш компютер\Мои документы\Word\Наташа\фото\IMG_20151112_133137.jpg

 

D:\Наш компютер\Мои документы\Word\Наташа\фото\IMG_20151112_133225.jpg

 

D:\Наш компютер\Мои документы\Word\Наташа\фото\IMG_20151112_133252.jpg

2. Розповідь експерта про бережливе ставлення до корисних  копалин.

3. Самостійна робота в зошитах з друкованою основою на с. 20.

VІ. Підбиття підсумків – «Коло висновків».

— За «Деревом цілей» складемо висновки.

– Дома опрацюєте статтю підручника на с. 48–52, підготуєте повідомлення про інші рудні, горючі та будівельні матеріали.

docx
Додано
13 серпня 2018
Переглядів
2405
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку