На сьогоднішній день дуже актуальна тема. Наші учні мають досконало знати цей матеріал. Навчання допомагає активно та цікаво сприйняти корисну інформацію. Гра,робота у групах, театралізація вчить учнів чути і розуміти один одного,а вчитель-партнер, який вчиться разом з ними. Пізнаємо навколишній світ і це надзвичайно приємно!
Урок природознавства
2 клас
Тема. Гриби : їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.
Мета. Поглибити знання учнів про гриби . Формувати уявлення
у школярів про їстівні та отруйні гриби,уміння аналізувати,порівнювати,робити висновки.
Розвивати увагу ,мовлення,спостережливість.
Сприяти пізнавальній активності учнів.
Обладнання . Ілюстративний матеріал,ІКТ(презентація,відеофільми)
Девіз співпраці.
Урок- це гармонія почуттів, дій, думок.
Учень - активний діяч процесу.
Хід уроку
I.Етап орієнтації
*Організація класу.
*Привітання
*Мотивація
Найголовніше у житті- ………………,
……………….,
………………….
(Учні висловлюють свої думки )
*Хвилинка спостережень ,,Синоптики повідомляють”
II.Етап цілепокладання.
*Звернення лікаря (Статистика отруєння грибами )
*Час вимагає(Припущення учнів щодо актуальності вивчення теми)
*Ваші сподівання:
- Що ви очікуєте від уроку?
-Яким він повинен бути?
III.Етап організації виконання діяльності.
*Наші знання по темі ,,Гриби “
Тема – Гриби -……..-…….-……
*План діяльності на уроці (Пропозиції учнів).
IV.Етап дослідження.
*Інформаційний досвід (Поділ дітей на групи. Керівник –учень групи повідомляє теоретичний або практичний матеріал по темі ,,Гриби”).
* Гра ,,Я знаю-ви знаєте”(Учні за бажанням діляться здобутими знаннями).
*Гра ,,Спасибі “
-Спасибі, тепер мені відомо , що…..
-Спасибі, тепер мені відомо, що…..
*Робота за підручником(с.45-47)
*,, Міркувалки . Ми – дізналися!“
Гриби
*Фізкультхвилинка
*Робота в парах ,,Розкажи мені “
*Слово вченому(Відео підготував та озвучив учень)
IV.Етап систематизації і узагальнення знань.
*Самостійна робота.Тести ,,Перевір себе”
*Взаємоперевірка.
*Оцінювання
*Аналіз співпраці на уроці робить лікар.
*Гра ,,Ваша думка “(Учні висловлюють свої міркування ,враження,…)
*Пісня про гриби(Вчитель разом з учнями складає слова до музичної композиції)
Вчимося в школі я і ти
І все ми знаємо про гриби.
Життя моє- найвища цінність!
І пам ятаю я завжди
Що їсти краще –не гриби!
V.Підсумок.
*Домашнє завдання: с.45-48
*Подяка вчителя:
-Спасибі вам за співпрацю!
Підготувала урок вчитель КЗШ № 21 Пікіна Л.Є.