Урок природознавства та математики на тему "Як змінюється навесні життя риб?"

Про матеріал
Інтегрований урок з природознавства та математики для учнів 2 класу на тему "Як змінюється навесні життя риб?". Конспект уроку побудовано за вимогами компетентнісно-орієнтованого підходу до організації навчальної діяльності учнів. Даний матеріал буде корисний для вчителів початкових класів.
Перегляд файлу

ТЕМА.                  Як змінюється навесні життя риб ?

ЦІЛІ:

  • формування предметних компетентностей:
  • розширити й поглибити знання учнів про весняні зміни в житті риб, особливості їх життя й  поведінки, пристосування до умов середовища; удосконалювати навички у знаходженні значень виразів, які включають ділення на «5»;
  • формувати пізнавальний інтерес до природи рідного краю; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати, узагальнювати й  робити висновки; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів;
  • виховувати любов і шанобливе ставлення до природи.
  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися:

  • формувати здатність самоорганізовуватись до навчальної діяльності; осмислювати і використовувати інформацію, отриману з різних джерел; виділяти нові факти, розпізнавати невідоме;

комунікативної компетентності:

  • вміння толерантно спілкуватися під час роботи в парах, правильно висловлювати свої думки; адекватно оцінювати свій внесок у спільну роботу;

соціальної:

  • сприяти набуттю досвіду ефективної взаємодії між однокласниками; удосконалювати вміння контролювати та регулювати свою поведінку, ініціювати свою підтримку та допомогу іншому;

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

Учень:

  • характеризує весняні зміни у житті риб;
  • спостерігає за природою на весні у групі та індивідуально;
  • шукає інформацію в підручнику та інших джерелах;
  • обговорює у парі заходи щодо охорони риб;
  • розуміє способи складання таблиці множення чисел 2-5 і ділення на числа 2-5 під час обчислень.

ТИП УРОКУ – урок комбінований, інтегрований.

ОБЛАДНАННЯ: маршрутні листи, підручник, картки, «світлофори» ; ТЗН + відео

ЗМІСТ УРОКУ

  1. Організаційний момент
  • Девіз уроку:

Горішок знань міцний,

Та ми не звикли відступати.

Девіз навчання в нас такий:

Я хочу, можу й буду знати!

 

  1. Мотивація навчальної діяльності
  • Вступне слово вчителя
  • Дорогі діти! Сьогодні на уроці пропоную вам розколоти горішок знань, а для цього прошу уважно слухати, мислити, бути дослідниками й підтримувати один одного.
  • Психологічне налаштування на урок
  • Давайте простягнемо один одному долоньки, побажаємо успіху на уроці. Тільки працюючи разом,  нам буде все до снаги, ми зможемо досягти успіху.

Друга зліва привітаємо,

Друга справа привітаємо,

І долоньки з побажаннями вкладаємо.

Дружимо гарно ти і я,.

Ми радісна шкільна сімя!

  1. Актуалізація навчальної діяльності учнів
  • Слово вчителя.

Пропоную вам відправити у подорож до незвичайного царства …У деякому царстві жили-були …та не дід і баба… А хто саме, дізнатися нам допоможе повторення вивченого матеріалу й розв’язання тестових завдань.

  • Робота в парах.

Завдання: необхідно із запропонованих варіантів вибрати правильний, а потім скласти слово. І тоді ми дізнаємося про мешканців цього царства.

  • Взаємоперевірка виконання завдання на картках.
  • Сам оцінювання роботи (заповнення маршрутного листа)

 

  1. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.
  • Слово вчителя. Отже, ми дізналися, що наша подорож триватиме до підводного царства.
  • Оголошення теми та завдань уроку.
  • Щоб відправитись у подорож нам необхідно повторити правила безпеки під час подорожі та дізнатися, яка погода на нас чекає.
  • Рольова гра «Синоптик»

В Україні панує рання весна. День продовжує збільшуватися, а ніч зменшується. Сьогодні температура повітря …, ясно, безвітряно. Опади -….. рекомендовано вживати народні засоби для запобігання застуді, зміцнення імунітету. Нехай сьогоднішній день дарує вам чудовий настрій! З вами був класний синоптик-… .

  • Ось ми дізналися про погоду і наша мандрівка продовжується.

5. Сприйняття  й осмислення навчального  матеріалу.

1.Перегляд відеоматеріалу.

2. Бесіда на  виявлення сприйняття навчального матеріалу

2. Практична робота. Робота в парах. Діти об’єднуються в групи (за кольором долоньок). Розв’язування прикладів від риб.

3. Взаємоперевірка виконання завдання на картках.

4.Самоцінювання роботи (заповнення маршрутного листа)

Фізкультхвилинка.

Виринай-но рибко близько

Розсипай-но  срібні бризки

Щоб зловив я карася

Карася як порося.

  1. Закріплення нових знань.
  1. Робота з підручником.
  • Вправа «Джигсоу». Читання параграфа із використанням системи позначок.

Зелений – знайома інформація

Червоний – нова інформація

Рибка – інформація, яка зацікавила чи здивувала.

  1. Словникова робота . Нерест -?
  2. Евристична бесіда за запитаннями:
  • Крім хижаків, яка ще існує небезпека для мальків?
  • Хто з риб піклується про своє потомство?
  1. Практична робота. Розв’язування задачі 

Сом – одна з найбільших прісноводних риб на планеті і Україні. Довжина тіла може сягати 5 м, вага 100 кг.

  1.  Взаємоперевірка виконання завдання на картках.
  2. Сам оцінювання роботи (заповнення маршрутного листа)
  3. Інтерактивна гра «Знаю як….» (відеоролик)
  4. Розгадування загадок
  1.  Підведення підсумків. Рефлексія.  Прийом «Продовж речення»
  2. Осмислення домашнього завдання
docx
Додав(-ла)
Малецька Алла
Додано
4 березня 2019
Переглядів
959
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку