Урок природознавства у 1 класі

Про матеріал

Дана розробка містить матеріали інтегрованого уроку з природознавства та навчання грамоти. Вона допоможе зробити урок цікавим та творчим.Ознайомить учнів із різноманітним світом рослин; навчить порівнювати дерева, кущі, трав'янисті рослини; допоможе закріпити набуті знання про букву «ге», її звукове значення; сформує вміння читати слова з вивченою буквою; розвиватиме мовленнєві вміння, мислення; виховуватиме допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Перегляд файлу

 

                 Урок природознавства у 1 класі

 

Тема. Які бувають рослини (дерева, кущі, трав’янисті рослини)

Навчання грамоти

Тема. Закріплення звукового значення букви «ге» . Читання слів та тексту «Калина».

Тип уроку. Інтегрований

Мета. Ознайомити учнів із різноманітним світом рослин; учити порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; закріпити набуті знання про букву «ге», її звукове значення; формувати вміння читати слова з вивченою буквою; розвивати мовленнєві вміння, мислення; виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Хід уроку

 

I Організація класу:

Знову день почався діти!
Всі зібрались на урок
Тож пора нам розпочати
Кличе в подорож дзвінок!
                         Любі діти, у наш клас
                        Завітали люди щирі.
                         Привітаймо в добрий час
                        Гостей усмішкою й миром.
І запрошуєм  ласкаво
На урок до нас у клас.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці:
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні я вам пропоную здійснити чарівну подорож до країни Рослин.
- Чи згодні ви помандрувати трішки? Якщо так, то вперед!

В чарівну країну
Вирушаємо разом
Перешкоди всі пройдем
Хто не хоче працювати
Із собою не візьмем.

А ось , діти, і наш маршрут:

  1. « Повідомлення синоптика»
    2)«Згадай і повтори»
    3)«Прочитай і запам’ятай»
    4)«Фізкультхвилинка»
    5)«Країна Рослин»

    6)«Давай пограємось»
    7)«Кінцева»
     

Безымянный.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Зупинка «Повідомлення синоптика».
Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Якого кольору небо?
- Тепло чи холодно на дворі? В яких межах коливається температура?
- Чи були протягом останнього тижня опади? Які саме?
- Про що це свідчить?
 

Полноэкранная запись 20.02.2013 202936.bmp.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Так, добре. Я теж хочу поділитися з вами цікавою інформацією.
        У народному календарі 5 грудня – день Прокопа. Предки помітили, що з Прокопа встановлюється хороший санний шлях. Є такі прикмети:

Прийшов Прокіп – розрив замет,
по снігу ступає – дорогу копає.

В цей день заглядали у пташині гнізда: якщо в них багато пуху, сухої трави і соломи – пернаті передчувають холодну зиму. 
      Запам’ятайте ці прикмети і поспостерігайте, чи дійсно це так.
- А тепер продовжуємо нашу мандрівку.

IV.  Зупинка «Згадай і повтори».

 

Полноэкранная запись 20.02.2013 203513.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


- Про що ми розмовляли з вами на минулому уроці природознавства? (Про будову рослин)
- А яку ж будову мають рослини? З чого вони складаються?   
Отже, кожна рослина складається із кореня, стебла, листків, квітки і плода з насінням.
Молодці, гарно крокуємо.
    Вже й не далеко до Країни Рослин. Але цариця Рослин пускає у свою країну лише добрих, чуйних і розумних дітей. І тому вона підготувала кілька завдань. Які ми маємо виконати як найкраще.
 

V.  Зупинка «Прочитай і запам‘ятай».
 

Полноэкранная запись 20.02.2013 203546.jpg

 

 

 

 

 

 

 

1 завдання: Читати складові таблиці. .
          Але щоб гарно читати зробимо артикуляційну зарядку для язика.
- Де ж наш пустун язичок?
  Заховавсь за біленький тинок
  Ліг на бочок і мовчок
  А ми зараз його розбудемо!

- Поплямкали губками.
- Поклацали зубками.
- Посичали гускою.
- Подзичали комариком.
- Продиринчали тракторам.
- Пошуміли вітерцем.

- А тепер читаємо складову частину (разом).
- Читання слів  «Луною».
  гриб                                           гарбуз                                                      город
  граб                                          гвоздика                                               городина
огірок                                         гладіолус                                                виноград
- Читання тексту:

Калина – символ України. З нею порівнювали красу української дівчини. Майже у всіх народів є рослини - символи. У канадців – клен, у росіян – берізка і горобина, в українців – калина, верба, барвінок.
   З давніх – давен коло хати садили калину, щоб не переводився рід.

- А в кого з вас, діти, біля хати росте калина? Чи можливо, біля бабусиної?
- То які ж рослини є символом України? (Калина, верба, барвінок)
- А можливо ви ще чули про якісь? (Чорнобривці, мальви)
- Прочитайте текст «ланцюжком» по одному слову(Робота в парах).
- Молодці! І з цим завданням впоралися!
Я бачу, що цариця рослин вами дуже задоволена. І тому, щоб ви трішечки відпочили, запросила до нас чарівну гостю, яка проведе з вами

фізкультхвилинку.
Полноэкранная запись 20.02.2013 203636.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Полноэкранная запись 20.02.2013 203710.jpgVI. Зупинка  «Країна Рослин».
-  Рослини оточують нас у житті й одночасно живуть своїм життям. А чи знаєте ви рослини? Зараз ми побачимо.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дидактична гра «Відгадай рослину».

 

-Я читатиму загадки Вам потрібно їх відгадати.
Загадки:
1. Стоїть дівка серед поля,
    В чорні цятки біла льоля.
    Довгі коси розпустила,
    їх заплести їй не сила. (Береза)
2. За хатиною в садку
    У зеленому віночку
    У червоному намисті
   Дівчинонька чепуриться. (Калина)
3.Запалили в чистім полі
   Квіти гарні всі червоні
   Та палає влітку так
   Польовий, червоний… (мак)
4. Навесні цвітуть, мов свічі,
    Заглядають сонцю вічі,
    А під осінь ті свічки
    Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)
5.Мов їжак колючий
    Солодкий та пахучий
    Ягідку зірвеш – руку обдереш. (Аґрус)
6.Сонце луг поцілувало
    Всі довкола жовтим стало
    Дуже сонечко пригріло
    Жовта фарба побіліла.

Літній вітерець повіяв
   - Білий килимок розвіяв. (Кульбаба)
7. Перші квіти проростають
    З цибулиночок малих,
    Кожну весну зустрічають,
    Розпізнайте, діти, їх.
   Я той сніг колю «голками»
   Зелененькими литками,
   Білу квітку вивільняю
   В ноги березню схиляю. (Підсніжник) 
8. Зелененьку сукню має
    її ніколи не знімає.
   Один-єдиний раз на рік
   її я прикрашаю. (Ялинка)
9. На «я» починається,
    На «я» кінчається.
    У саду росте,
    На ній плоди є.
10.Живе один батько,
     Тисячі синів має,
      Усім шапки справляє,
      А собі не має.  (Дуб і жолуді)
11. Я на сонце дуже схожа –
      Золотиста, ніжна, гожа.
     Я щоранку розквітаю,
     промінцями всіх вітаю.
     Здогадатись вам не важко,
      Що за квітка я? …. (Ромашка)
12. На порічку дуже схожа:
      Круглолиця і пригожа
      Вітамінами багата,
      Чорношкіра і пузата. (Смородина)
13. Повернулося до сонця золоте денце. (Соняшник)
14. На просторах поля золотого
      Сині зірочки тремтять.
      Мов шматочок неба голубого,
      Виграють, виблискують,голять. (Волошки)
15.Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк)
- Подивіться, яке розмаїття рослин. Як їх багато з’явилося в нашому класі.
- Чи знаєте ви, де ростуть рослини? Так, навколо нас багато рослин: і на городі, і в лісі, і у лузі.
     Здається, що всі вони такі різні, одна на одну не схожі. Але насправді всі вони подібні одна до  одної.
Полноэкранная запись 20.02.2013 204201.jpgПроблемне питання.
- А чи знаєте чим відрізняються і чим схожі рослини?
Щоб правильно відповісти на це запитання попрацюємо за підручником . (Робота з підручником)
- Яку будову має кожна рослина?
- Скільки стовбурів-стебел має дерево? (1)
-А кущ? (декілька)
- Які спільні ознаки мають дерева і кущі?
- Чи мають стовбур трав’янисті рослини?( Ні вони мають м’які , соковиті стебла)
- Розгляньте  малюнки у підручнику (ст.47)
- Накрийте зеленим кружечком дерева,червоним – кущі, синім – трави.
Висновок.
VII. Зупинка «Давай пограємось» .

 

Полноэкранная запись 20.02.2013 203756.jpg

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) У вас на партах лежать малюнки рослин, назви яких ви відгадали за допомогою загадок. А зараз, я пропоную вам об’єднатися у групи. Ви всі разом порадитесь і приклеїте малюнки на дошці під назвою групи до якої вони належать.
                         

Дерева                                Кущі                       Трави

2)Гра «Мікрофон»
Отже,
1.Рослина, яка має одне міцне, дерев’янисте, товсте стебло (стовбур) – це …. (дерево).
2.Рослина, яка має кілька міцних, дерев’янистих, але значно тонших, ніж у дерева стебел – це … (кущі).
3.Рослина, яка має м’яке, соковите стебло це… ( трав’янисті рослини).
3) Гра «Поверни мене додому».
Висновок.
VIII. Зупинка «Кінцева».

Полноэкранная запись 20.02.2013 203806.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Ось і підійшла до кінця наша подорож. А чи сподобалась вона вам?
- Діти, Яким одним словом можна замінити усі поняття про які ми вели мову на сьогоднішньому уроці? Частиною чого вони є? (Природа)
- Скажіть, будь ласка, ви умієте спостерігати за рідною природою?
- А чи знаєте коли зацвітає перша весняна квіточка? А можете сказати, коли зронить свій останій листочок берізка?
  На наших уроках ми будемо вчитися не тільки спостерігати за природою рідного краю, а й оберігати її. Нагадаю вам, що дуже давно був прийнятий Закон  про охорону природи. Кожен зелений листочок, кожна травинка виділяє в повітря кисень, яким ми дихаємо, без нього немає життя. Тому закінчити наш урок я хочу словами-зверненням до вас.

Вірш:

Вам у походи ходити
І мандрувати, любі діти,
Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, у лісі, над яром
Квіти,дерева і трави…
Цвіту не вирви задаром,
гілки не втни для забави.
Оберігайте ж повсюди
Шлях і стежиночку в гаї.
Все те красою буде
Нашого рідного краю.

 

 

 

docx
Додано
28 січня 2018
Переглядів
1120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку