Урок природознавства "Узагальнення і систематизація знань учнів . Контрольна робота № 6 за темою «Людина і природа»"

Про матеріал
Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів . Контрольна робота № 6 за темою «Людина і природа» Мета: Перевірити знання учнів уявлення про взаємозв’язки людини і природи; розвивати наполегливість, зосередженість, бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи. Обладнання. Сигнальні картки, малюнки. Тип уроку. Перевірка знань, умінь і навичок..
Перегляд файлу

Дата                              Урок                             Природознавство             2 кл.                 

Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів . Контрольна робота № 6 за темою «Людина і природа»

Мета: Перевірити знання учнів уявлення про взаємозв’язки людини і природи; розвивати наполегливість, зосередженість, бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи.

Обладнання. Сигнальні картки, малюнки.

Тип уроку. Перевірка знань, умінь і навичок..

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Підсумок фенологічних спостережень.

2.Перевірка домашнього завдання

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Фронтальна бесіда

  • Діти, яка настала пора року? Які ви знаєте літні місяці? (Відповіді дітей.)

- Які явища відбуваються з рослинами влітку?

- Які зміни в природі спричиняють ці явища?

- Які бувають рослини за тривалістю життя?

- Наведіть приклади однорічних рослин; багаторічних рослин.

2)Серед поданих назв плодів і насіння позначте «зайву» і поясніть свій вибір. Яблуко, груша, горіх.

Очерет, горобина, черемха.

3)Згадайте казки, у яких ви зустрічалися із плодами. Назвіть ці плоди.

* « Принцеса на горошині» — .,. (біб). (Г. X. Андерсен)

*«Ріпка»— ...(ріпа).

*«Горбоконик» — ... (зерно). (П.Ершов)

* «Попелюшка» — ... (гарбуз). (Ш.Перро)

*«Пригоди Чиполліно» — ... (помідор, вишня). (Дж. Родарі)

2.Робота над прикметами.

Проліски — очі березня. У березні курка нап'ється води з калюжі.

Як березень не хмуриться, а вже весною пахне. У березні позаду і попереду зима.

Ворони купаються ранньою весною — до тепла.Червоний колір Місяця у березні — ознака швидкого похолодання, посилення вітру, але ненадовго.

Сніг навесні тане з північної сторони мурашника — літо буде теп­лим.

Якщо рання весна щедрить інеєм — на хорошу погоду.

Жайворонок з'явився — до тепла, а зяблик — до холоду.

Травень — пора цвітіння. Як на дощ багатий май — щедрий буде урожай.

Якщо на воді річок та озер розстелилося листя білого латання, замо­розків не буде.

Якщо загули бджоли над горобиною, то це означає, що скоро кінець весни і починається літо.

3.Написання контрольної роботи № 6

                            1 варіант

1.Вкажи , який ланцюг живлення зустрічається на луках

        А водорості – карась - чапля

        Б зерно диких трав – полівка - лелека

        В насіння шишки – білка - куниця

2. Дуб, сосна, береза – це група рослин

     А верхнього ярусу

     Б середнього ярусу

     В нижнього ярусу

3. Доповни речення.  Червона книга містить відомості про…

     А усі рослини і тварин, що зустрічаються на території України.

     Б лікарські та екзотичні рослини і тварини України.

     В рослини і тварини, що перебувають під загрозою зникнення.

 

4. З’єднай лініями назву пори року та її ознаку

Осінь ●                ● починається рух соків у дерев та кущів

Літо                   ● опадає листя

Весна ●               ● дозрівають ягоди

5. Пригадай правила поведінки у лісі. Що дозволено робити у лісі?

_______________________________________________________________________________________

6.  У водоймах та біля них ростуть такі рослини.

_______________________________________________________________________________________                                            2 варіант

1. Вкажи , який ланцюг живлення зустрічається у водоймах

        А водорості – карась - чапля

        Б зерно диких трав – полівка - лелека

        В насіння шишки – білка - куниця

2. Подорожник, конвалія, кропива – це група рослин

     А верхнього ярусу

     Б середнього ярусу

     В нижнього ярусу

3. Де містяться відомості про рослини і тварини України, які перебувають під загрозою зникнення?

     А у Конституції України

     Б у Червоній книзі України

     В в Енциклопедії про тварин і рослин

4.З’єднай лініями назву пори року та її ознаку в житті тварини

зима                         ● пташки вчать малечу літати

літо                          ● пташки відкладають яйця

весна                        ● деякі тварини сплять

5. Пригадай правила поведінки у лісі. Що заборонено робити у лісі?

_______________________________________________________________________________________

6.  У лісі ростуть такі рослини

_______________________________________________________________________________________

4.Робота над загадками

-Прийшла кума із довгим віником на бесіду із нашим півником.

Схопила півня на обід, та й замела мітлою слід. (Лисиця)

По гілках вона стрибає. Хоч сама мала на зріст,

Та великий має хвіст. Як намисто, оченята. Хто це? Спробуй відгадати! (Білка)

Я — вухастий ваш дружок, в мене сірий кожушок,

Куций хвостик, довгі вуса. Я усіх-усіх боюся. (Заєць)

Хочу нього шуба є, та як холод настає, він не їсть тоді, не п'є,

І не ходить, не гуляє,а  у лігво залягає. (Ведмідь)

Котиться клубочок, зовсім без ниточок.  Замість ниточок — триста голочок. (їжак)

- Які з цих тварин змінюють забарвлення хутра?

- Які з цих тварин готують запаси кормів?

- Які з цих тварин готуються до зимової сплячки?

5.Гра «Продовж ланцюг живлення»

Морква, заєць, …        Сіно, козуля, …

- Наведіть приклади, як пов'язана нежива і жива природа.

- Що таке ланцюг живлення?

- Наведіть приклади, як пов'язані рослини і тварини.

- Наведіть приклади, як пов'язані різні тварини.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Творча робота.

Намалюйте літо

docx
Додано
19 травня 2019
Переглядів
1490
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку