Тема. Прислівники протилежні за значенням. Поширення речень прислівниками.
Мета:формувати компетентності-
1.предметну-продовжити вивчення над прислівником,навчити розпізнавати серед слів прислівники,ознайомити з прислівниками протилежними за значенням,ставити питання до них,розвивати усне мовлення,виховувати любов до рідної мови.
2.ключову-уміння вчитися,учити школярів організовувати свою навчальну діяльність,дотримуватися єдиних вимог,щодо оформлення письмових робіт.
3.комунікативну-розширити словниковий запас,розвивати вміння осмислювати,опрацьовувати інформацію.
4.інформаційну-формувати вміння самостійно шукати,аналізувати,відбирати інформацію.
5.соціальну-розвивати навички зіставлення,аналізу відстоювання своєї думки.
Тип заняття:закріплення вивченого,перевірки й обліку набутих знань,умінь і навичок.
Обладнання:підручник,зошит,проектор,предметні картки,предметні малюнки.
Хід заняття
І.Організаційний момент.
1.Психогімнастика.
Усі сідайте тихо діти.
Домовляймось - не шуміти.
Руку гарно підіймати.
На уроці не дрімати
А знання мерщій хапати .
Щоб не було нам мороки
Всі готові до уроку?
Отож гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
2.Перевірка домашнього завдання.
1 група-опинитися просто неба-надворі,намокнути до останньої нитки-наскрізь,тікати з усіх ніг-дуже швидко,не мати кінця краю-безкінечно.
2 група-йти як не своїми ногами-повільно,спати без задніх ніг-безтурботно,жити на широку ногу-розкішно,вивчити дуже добре-напам’ять.
3.Хвилинка чистопису.
Прислівники збагачують наше мовлення.
ння мов ле При ники слів ють збага чу ше не
4.Цифровий диктант.
1-іменник,2-прикметник,3-дієслово,4-займенник,5-числівник,6-прислівник.
Літній,вона,тепло,працюю,учень,перший,
малюю,лікар,добре,мокрий,три,ми.
2, 4, 6, 3, 1, 5, 3, 1, 6, 2, 5, 6.
5.Зоровий диктант.
В холодку тихо спав Рябко.
Підкреслити прислівник.
Які орфограми є ще в цьому реченні?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Повідомлення теми і мети уроку.
- Тема сьогоднішнього заняття «Прислівники протилежні за значенням. Поширення речень прислівниками. На сьогоднішньому занятті ми продовжимо працювати над частиною мови прислівник,навчимося добирати прислівники протилежні зазначенням,поширювати речення прислівниками. Сьогодні девіз нашого уроку-
Прислівник - це мова частини незмінна,
Вивчаємо, друзі,її ми сумлінно.
Прислівники влучно вчимось добирати,
Щоб точно нам думку свою передати.
2.Вправа «Очікування».
Що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?
А тепер скажіть правило про прислівник.
Як називаються слова протилежні за значенням?
Ми сьогодні працюємо у групах,давайте повторимо правила роботи у групах .А ще у кожного учасника групи є свої обов’язки-керівник,асистент,секретар,доповідач. Після кожного виконаного завдання ви будете собі класти відповідну оцінку.
прислівники протилежні за значення.
Сьогодні-завтра,знаменно,поперед,достеменно,зроду,незабаром,невловне.
Це завдання,ви теж виконали,оцініть себе.
Руханка.
Знімок показав теж ,що хлопчик здоровий і може уже іти до школи,адже він школяр.
6.Малюнок «Аптека».
Діти,як ви думаєте ,чому на його дорозі ще аптека.
Так,щоб прийти до школи йому потрібно купити-маску,антисептик,рукавички .Давайте допоможемо виконавши наступні завдання.
Дібрати до прикметників прислівник, прислівник протилежний за значенням.
1 група-веселий,сонячний.
2 група-яскравий,добрий.
3 група-сумний,голосний.
4 група-чистий,високий.
5 група-радісний,теплий.
Молодці,оцініть себе.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Скласти сенкан до слів ліки,маска,рукавиці,антисептик,фрукти,щоб у реченні був прислівник. Знову справилися
з завданням,оцініть себе.
2.Поширити речення прислівниками.
3.Складіть коротеньку розповідь про свого друга,використовуючи прислівники.
V. Підсумок уроку.
- Чи справдилися ваші очікування?
Домашнє завдання вправа 331.