Урок Пристосування організмів до періодичних змін умов середовища.

Про матеріал
Мета: сформувати в учнів уявлення про періодичні зміни умов середовища; вчити наводити приклади пристосування організмів до періодичних змін умов середовища; розвивати уміння активного слухання, аналізувати отриману інформацію, висловлювати власну думку; виховувати інтерес до предмету
Перегляд файлу

Природознавство – 5 клас

Тема: Пристосування організмів до періодичних змін умов середовища.

Мета: сформувати в учнів уявлення про періодичні зміни умов середовища; вчити наводити приклади пристосування організмів до періодичних змін умов середовища; розвивати уміння активного слухання, аналізувати отриману інформацію, висловлювати власну думку; виховувати інтерес до предмету

Тип уроку: урок круглий стіл

Основні поняття і терміни: сезонні та добові ритми, листопад, сплячка, перелітні птахи,.

Методи і методичні прийоми: словесний (фронтальне (індивідуальне) опиту­вання, бесіда (підготовча, пояснювальна, контрольно-перевірна), розповідь, робота з підручником), наочний (демонстрація обладнання), практичний (робота з зошитом).

Обладнання: ноутбук,  презентація, картки-підписи.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань (індивідуальне або фронтальне опитування за темою попереднього уроку).

Що називають середовищем життя організмів?

Які чинники неживої природи ви знаєте?

Яке значення має світло для організмів?

Як впливають на організми вологість і температура повітря?

 

4. Мотивація навчання школярів. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

 Підготовча бесіда. Рослини і тварини, які живуть на Земній кулі, надзвичайно різноманітні щодо зовнішніх ознак і способу життя. Одна з причин цієї різнома­нітності пов'язана з умовами їхнього життя. Які ж умови необхідні для життя рослин і тварин? Як організми пристосувалися до умов існування?

 

5. Сприйняття й осмислення учнями нового навчального матеріалу.

Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Учні на листочках (які заздалегідь роздані на партах) пишуть свої очікування.

Представлення науковців та аудиторії.

Виступи учнів-науковців.

Перегляд відео 1, 2.1,2.2.

Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого матеріалу.

Перегляд відео 3 «Адаптації організмів»

Запитання від учнів-експертів до учнів-науковців.

6. Узагальнення і систематизація знань.

Заповнення таблиці на ст. 158 (10 хв)

7.  Підбиття підсумків уроку,  аргументація оцінок (5 хв)

Чи збулися ваші очікування від сьогоднішнього уроку (на листочку)

Що найкраще запам’яталося? Що вразило, здивувало? Про що будете розповідати батькам сьогодні?

Оцінювання

8. Повідомлення домашнього завдання. (5 хв)

Пар. 43. Інформаційне повідомлення в довільній формі «Неймовірні пристосування»

 

Якщо залишився час – вправа «Назад у майбутнє»

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. малишкіна Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Множинська Олена Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Трубіцина Світлана Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Крижанівська Антоніна Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
doc
Додано
27 лютого 2018
Переглядів
4827
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку