УРОК : МАТЕМАТИКА
КЛАС: 1
Тема:Узагальнення і систематизація знань учнів з теми «Прийоми додавання і
віднімання чисел в межах 10».
Мета: формувати обчислювальні навички, здійснювати підготовчу роботу до введення
задач.
Дидактична задача: перевірити знання табличних випадків додавання і віднімання
чисел; формувати вміння додавати до меншого числа більше.
Розвивальна задача:розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийому розумової діяльності абстрагування й узагальнення.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Створення позитивно - психологічного клімату класу.
Привіт, друже! (Кивок голови одному сусідові.)
Привіт, друже! (Кивок голови іншому сусідові.)
Руку мені дай, і я тобі дам! (Простягує руку одному й іншому.)
І буде весело нам.
Крикнемо ми дружно
На весь білий світ:
Сонце, привіт!
Друже, привіт!
Нехай наша добра посмішка (Посміхаються.)
Зігріває всіх своїм теплом. (Прикладають праву руку до серця.)
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
На цьому уроці ми підбиватимемо підсумки, згадавши все, чого навчилися. А головне – спробуємо визначити труднощі та прогалини в знаннях над якими слід попрацювати.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Геометрична хвилинка.
- Із цеглинок побудуйте пряму. Якщо поставити точки на кінцях цієї прямої, то що отримаємо? Якщо прибрати одну з точок? Якщо поставити точку на пряму (дві точки)?
- Утворіть ламану.
2.Усна лічба (Використання цеглинок LEGO)
і т.д.
3.Назви «сусідів» чисел. (завдання №1, с.79-підручник)
ІV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
(Щоденні 3: цікаві завдання на кожен день за видами діяльності)
1.Математика самостійно.
(Гра «Одягни сніговика»)
(запам*ятати приклад, записати і обчислити)
3 .Математика разом із другом.
(Математичні пазли)
і т.д.
4.Готуємось до вивчення задач.
1) У садок до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім ще 4 птиці.
Скільки птиць на годівниці?
2) Десять жовтих каченят
Стали дружно в один ряд:
Вісім побігли купатись.
Скільки залишилось гратись? І т.д.
V. Фізкультхвилинка
Пальчик, пальчик – тук, тук, тук.
По цеглиночці – тук, тук.
Плесни, плесни – раз, два, три.
Ти цеглиночку …….бери,
Її другу передай, Гру спочатку починай.
5. Розвиток логічного мислення учнів.
Закріплення знання правил додавання і віднімання чисел на основі їх розташування на числовому промені. (завдання №4, с.79 – підручник)
-Чаклун перетворив числа на літери. Спробуй « розчаклувати » їх. Знайди значення виразів.
6.Графічні вправи.
VI. Підсумок уроку та рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
ПІДГОТУВАЛА: ДЕЛЮРМАН ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА
ОНЗ «ТРЕПІВСЬКА ЗШ І-ІІІ СТУПЕНІВ»
ФІЛІЯ «КАЗАРНЯНСЬКА ЗШ»