Дата
Клас 6
Розділ 2. Проектування, виготовлення та оздоблення виробів вишивкою.
Проект.
І. Організаційно-підготовчий етап
Тема. Етапи проектної діяльності. Формулювання теми й завдань проекту.
Мета: Ознайомлення з основними етапами проектно-технологічної діяльності; засвоєння учнями основних етапів проведення аналізу потреби у вишитих виробах; формування вмінь складати план проектної діяльності; розвиток логічного мислення, уміння аналізувати та спів ставляти; формування навичок раціональної організації робочого місця; виховання любові до української вишивки.
Обладнання, матеріали, наочність: зразки готових вишивок, зразки звітів проектних технологій учнів попередніх років; таблиця «Правила техніки безпеки та санітарно-гігієнічні вимоги під час вишивання; матеріали та інструменти для вишивання.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Перевірка наявності учнів та їх готовності до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Бесіда:
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Дівчата, у засобах масової інформації ми часто зустрічаємося з різними видами проектів: «Зірка плюс Зірка», «Україна має таланти», «Майданс», «Х-фактор» тощо. На уроках трудового навчання виконання творчих проектів вимагає поєднання вивченого теоретичного матеріалу і практичних робіт. Ви самі будете вибирати тему проекту, конструкцію виробу, матеріали й інструменти, обиратимете технологію виготовлення й самі будете захищати проект.
ІУ. Повідомлення теми уроку, постановка завдань перед учнями
Знати: етапи проектно-технологічної діяльності.
Уміти: визначити завдання для виконання проекту, обрати моделі-аналоги, виявити кращі ознаки, використати їх для створення ескізів майбутніх виробів, скласти план проектної діяльності.
У. Вивчення нового матеріалу
1. Етапи проектно-технологічної діяльності (складання схеми):
Організаційно- Конструкторський Технологічний Заключний
Підготовчий
- Пошук проблеми. – Складання ескізу. – Виконання - Корегування
-Добір об’єкта - Виконання технологічних виконаного
проектування. креслення. операцій. виробу.
-Формування вимог - Добір інструментів, - Самоконтроль. – Оформлення.
до виробу. матеріалів та - Дотримання - Самооцінювання
-Добір обладнання. технологічної і проекту.
оптимального - Добір технології трудової - Аналіз підсумків.
вибору. виготовлення дисципліни. – Захист проекту.
-Складання плану лекал. – Оцінювання якості
майбутнього - Економічне та готового виробу.
виробу. екологічне
-Прогнозування обґрунтування.
результатів.
2.Планування результатів роботи
Строк виконання |
Етапи виконання |
Результати роботи |
Уроки № 1,2 |
Організаційно-підготовчий |
Підібрана тема проекту, поставлена мета, визначені задачі, проаналізована література |
Урок № 3 |
Конструкторський |
Розроблені ескізи моделей виробу, оформлена конструкторська й технічна документація |
Уроки № 1,2,3,4,5,6 |
Технологічний |
Виготовлений виріб |
Уроки № 7,8 |
Заключний |
Оформлена пояснювальна записка, портфоліо. Захист проекту. Висновки |
ВИРОБИ, ОЗДОБЛЕНІ ВИШИВКОЮ
Сумки Штори
Одяг Картини
Серветки Декоративна подушка
Скатертини, постільна білизна
ВИШИТИЙ ВИРІБ
Інструменти й матеріали Технологія виготовлення виробу
Історія й техніки вишивання Розробка композиції
Економічна та екологічна оцінка Остаточна обробка виробу
Основні прийоми вишивання
УІ. Практична робота (індивідуальна робота)
Вступний, поточний, заключний інструктажі.
Учитель проводить аналіз дослідження учнями потреб у вишитих виробах і способів їх задоволення. Допомагає визначити об’єкт проектування, складанні плану виконання проекту. Допомагає в організації робочого місця для вишивання.
УІІ. Підведення підсумків уроку
Бесіда:
УІІІ. Домашнє завдання