Математика 6 клас Урок №
Дата:
ПІБ вчителя: Яцун Т.М
Тема: Прямокутна система координат.
”ЗООПАРК У НАС В ГОСТЯХ”.
Мета: формувати уміння і навички визначати положення точки на
координатній площині, сприяти розвитку самостійних та
творчих здібностей учнів, виховувати зацікавленість до
предмета, охайність, увагу та наполегливість.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ.
1.Оргмомент.
2.Перевірка домашнього завдання.
№1175, №1174 (наявність у зошиті).
3.Актуалізація опорних знань.
1)Як записують координати точки.
2)Як побудувати точку К(4,-5).
3)Як визначити координати точки?
4)Назвіть координати точок А, В, С, Д, Е, F, G.
ЗАГАДКИ.
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте хто такий? (заєць)
Ледве їх пересуваю.
Сам високий я на зріст,
Замість рота в мене хвіст. (слон)
Галасую в очереті.
Хоч і плавати мастак,
Я не риба і не рак. (жаба).
4.Повідомлення теми і мети уроку.
5.Формування навичок і вмінь визначати положення точки на координатній площині.
Сьогодні до нас у гості завітали звірі. Ось погляньте які. Учитель показує картки – зразки. Розміщує на окремому столі.
Учням роздає картки – завдання. Тим учням, які працюють швидко, дає складніші завдання, тим, які повільно – легші завдання. Учитель пояснює, що точки необхідно з’єднувати послідовно, як тільки вони побудовані в зошиті.
Після того як учень виконав завдання, він порівнює свій малюнок із зразком і виставляє собі оцінку.
6. Підсумок уроку.
7. Д/З: зробити 1-2 малюнки і записати координати відповідних точок.