Урок "Речення. Види речень за метою висловлювання".

Про матеріал
Робота на уроці побудована на складанні речень в групах за опорними малюнками та подальшій творчій роботі кожного учня окремо.
Перегляд файлу

Розробка уроку з української мови в 3 класі.

Вчитель початкових класів Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Задікіян Олена Миколаївна.

Тема: Речення. Види речень за метою висловлювання.

Мета: допомогти учням глибше усвідомити поняття мета висловлювання; з’ясувати, які бувають речення за метою висловлювання; вчити будувати речення різних типів, перетворювати їх на питальні й спонукальні; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички зв’язного мовлення; виховувати інтерес до вивчення природи.

Обладнання: індивідуальні картки для складання речень, підручник, зошити.

                                                      Хід уроку:

І.Організаційний момент.

Якщо сядемо красиво,

То напишемо на диво

Чисто, рівно і красиво. 

Раз, два, три, чотири, п’ять,

— Починаємо писать.

Ручку вправно поверніть,

Зошит гарно покладіть

І рівненько запишіть.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. - Давайте пригадаємо, що ми знаємо про речення?                               (Речення виражає закінчену думку. Слова в реченні повязані між собою за змістом. )
  2. Складання речень за опорними схемами (робота в групах).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\FB_IMG_1585304647933.jpg

 

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

  • Як ви гадаєте, чи є в реченнях якісь «таємниці», які ми з вами можемо розкрити?

V. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми з вами дізнаємось багато цікавого про реченя.

VI. Вивчення нового матеріалу.

1)Робота над складеними учнями реченнями.

  • Діти, як ви гадаєте, що роблять речення, які ви склали? ( про щось розповідають).
  • Такі речення називаються розповідними.

2)Читання правила на с.104 («Українська мова»Н.В.Гавриш, Т.С.Маркотенко).

3)Руханка.

А скажіть, мерщій, мені.

Сонце… Речення чи ні?

Сонце світить гарно так!

Діти, речення це?   (Так)

Намалюйте ясне сонце. (малюють у повітрі по черзі правою і лівою рукою)

Що нам світить у віконце.

Привітайтеся в поклоні. (Рух головою вперед, імітуючи вітання)

Плесніть дружно у долоні.

Ручки сонцю простягніть.

Зайчик сонячний зловіть.

Зайчик все стрибає скоком.

Ми до сонця правим боком.

Потім лівим повернулись

Усі разом посміхнулись. 

Що, зігріло сонце нас?

Працювати знову час.

 

       І дорослим, і малятам

   Види речень треба знати.

   Вмієм їх ми розрізнити.

   То чому б не відпочити?

Присідаємо всі вправно

   Лиш для речень спонукальних

Повороти, видих, вдих.

Тільки для розповідних.

Для питальних  - три притопи,

Два підскоки, три прихлопи.

Ми для речень покрутились.

На місця тихенько всілись.

VII.Закріплення та осмислення вивченого.

  1. Робота над реченнями.

- Діти, утворіть від розповідних речень, які ви склали, питальні і запишіть їх. Там де можливо, утворіть спонукальні.

     2) Виконання вправи 303 в підручнику.(с106)

     3) Самостійна робота над деформованими реченнями (робота на картках).

З кожної групи слів утвори по одному реченню.

    1. Справжніми, виростайте, патріотами.

     2. Рідну, любіть, шануйте, і, мову.

3. Землю, любіть, всією, рідну, душею, своєю.

4. Не відрікайтесь, мови, ніколи, рідної, своєї.

5. «Кобзар», Оленка, відкрила, наша.

6. Шевченка, вголос, Тараса, читає, вона,    вірші.

7. Слово, добре, Шевченкове, і, щире.

8. Широкий, реве, Дніпр, стогне, та.

VIII. Підсумок уроку.

  • Що нового ви дізналися про речення?
  • Якими  речення бувають за метою висловлювання?

ІХ. Домашнє завдання. С.106,вправа 305.

docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
1254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку