Підготувала і провела
вчитель математики
Черемошнянської ЗОШ І – ІІ ступенів
П’ятніцька Тетяна Леонідівна
Тема: Рівняння із змінною в знаменнику.
Мета: узагальнити і систематизувати вже відоме про рівняння;
вивчити новий вид рівнянь, а саме рівняння із змінною в знаменнику;
розвивати кмітливість, логічне мислення та уяву учнів;
виховувати зацікавленість до математики, допитливість, потяг до знань;
вчити учнів оцінювати свої знання, вміння та навички з теми.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Очікувані результати: навчитись розв’язувати рівняння із змінною в знаменнику.
Твої завдання.
Знати: Поняття рівняння, кореня рівняння, поняття рівносильного рівняння, властивостей рівняння; Алгоритм розв’язування рівнянь. |
Цінувати: Уважність; наполегливість; логічне мислення; набуті знання; час. |
Пам’ятка для учня
|
Хід уроку
І. організаційний момент.
Повідомлення теми, мети уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Рівняння одне із основних понять алгебри. У 7 – му класі ви вивчили лінійні рівняння і системи рівнянь. сьогодні ми почнемо розв’язувати дробово – раціональні рівняння, або їх ще називають рівняння із змінною у знаменнику, які допоможуть нам розв’язувати потім задачі на складання рівнянь. І тому, щоб нам краще справитись з таким видом рівнянь нам потрібно повторити вивчений раніше матеріал.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь і навичок.
Ви вже багато знаєте про рівняння. сьогодні почнемо розв’язування рівнянь ліва і права частина яких є раціональні дроби. давайте пригадаємо:
Вправа «Мікрофон»
IV. Вивчення нового матеріалу.
Отже, ми з вами повторили матеріал, який необхідний нам для сьогоднішнього уроку.
=
- = 0 переносимо дроби в ліву частину, а в правій залишається нуль.
=0 перетворюємо різницю в дріб.
=0
=0
8х - 4 =0 використаємо умову рівності дробу нулю.
х – 2 = 0; х + 2 = 0
8х – 4 = 0 розв’яжемо одержане рівняння.
х = 4/8 = 0,5
Якщо х = 0,5, то
(х – 2)(х + 2) = 0.
Отже, коренем нашого рівняння
є число 0,5.
Відповідь: х = 0,5
V. Вироблення навичок.
За алгоритмом розв’язати рівняння
- =
№ 207, 212.
VI.Підсумок уроку,
Що |
Повторили |
Робили на уроці |
|
Сподобалось найбільше |
|
Було найскладніше |
|
Треба вивчити |
VIІ. Домашнє завдання: § 1(пункт 7) № 208, 213.
Знати: Поняття рівняння, кореня рівняння, поняття рівносильного рівняння, властивості рівняння; Алгоритм розв’язування рівнянь. |
Цінувати: Уважність; наполегливість; логічне мислення; набуті знання; час. |
Пам’ятка для учня