Клас 5 урок № 15-16 дата
Тема:Різновиди вишивальних швів: «уперед голкою», «назад голкою», «стебловий», «тамбурний», «петельний». Графічне зображення швів. Послідовність виконання швів. Виконання швів.
Мета:
Навчальна:
Ознайомити з технікою виконання швів: «стебловий», «тамбурний», «петельний», «козлик», їх графічним зображенням і застосуванням;
Навчити виконувати і розпізнавати шви; дотримуватись якісного виконання;
Розвиваюча:
розвивати навики групової роботи;
Виховна:
виховувати старанність, охайність.
Тип уроку: формування і вдосконалення навичок і вмінь.
Хід уроку
І. Організація класу. Рефлексія настрою і емоційного стану
ІІ. Виявлення знань і вмінь
1. Гра «Доміно» – (правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання ручних робіт);
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Зв’язок з проектом: поповнюємо колекцію швів для вишивання серветки. Чим більше будемо знати різновидів швів, тим більше буде можливостей їх практичного застосування.
IV. Оголошення теми і очікуваних результатів
Очікувані навчальні результати:
Після уроку учні будуть знати:
вміти:
V. Вивчення нового матеріалу. Осмислення учнями вивченого матеріалу. Формування умінь і навичок учнів. Практична робота
1). Надання необхідної інформації:
2). Інтерактивна вправа «Мозаїка»
1. Інструктування
Оголошення мети, правил виконання; послідовності дій, часу, який відводиться на виконання);
2. Об’єднання в групи
3. Виконання завдання
Кожен учень із групи досконало опрацьовує одне завдання з переліку. Потім члени різних команд, які вивчали одне й те саме питання, збираються для п’ятихвилинного обговорення його та уточнення. Після цього вони повертаються до своїх команд і пояснюють зміст своєї частини навчального матеріалу іншим членам групи.
Рівень засвоєння навчального матеріалу визначається за результатами індивідуальної самостійної роботи, яку виконує кожен учень за матеріалом усієї теми.
4. Презентація результатів виконання вправи
VІ. Підсумок уроку
VІІ. Рефлексія
Вправа «Незакінчене речення»
Учні по колу висловлюються одним реченням, вибираючи початок фрази з рефлексивного екрана на дошці:
сьогодні я дізнався..
було цікаво…
було важко…
я виконував завдання…
VІІІ. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх в журнал, щоденники
IX. Завдання додому:
X. Прибирання робочого місця
Додаток
Інструкційна картка №1
Вставляння нитки в голку
Інструкційна картка №2
Зав`язування вузлика
Інструкційна картка №3
Закріплення шва (закріпка)
Інструкційна картка №4
Технологія виконання шва «уперед голку», або прокладний
Інструкційна картка №5
Технологія виконання шва «петельний»
Інший варіант виконання петельного шва:
Інструкційна картка №6
Технологія виконання шва «тамбурний»
Інструкційна картка №7
Технологія виконання шва «стебловий»
Інструкційна картка №8
Технологія виконання шва «козлик», або «курячий брід», або
«оксамитовий»
Інструкційна картка №9
Технологія виконання шва «верхоплут», або «вісімка»