Урок трудового навчання у 2класі 6 жовтня.
Робота з природними матеріалами.
Тема. Фігурки тварин. «Порося» Прикріплювання природного матеріалу.
Мета. Ознайомити учнів з фігурками тварин із природних матеріалів. Навчати виготовляти фігурки тварин із природних матеріалів. Розвивати спостережливість, художній смак, уяву, пам`ять, мислення, функціональне мовлення. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали. Демонстраційний матеріал: відео, презентація, зразки аплікацій із природного матеріалу. Для індивідуального
користування: кольоровий картон, необхідний природний матеріал, олівець, ножиці, клей ПВА, підкладні серветки, підручник «Трудове навчання. 2 клас»
Хід уроку
І. Орг.момент.
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці!
-Який зараз урок? Як звуть вчительку? Учитель виправляє вимову учнів, перевіряє підготовку учнів до уроку, наявність необхідних для роботи інструментів і матеріалів.
ІІ.Повідомлення теми та мети уроку
-Минулого року ви працювали з природними матеріалами. Сьогодні ми згадаємо, які природні матеріали використовували на уроках, і дізнаємось, які ще матеріали можна використати. Сьогодні ми будемо робити фігурки тварин із природного матеріалу.
III. Виклад нового матеріалу
-Діти, послухайте загадку, подумайте, уявіть і скажіть, про яку пору року в ній ідеться.
Без пензлика, без олівця
Жовті шати одягає.
Розфарбувала деревця.
Золотисту стелить постіль —
Сумно у гаях блукає,
Жде сестричку білу в гості.
(Осінь.)
-А вам подобається осінь?
-Чим саме?
Розкажіть: Яких тваринок ти бачив на відео? З чого вони зроблені?
Відкрийте підручник і знайдіть вироби з природного матеріалу.
«Мозкова атака».
- Що ви бачите? Порахуйте тваринок з природного матеріалу.
- З чого вони зроблені? Як називають цей матеріал?
- Що вам сподобалось?
- Як правильно організувати робоче місце? Хто знає?
«Асоціативний кущ». Демонстрація малюнків з природними матеріалами. Які природні матеріали ви знаєте? (Запишемо на дошці)
IV. Аналіз зразка виробу
-Сьогодні ми будемо робити фігурки тварин з овочів. «Порося»
-Що потрібно для виготовлення аплікації?
-Як прикріпити деталі тваринки до тулуба? Які ще ви знаєте способи прикріплення?
- З яких деталей складається фігура поросяток?
-Яку форму мають вуха? П`ятачок? Хвіст? Ноги? Очі?
-Скільки треба зробити вух ? Ніг? ….
V. Інструктаж
Послідовність виготовлення аплікації. Подивіться на малюнки, розкажіть, що будемо робити по порядку.
Гра «Продовж речення»
1.Підготувати: …...
2.Вирізати разом: …. ….. Якої форми?
3.Розкласти: …..
4. Позначити місця з`єднання ……..
5.Прикріпити................….на визначені місця.
6. Самостійно виготовити і прикріпити очі.
Правила культури праці та безпечного поводження з інструментами
1.Під час роботи з ножем та клеєм слід дотримуватися певних правил.
2.Ножем грайтеся.
3.Не розмахуйте руками.
4.Не крутіться, без потреби не беріть їх ДО рук.
5.Для нанесення клею користуйтеся пензликом.
6. Виконуйте роботу на підкладній серветці.
8.Не беріть матеріали до рота.
Відео фізкультхвилинки. «Чарепаха-аха». (Танцюємо і співаємо разом)
VIІ. Практична робота
-Що будемо робити спочатку?
- Що ти зробив?
- Що зараз треба робити? (Дивись малюнок і план роботи)
VIІІ. Рефлексія.
-Що навчились виготовляти?
-Що нового дізнались?
-Які нові слова запам’ятали ?
-Чи сподобалась вам робота з природним матеріалом?
Виставка робіт
Аналіз робіт. «Оцінювальна банка». Як ви оцінюєте свою роботу? Покладіть у банку відповідний малюнок.
Прибирання робочих місць
«Оцінювальна банка»