Карлівський ліцей №1
Карлівської міської ради Полтавської області
Авторська розробка
на тему «Урок роботи з дитячою книгою, використовуючи стратегію «Шість капелюхів мислення»
Виконала:
Мороз Наталія Миколаївна
вчитель початкових класів
Карлівка
2022
Робота з дитячою книгою «Лисичка і Журавель» на уроці української мови, використовуючи стратегію «Шість капелюхів мислення», за програмою Р.Б. Шияна
Тема: Робота з дитячою книгою «Лисичка і Журавель», використовуючи стратегію «Шість капелюхів мислення»
Українська народна казка «Лисичка і Журавель»
Мета: познайомити дітей з українською народною казкою «Лисичка і Журавель». Формувати читацьку компетентність, уміння відтворювати послідовність подій, аналізувати літературний твір та вчинки персонажів; усвідомлювати, визначати тему твору та основну думку, дати уявлення про правила гостинності. Розвивати вміння слухати, аналізувати почуту інформацію, критично мислити. Виховувати працьовитість, гостинність, доброзичливість.
Обладнення: 6 капелюхів, мультфільм «Лисичка і Журавель» з Інтернет-ресурсів, загадки, зображення Лисички та Журавля, малюнки до інтелект-карти, квіточки для однієї групи учнів,кубики.
Хід уроку
Рушаємо в подорож ми за знаннями.
Візьмемо кмітливість в дорогу із нами.
Фантазія, вигадка, стануть в пригоді.
Отож, вирушаймо! Лінитися годі!
-Діти, відгадайте загадки:
не велика й не маленька.
Вона – вовчику сестричка,
а зовуть її …(Лисичка)
Там він жабку стереже.
Дуже довгі ноги має
І поважно походжає.(Журавель)
- От і дізналися яка казка в нас у гостях. Сьогодні на уроці ми працюватимемо з казкою «Лисичка і Журавель» і виконуватимемо різні завдання. Спробуємо їх виконати ?
- Яка казка називається народною ?
- Чим відрізняється від авторської ?
Білий капелюх відповідає за факти, які ми отримали, переглядаючи мультфільм.
Діти,одягаючи білий капелюх, спираються на факти, які їм вже відомі з реального життя.
Вчитель прикріплює на дошку зображення Лисички та Журавля.
Діти одягають червоний капелюх та прикріплюють на дошку свої вподобання у вигляді квіточок, аргументуючи свій вибір.
Словникова робота:
Зазирати, призволяйся, погордувати, випорожнити, гостину, запросини, нюшити, вилизькала.
Чорний капелюх символізує негативні сторони почутого в казці, а жовтий – позитивні сторони.
Чорний: Чому Журавель не зміг покуштувати каші?
Жовтий: Чому Журавель покликав Лисичку у гості?
Фізкультхвилинка
За вибором учителя можна запропонувати дітям скласти пам’ятку на тему «Буду гостинним».
Діти одягають по черзі зелений капелюшок.
- Час для підсумку настав. Синій капелюшок нам у цьому допоможе. Він упорядкує почуте і сказане.
- Чи сподобалась вам казка?
- Чим закінчилась дружба героїв казки?
- Чи були справжніми друзями Лисичка та Журавель?
От і казочці кінець,
а хто працюв – молодець.
Читати казку «Лисичка і Журавель» в особах. (Можна доповнити свою пам’ятку «Бути ввічливим та гостинним»)