КОНСПЕКТ УРОКУ З ПРИРОДОЗНАВСТВА 1 КЛАС.
Тема. Рослини , їх будова.
Практична робота. Вивчення будови рослин.
Мета: - ознайомити дітей із будовою рослин;
з'ясувати значення кожної частини рослини;
- розвивати зв’язне мовлення; пам'ять, увагу;
- виховувати дбайливе ставлення до природи;
бажання дізнаватися все більше нового.
Обладнання: пелюстки квітки, малюнки рослин, відео «Будова рослин»,
картки, рослини, плоди, насіння, мікрофон.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Стали, діти, всі рівненько,
посміхнулися гарненько,
настрій на урок взяли
й працювати почали.
Вправа « Погода».
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Ось пелюсточки біленькі
нам відкриють всім знання.
Як урок наш пройде добре,
то розквітне квітка ця.(на пелюстках етапи уроку, в кінці утвориться квітка).
Листячко довгасте з жилками – нитками
можеш ти прикласти до своєї рани.
Вздовж доріг, стежинок я люблю рости,
скрізь мене побачиш, де крокуєш ти.(Подорожник)
У вінку зеленолистім, у червоному намисті,
видивляється у воду, на свою хорошу вроду. (Калина)
Стала на поляні в жовтім сарафані.
Підросте – всміхнеться, для вітрів вбереться
в платтячко біленьке, пишне та легеньке.(Кульбаба)
Довгий зелений, добрий солоний,
добрий і сирий, хто він такий? (Огірок)
І печуть мене , і варять,
і їдять, і хвалять, бо я добра.(Картопля)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
А) Робота з малюнками яблуні, калини, помідора.
- Розгляньте малюнок яблуні.
- Які частини дерева зображено?(Яблуко, листя, квіти, корінь, стовбур)
- Які кущі зображені? (Калина)
- Назвіть частини цієї рослини.(Ягоди, листя, квіти, корені, стебла)
- Назвіть частини помідора.(Помідор, листя, квіти, стебло, корінь)
- Як назвати одним словом яблуко, ягоди калини, помідор?(Плоди)
- Де утворюються плоди?(Плоди утворюються на місці квіток)
Б) Перегляд відео «Будова рослин».
В) Робота з демонстраційним матеріалом.
Учитель розрізає яблуко, помідор, ягоду калини.
Висновок: Усі рослини мають однакову будову:
корінь
стебло
листя
квітка
плід
Г) Робота в парах.
На кожну парту до уроків розкладають розрізану на частини рослину.
Фізкультхвилинка.
Д) Розповідь про значення кожної частини рослини (відео)
- Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якої – небудь частини?
Висновок. Усі частини рослини важливі та взаємопов'язані. Це єдиний організм.
ІV.Узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів.
2. Робота в зошитах.
3. Робота в групах.
ПЕРША: - домалювати рослині ті органи, яких не вистачає;
ДРУГА: - серед плодів знайти «зайвий»;
ТРЕТЯ: - кожній насінині знайти її плід на малюнку (гарбузове насіння – малюнок гарбуза, т.д.)
4. Хвилинка – цікавинка (про рослину з найбільшим листям).
5. Охорона рослин.
Бережімо ріки, бережімо води,
як матусю рідну , бережім природу.
Бережімо кожну квіточку й травинку,
бо ми всі природи рідної частинки.
V. Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон»
На уроці я дізнався…
Мені сподобалося…