Я досліджую світ. 1 клас
Розробник: Косовцева Н.О.,
учитель початкових класів ХГ № 13
вищої кваліфікаційної категорії
Тема. Рослини рідного краю
Мета. Ознайомити учнів із рослинами рідного краю, з видами лікарських рослин і їх значенням для людини [2ПРО1-4.3-4]; розвивати вміння розрізняти дерева, кущі, трав’янисті рослини [2ПРО1-4.3-4]; вчити з допомогою дорослих демонструвати результати власної діяльності [2 ТЕО 2-1.5-1]; вчити групувати повідомлення за типами даних, що в них містяться (зображення)
[2 ІФО 1-1.2-2]; виховувати інтерес до вивчення природи рідного краю; дбайливе ставлення до неї [1ПРО3.2].
Ключові компетентності:
навчально-організаційні: включається в роботу відразу після вказівки дорослих;
загальномовленнєві: виконує завдання за відомою моделлю;
загальнопізнавальні: виділяє в предметах певні ознаки.
Тип уроку: онлайн-урок з використанням програми для проведення відеоконференцій Zoom ( з можливістю демонстрації екрану) https://zoom.us/download
Обладнання: презентація до уроку, мультимедійне обладнання, доступ до мережі інтернет.
Інтернет ресурси: програми для проведення відеоконференцій Zoom ( з можливістю демонстрації екрану) https://zoom.us/download
Хід уроку
І.Повідомлення теми і мети уроку. ( слайд 1-2)
- Доброго дня, діти!
- Журавлик знову нас запрошує до подорожі. Сьогодні до країни рослин рідного краю.
ІІ.Вивчення нового матеріалу.
Анаграми «Лікарські рослини». ( слайд 3)
и л а п (липа)
б у д (дуб)
смо на ди ро (смородина)
ли на ма (малина)
ро ка маш (ромашка)
по ник рож до (подорожник)
- Перевірте себе (слайд 4)
Подорож до галереї рослин. (Слайд 5)
Розглядаємо малюнки та називаємо назви рослин.
Доповнити речення. (Слайд 6-7)
Вправа «Як рослини дітей вилікували» (Слайд 8-9)
Уважно розгляньте малюнки. Розташуйте їх в такій послідовності, щоб вийшла розповідь «Як рослини дітей вилікували».
Впишіть цю послідовність у таблицю.
6 |
4 |
2 |
5 |
3 |
1 |
Запишіть цю послідовність у зошити (на листочки).
Дослідницький практикум (Слайд 10)
Подорож до лісу (Слайд 11)
Відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=7U3fcqswEus
- Летить журавлик, дивиться навкруги, в лісі ростуть велетенські сосни, красуні ялинки, могутні дуби, стрункі берізки, ліщина. Придивився пильніше, а в травичці гриби ростуть. Захотілося журавлику грибів назбирати. Але розгубився, не знає, які гриби до кошика класти. Давайте допоможемо пташці. Упишіть в клітинки на кошику номери їстівних грибів.
Випишіть у зошит (листочок) номери їстівних грибів.
Гра «Їстівне, неїстівне» (Слайд 12)
1)опеньки 2)бліда поганка 3)боровик
4)лисички 5)мухомор 6)маслюк
7) рижик 8)чортів гриб
Фізкультхвилинка за посиланням (Слайд 13)
https://www.youtube.com/watch?v=B2pukK8ugwM або
Руханка «Грибочки»
Дружно в ліс ми всі пішли,
Скільки тут грибів знайшли!
В кошики ми їх збирали,
Доки повними не стали.
Ще й побігали там трішки.
Натомили свої ніжки.
Гарно відпочив журавлик і полетів далі. (Слайд 14)
Перегляд відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=9tdpNasLmHI
Гра «Четвертий зайвий» (Слайд 15-16)
Допоможіть журавлику знайти в кожній групі зайву рослину. Випишіть номери тих рослин, які є зайвими у кожному рядку.
Перевір себе. За кожну правильну відповідь став « +».
Якщо набрав чотири « +»: « Ти – молодець!»
Якщо менше чотирьох « +»: « Будь уважнішим і в тебе все вийде!»
ІІІ. Підсумок уроку. (Слайд 17)
Зустріч наша закінчується і журавлик радить пограти зі своїми рідними в гру «Хто більше знає назв рослин рідного краю».
Список використаних джерел: