Урок «Розрізнення слів – назв предметів, що відповідають на питання хто? або що?»

Про матеріал
Учні навчаться розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблять знання про слова — назви предметівм
Перегляд файлу

Тема: Розрізнення слів – назв предметів, що відповідають на питання хто? або що?

Мета: вчити учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання про слова — назви предметів.

Корекційна мета: розвивати  зв’язне мовлення, увагу, вміння ставити запитання до слі,  збагачувати словниковий запас.

 Виховувати:  працелюбність,акуратність.

Обладнання: предметні малюнки; окремі предмети; картки зі словами; сигнальні картки, демонстраційний матеріал.

 

Хід Уроку

 I. Організаційний момент

-Сідайте, діти, і подаруйте посмішку своєму сусідові по парті. – Я хочу знати ваш настрій. Сонечко чи хмаринка?

II.Актуалізація опорних знань

 1 Робота над віршем

— Послухайте вірш.

 Книжка, дошка, кабінет,

 Печиво, повидло, мед, чоботи, штани, кашкет,

 Мотоцикл, велосипед —

 Знайте, діти, наперед:

 Кожен з них — це є предмет,

 Тож хто це і що це — вже не секрет.

 Ім’я своє і назву має кожен предмет.

— На які питання відповідають слова — назви предметів?

 2. Хвилинка каліграфії

 лл ли ло лу ля ця  лисиця

 В темнім лісі проживає,

 Довгий хвіст пухнастий має,

 Їй на місці не сидиться,

 А зовуть її... (лисиця).

— На яке питання відповідає слово лисиця?

— Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.

3.Придумати слова на [л].

III. Оголошення теми уроку.

- Сьогодні навчимось розрізняти істоти від неістот і  навчимось ставити запитання до слів.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1.Пограємо в гру «Слово називай — питання швидко став».

- Я показуватиму малюнок, а ви називайте його і ставте питання.

Учитель показує картинки:будівля, береза, корабель, білка, автомобіль, учитель, лев, зайчик, пірамідка.

Висновок. Назви людей і тварин відповідають на питання хто?. Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?.

2.Вибери зображення з предметом у назві якого є звук [л].

V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.

 1 Гра «Розподіли у стовпчики»

— Випишіть слова, які означають назви предметів, у два стовпчики:

 Хто?          Що?

 Кіт Василь варив кисіль.

 Зайчик Степанчик наливав у жбанчик.

 А лисичка-тітка роздавала діткам.

2.  Фізкультхвилинка

 3. Гра «Добери за зразком»

— До слів, які відповідають на питання хто?, доберіть за зразком слова, які відповідають на питання що?.

 Хто?Що?

 Скрипаль скрипка

 Моряк

 лісник

 Школяр

 Футболіст

 4. Гра «Хто у кого?»

У кроля (хто?)

У вівці (хто?)

У коня (хто?)

У корови (хто?)

У свині (хто?)

слова для довідки:кроленя, теля, ягня, порося, козеня,лоша.

IV. Підсумок уроку

 1.Бесіда

— На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?

 — які питання ставимо до назв людей і тварин?

 — На які питання відповідають слова — назви всіх інших предметів?

2.  Домашнє завдання .

Впр.282. Вам потрібно знайти пару. Хто в ній є істотою ставимо пит.. хто?, а хто неістота пит.. що?.

 

docx
Додано
30 січня 2019
Переглядів
1897
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку