Українська мова 05.11.2019
Тема. Розрізняю слова, які відповідають на питання хто? що?
Мета:
Обладнання: презентація до уроку, запис на дошці для каліграфічної хвилинки, картки з прислів’ями для роботи в групах, кольорові картки до гри «Відгадай професію».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвоник всіх покликав в клас –
До роботи братись час.
Ми навчатись будем гарно,
Дружно, весело, старанно.
А поводитися – чемно,
Плине час хай недаремно.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
На екрані речення із вправи 6 на с.49 з пропущеними іменниками. Діти читають речення, слова з’являються на екрані.
ІІІ. Каліграфічна хвилинка.
На дошці записані слова у 2 стовпчика:
Мама
Учень
Музикант
Водій
Слон
Телефон
Підручник
Парта
Будинок
Літак
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Сприймання й усвідомлення нових знань.
1. Пояснення учителя.
- В українській мові є слова – назви предметів, які відповідають на питання Хто? Що? Це іменники. Слова, які називають людей і тварин, відповідають на питання ХТО?, а слова, які називають інші предмети, відповідають на питання ЩО?
2. Робота над реченнями (вправа 8 на с.50).
У школі я – учень.
В автобусі я – пасажир.
У бібліотеці я – читач.
У крамниці я – покупець.
У театрі я – глядач.
Для мами і тата я – син (донька).
Для дідуся і бабусі я – онук (онука).
Для брата і сестри я – брат (сестра).
Фізкультхвилинка
3. Робота в групах (за вправою 9 на с.50)
Клас об’єднується у 6 груп по 4 учні. Кожна група отримує частини прислів’їв, знаходить продовження до кожного початку, пояснює зміст одного прислів’я. (1 група – перше прислів’я, 2 група – друге і т.д.)
1. У дружбі |
● |
● |
ніби земля без дощу. |
2. Справжні друзі |
● |
● |
буде більше у світі тепла. |
3. Людина без друзів, |
● |
● |
сила. |
4. Коли дружба прийшла – |
● |
● |
пізнаються в біді. |
5. Скажи мені, хто твій друг, |
● |
● |
найбільше багатство. |
6. Дружба та братство – |
● |
● |
і я скажу, хто ти. |
ХТО? |
ЩО? |
друзі |
сила |
людина |
земля |
друг |
дружба |
|
братство |
|
багатство |
VІ. Осмислення й узагальнення нових знань.
Діти об’єднуються у групи.
Діти відгадують професію, я вивішую її на дошку.
Магазин |
Майстерня |
Парта |
Ліки |
Вітрина |
Мольберт |
Клас |
Поліклініка |
Товари |
Фарби |
Дошка |
Кабінет |
Каса |
Пензлик |
Зошити |
Здоров’я |
Продукти |
Палітра |
Ручка |
Хвороба |
Чек |
Папір |
Урок |
Пацієнт |
ПРОДАВЕЦЬ |
ХУДОЖНИК |
УЧИТЕЛЬ |
ЛІКАР |
Якщо дітям незрозумілі якісь слова, проводжу словникову роботу.
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Виправ помилки».
На екрані з’являються зображення предметів з підписом і неправильним питанням. Діти виправляють помилку. Помилка виправляється і на екрані.
VІІІ. Домашнє завдання.
1