Тема: Розв’язування прикладів та задач. Ширина і довжина прямокут-ника. Квадрат.
Мета: вчити учнів розрізняти квадрат за істотними ознаками; узагальнювати і систематизувати вміння учнів розв’язувати вирази і задачі на вивчені випадки знаходження суми та різниці двоцифрових чисел; розвивати пізнавальну активність, робити висновки, висловлювати власну думку; виховувати культуру розумової праці; формувати ІК-компетентність учнів.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Математику вивчати
Треба всім і всюди,
Будем добре її знати –
Вік нам вдячна буде.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Знайди всі прямі кути. Вибери їх |
|
Знайди всі прямокутники. Вибери їх |
|
Протилежні сторони прямокутника рівні. |
|
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні в нас урок не звичайний. Ми з вами помандруємо чарівними островами на яких на вас чекають скарби. Під час подорожі ви ознайомитеся з означенням квадрата. Складатимете і розв’язуватимете задачі та вирази.
Наш девіз
На уроці всі активні
І працюєм залюбки
Любимо інтерактиви
Бо ми клас «Розумники»
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Острів «Геометричні фігури»
1. Робота за підручником (с. 45)
Завдання 259. Колективне опрацювання матеріалу
— Знайдіть прямокутники, в яких усі сторони рівні.
Прямокутник, у якого всі сторони рівні, називають квадратом. |
|
— Прямокутник, у якого всі сторони рівні,— це квадрат.
— Розкажіть про квадрат. (У квадрата чотири вершини, чотири сторони, чотири кути.)
— Скільки кутів і сторін у квадрата? (По чотири.)
Знайди всі квадрати. Вибери їх |
|
Острів «Вирази»
Завдання 261. Коментоване розв'язання кругових прикладів
Звертаю увагу на те, яким чином виконуються обчислення.
35+24=59 59 – 44=15
15+42=57 57 – 36=21
21+68=89 89 - 54=35
Обчисли вирази ланцюжком. Добери відповідні числа. |
|
Ви старанно потрудились
Бачу трішки вже стомились
Час прийшов для відпочинку
Розпочнем фізкультхвилинку
Острів «Чунга-чанга» ( Під музику «Чунга-чанга» виконують рухи)
Острів «Задача»
Задача 262
Учні з місця складають задачу за малюнком. Під час повторення умови один учень пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання.
Відповідь:всього 26 кілограмів слив.
Завдання 4.3. Самостійно у планшеті. Хто перший на дошці
Склади короткий запис та розв’яжи задачу |
|
Офтальмологічна пауза
Вправа для зняття напруги очей
Сплять маленькі совенята (Очі заплющені).
Раз — розкрили оченята,
Подивилися навколо (Кругові рухи очима),
Потім вгору і додолу. (Лише очима, головою не рухати.)
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо працювати.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
-Чи можна назвати квадрат прямокутником?
- Квадрат це…
Додаткові вправи ( заготовлені картки на партах)
На картках знаходять та обводять квадрати, прямокутники. (Яка команда перша – отримує скарб)
Учні будують у зошиті квадрат зі стороною 3 см. Знаходять його периметр.
Вибрати прямокутник у якого протилежні сторони рівні.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Підрахунок скарбів.