Урок "Розв'язування задач на всі дії із звичайними та десятковими дробами"

Про матеріал
Матеріал для узагальнення і систематизації знань, вмінь та навичок учнів виконувати арифметичні дії над звичайними дробами; розвитку вміння перетворювати десяткові дроби в звичайні; розвивати в учнів логічне мислення, сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів; прищеплювати інтерес до математики; виховувати працьовитість, позитивне ставлення до навчання і відповідальність за свої досягнення, наполегливість в подоланні труднощів.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики 6 клас

      Тема: Розв'язування задач на всі дії із звичайними та десятковими дробами

      Мета уроку:

 навчальнаузагальнити і систематизувати знання, вміння та навички учнів виконувати арифметичні дії над звичайними дробами;

розвиваюча - активізувати пізнавальну діяльність учнів, вдосконалити вміння та навички учнів застосовувати правила та властивості додавання, множення, віднімання та ділення при розв’язуванні вправ із звичайними дробами, вміння перетворювати десяткові дроби в звичайні; розвивати в учнів логічне мислення, сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів;

виховна прищеплювати інтерес до математики; виховувати працьовитість, позитивне ставлення до навчання і відповідальність за свої досягнення, наполегливість в подоланні труднощів.

      Тип уроку: систематизація та узагальнення знань, вмінь і навичок.

      Обладнання: підручник для 6-го класу,   мікрофон, планшети на кожну парту, проектор.

Хід уроку

Розум полягає не лише в знаннях, але

                                                                й у вмінні застосовувати ці знання.

Аристотель

І. Організаційний етап

1. Привітання учнів.

2. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Асистенти перевіряють наявність домашнього завдання

2. Учні дають відповіді на ключові моменти вправ з домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань

«Математична розминка»

Проводиться у формі вправи «Мікрофон»

На екрані висвітлені запитання. Учні, передаючи мікрофон, дають відповіді на дані запитання.

ІV. Систематизація та узагальнення знань.

  1. Робота в парах:

Кожна пара учнів, перевіряючи один одного, одержують відповіді на запитання.

1)Знайдіть добуток: .

А)

Б)

В)

Г)

2)   Знайдіть частку .

А)

Б)

В)

Г)

3)  Позначте число, яке є коренем рівняння:  .

А) 1

Б)

В)

Г)

4) Знайдіть корінь рівняння: .

А)

Б)

В)

Г)

5) Запишіть у вигляді десяткового дробу число .

А) 3,5

Б) 0,3

В) 0,6

Г)0,35

6) У саду росте 36 дерев, яблуні становлять 4/9 саду. Скільки яблунь у саду?

А) 81

Б) 16

В) 18

Г) 20

7) Вантажний автомобіль Їде зі швидкістю 60 км/год., що становить2/3 швидкості легкового. Знайдіть швидкість легкового автомобіля?

А) 40 км/год.

Б) 70км/год.

В) 80км/год.

Г) 90км/год.

8) В магазин привезли 210кг огірків. За перший день продали 70% огірків. Скільки огірків продали першого дня?

А) 3кг

Б) 30кг

В) 147кг

Г) 140кг

9) Сплав містить 56% заліза , 28% міді, а решта 96г нікель.  Скільки грамів важить сплав?

А) 300г

Б) 16г

В) 600г

Г) 1200г

Код для перевірки:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

В

Б

Г

А

В

Б

Г

В

В

Паралельно на екрані висвітлюється і хід розвязування даних вправ

2. Колективна робота. Розвяжіть вправи

а) : 3 + 6 : 2          б) 4 х = 2

V. Вдосконалення знань, вмінь, навичок учнів

1. Гра  Знайди відповідність»

 

Робота продовжується з використанням сайту  https://learningapps.org/

Кожна пара учнів на своєму планшеті через учительський компютер заходить в дану гру і встановлює відповідності між звичайними дробами та фігурою.

 

 

2. Гра «Знайди пару»

3. Гра «Склади пазли»

Учні складають пазли. Дроби над пазлами потрібно поставити у відповідність дробу на кожному з пазлів, виконавши їх скорочення. Якщо пазли скадуться вірно, то побачимо портрет та ім’я відомого італійського математика середньовіччя, завдяки якому  Європа довідалася про вигадану індійцями позиційну систему числення, відому зараз як арабські цифри.               ( Леонардо Фібоначчі)

 

 

 

 

 

 

 

VI. Домашнє завдання

Домашня самостійна робота (роздатковий матеріал)

  1. Магазин протягом трьох днів продав завезену картоплю. Першого дня продали 32 % всієї картоплі, другого — 40 %, а третього — решту 224 кг. Скільки кілограмів картоплі було завезено до магазину?
  2. Обчисліть значення виразу (4х + 5у) : 1 - 3, якщо х = 2; у = 1,5.
  3. Розв'яжіть рівняння:

а) ; б) ; в) .

 

VII. Підсумки уроку

Оцінювання навчальних досягнень учнів.

  1. Чи досягнули поставленої мети?
  2. Продовжте речення: "Мені сьогодні на уроці сподобалось …"
  3. Як оцінюєте особисту працю на уроці?
  4. Чи зясували для себе, що із вивченого потребує доопрацювання?

VIIІ. Рефлексія

Картинки по запросу изображение смайлика для рефлексии урока  Похожее изображение        Похожее изображение

 

docx
Додано
5 грудня 2019
Переглядів
1406
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку