Розвивати в учнів вміння слухання-розуміння, аудіювання; формувати вміння правильно аналізувати зміст сюжетного малюнка, вибирати з тексту вірша влучні виражальні засоби мови, давати правильні відповіді на запитання словами з тексту вірша, користуватися словами з довідки; розвивати логіку мислення і мовлення, художню уяву; виховувати бережливе ставлення до книжок.
СКЛАДАННЯ ПОРАД НА ТЕМУ:
«БЕРЕЖІТЬ КНИЖКУ»
Мета: розвивати в учнів вміння слухання-розуміння, аудіювання; формувати вміння правильно аналізувати зміст сюжетного малюнка, вибирати з тексту вірша влучні виражальні засоби мови, давати правильні відповіді на запитання словами з тексту вірша, користуватися словами з довідки; розвивати логіку мислення і мовлення, художню уяву; виховувати бережливе ставлення до книжок.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Школяре, школяре, я твоя подруга,
Кращого ніколи ти не знайдеш друга.
Ти мене пильнуєш – я тебе навчаю,
Я тебе навчаю та ще й забавляю.
(Книга)
Чудовий витвір розуму та рук людини – книга. Вона міцно та надійно ввійшла до нашого життя, стала світочем знань, скарбницею народного досвіду, вірним порадником. Без неї неможливо уявити життя сучасної людини.
Книги, як і друзі, ідуть поруч з людиною все життя. Вони розповідають чудові казки, від яких світяться очі. З їх сторінок звучать чудові вірші, які надовго залишаються з нами. З них ми дізнаємося про життя народів інших країн, про великі відкриття науки, про зірки й планети, про рослин, тварин і багато іншого.
І в наш час Інтернет і космічні польоти не замінять книжку. Яких би висот не досягло людство у своєму розвитку, воно завжди буде берегти і цінувати книжку.
Утворіть прислів’я.
Книга вчить яскравіша за зірку.
День без книжки як на світі жить.
Хороша книга на крилах політав.
Книгу прочитав що обід без хліба.
Я – книжка. Подивіться, яка я гарна. А ще – я дуже цікава. Я познайомлю вас із незвіданими світами, навчу розрізняти добро і зло. Я пройшла нелегкий шлях, щоб потрапити у ваші руки. Спочатку я була високим деревом. Лісоруби зрубали дерево, а робітники на фабриці зробили папір. Письменники написали оповідання та вірші. Художники створили малюнки до моїх сторінок. У друкарні мене друкували, а потім розвозили у книгарні й бібліотеки. Багато людей працювало, щоб мене створити. Я звертаюся до вас із такими проханнями:
- одягніть на мене обкладинку або обгорніть у папір;
- не беріть мене брудними руками;
- не читайте під час їжі;
- не перегинайте мене й не загинайте сторінки – користуйтеся закладкою;
- бережіть мене від води і сонця.
Книжка скаржилась Мар’яні:
Звідкіля це на мені
Плями сині та масні?
Подивися, от сторінка:
Намальована хатинка,
Під хатинкою маля,
І написано: «Це я!»
А за дві сторінки далі –
Різні звірі небувалі:
Сині, жовті та рябі,
Що не снилися тобі.
Люди кажуть: - Ой, чия ти?
Як тебе тепер читати?
Скільки ми читали книг,
а не бачили таких.
НЕ БРУДНИТИ КНИЖКИ!
Це була чистенька книжка,
А тепер брудна вже стала.
Може, киця, може, мишка
Уночі її читала?
Чуєш, кицю? Чуєш, мишко?
Не годиться так робити!
Як читати хочеш книжку,
Спершу лапки слід помити.
А) розгляд малюнків.
Б) орфографічна підготовка ( слова в довідці).
ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Сьогодні ми складали правила користування книжкою. Нам у цьому допомагали вірші М. Пригари, Г. Чорнобицької, а також розповідь самої книжки. Бережіть книги!
На згадку про наш урок я приготувала пам’ятки з мудрими порадами.