Твір-роздум у художньому стилі для 5 класу на тему "Чи потрібно бути чемним".
Урок розвитку мовлення у 5 класі.
Тема: Твір-роздум у художньому стилі.
Мета: удосконалити вміння п'ятикласників працювати над твором-роздумом,
відрізняти їх від описів і розповідей;навчити за допомогою аргументів доводити
певну думку,відстоювати особисту позицію;розвивати мовленнєво-комунікативні
вміння складати тексти-роздуми;виховувати громадянську компетентність,
високі моральні якості.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
2.Ознайомлення учнів з темою та метою уроку.
Епіграф:Тільки вчинки роблять людину людиною.
3.Актуалізація опорних знань.
-Які ви знаєте типи мовлення?
-Про що йдеться в роздумі?
-З яких частин складається роздум?
4.Творче спостереження з елементами аналізу.
Прослухати казку «Як птахи царя вибирали».
Бесіда за текстом.
-Чому пташиними царем обрали Орла?
-Як це пояснено в казці?
-Чому не обрали Сову і Лелеку?
-Як це пояснили герої казки?
5.Фізкультхвилинка.
6.Підготовча робота до складання твору- роздуму «Чому
потрібно бути чемними».
А) Робота в групах.Пояснити значення висловів.
Ніщо не обходиться нам так дешево й не цінується так
дорого,як увічливість.
Уміти розбірливо писати-перше правило ввічливості.
Стався до інших так,як хочеш,щоб ставилися до тебе.
Життя дано на добрі справи.
Б)Бесіда:
-З якими людьми вам хочеться спілкуватися?
-Як ви розумієте слово чемність?
-Коли потрібно бути чемними (коли хтось бачить чи не тільки,
вдома чи завжди)?
-Для чого існують правила поведінки?
-Чи дотримуєтеся ви їх?
-Як ви розумієте епіграф уроку?
7.Самостійне складання твору учнями за схемою.
8.Зачитування робіт.
9.Мікрофон.
-Що вам сподобалося на уроці?
-Чого ви навчилися?
10.Підведення підсумків уроку.
11.Д/з:дописати роботу,скласти 5 правил поведінки.