Урок розвитку навичок зв'язного мовлення у 6 класі на тему "Порівняльний опис двох рослин"(Тема: "Частини мови. Прикметник")

Про матеріал
До уваги вчителів української мови поданий урок з розвитку навичок зв'язного мовлення по темі "Прикметник" для 6 класу. Урок корисний тим, що учні, розвиваючи навички зв'язного мовлення, покажуть також свої знання по темі "Прикметник", зокрема, використання груп прикметників за значенням, ступені порівняння якісних прикметників та доцільне використання цієї частини мови у зв'язному мовленні.
Перегляд файлу

                           Урок  української  мови  у 6 класі

 

Тема: Розвиток мовлення.  Порівняльний опис двох рослин за ілюстраціями  (під час вивчення теми «Прикметник»)

 

Мета: Формувати  уміння будувати порівняльний опис рослин, розвивати вміння вирізняти подібні й відмін­ні ознаки, характеризувати їх словами;

ознайомити з правилами поведінки під час суперечки, закріплювати вміння

вести діалог; збагачувати й активізувати словниковий запас; виховувати любов

до природи.

 

Обладнання: роздатковий та ілюстративний матеріал.

 

Тип уроку: урок формування практичних знань, вмінь та навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

 

1.Гра «Назвіть квіти»

               (Додаток 1 )

 

2.Бесіда  «Пригадайте»

  •   Який текст називається описом?
  •   У  тексті описується, яким є предмет. До такого тексту можна поставити запитання «Який предмет?»
  •   Опис розкриває ознаки предмета, його тимчасові характеристики чи постійні властивості, якості, стани ?
  •   Опис може бути частиною розповіді ?

 

 

ІІІ. Пояснення нового матеріалу

 

1.Вступне слово вчителя про завдання уроку

  2.Порівняння двох квіток троянд за поданим планом

            План

  • Де ростуть троянди?
  • Як виглядають ці квіти?
  • У яку пору кожна із квіток найкраща?
  • Яка троянда тобі більше подобається? Чому?

3.Добери і запиши слова, які характеризують кожну квітку

                               (Додаток 2,3 )

  • Влітку троянда (яка?) …
  • Взимку троянда (яка?) …

4.Словникова робота  

  • Гілочки тоненькі, гнучкі, як коси
  • товсті, міцні гілки
  • вкрита ранковою росою
  • вкрита білим снігом
  • гладенькі  листочки
  • шорсткі листки

 

ІV.Порівняльний опис двох рослин (письмово)

Використати поданий матеріал ,виконати порівняльний опис двох рослин. Вжити в описі прикметники, ступені порівняння прикметників

 

 

Урок підготувала вчитель української мови та літератури  Зачепилівської ЗОШ

Зачепилівської селищної ради Харківської області

Бурбела Людмила Василівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Додаток  1    

 

C:\Users\Администратор\Desktop\р (2).jpg

C:\Users\Администратор\Desktop\73322876_2543997535692839_6273384817727897600_n.jpg

 

 Додаток 2,  3

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Герасимчук Олександр Миколайович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
30 січня 2021
Переглядів
3217
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку