Урок-змагання
Тема. Весняночка-паняночка
в гості завітала!
( твір на основі власних спостережень)
Мета: вчити висловлювати свої думки в логічній послідовності, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності, спостережливість; виховувати любов до природи, вміння відчувати красу рідного слова.
Обладнання: ребуси, малюнки весни, м'яч для гри «Поверни м'яч», магнітофонний запис казки, приладдя до інсценівки казки, макет телевізора.
Хід уроку
І. Організація класу.
— Діти, у нас сьогодні не зовсім звичайний урок розвитку зв'язного мовлення.
-А ще наш урок незвичайний тому, що до нас завітала Весна. Весна.
Крутими верховинами,
Барвистими долинами,
Лугами, сінокосами,
Гаями стоголосими,
Степами, перелогами,
Широкими дорогами,
Барвінками уквітчана,
Піснями закосичена,
Гучна, ясна, красна
Прийшла до вас весна.
— Я завітала до вас на урок, щоб побачити, чи багато знаєте про весну. Але я приходжу не сама, зі мною приходять мої помічники, брати-місяці. Ось перед вами їхні назви, зашифровані в ребуси. Давайте прочитаємо в тому порядку, в якому вони приходять до нас.
(Перший місяць весни — березень, потім приходить квітень, і останнім наступає травень).
П. Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель. - Отже, мова сьогодні буде йти про весну. Ми будемо проводити різні конкурси між командами, а ви демонструватимете знання, що саме ви знаєте про весну. І як підсумком нашої роботи буде написання твору “ Весняночка - паняночка Писати твір — означає творити, висловлювати свої думки, словами передавати почуття мрії, стан вашої душі. А весна пробуджує природу від сну, вносить красу, чарівність.
І наші команди також мають гарні весняні назви.
(Капітани представляють команди: «Пролісок», «Фіалка»),
І працювати ми з вами будемо під таким девізом (діти хором читають):
«Весна іде — красу несе,
І тій красі радіє все».
ІІІ. Колективна творча робота.
1. Бесіда про зміни в природі
— Квітуча, багатоголоса українська весна. Що ж відбувається навколо нас навесні?
(Діти коротко розповідають про зміни в природі з приходом весни, користуючись малюнками).
• Сонце з кожним днем піднімається вище і все
більше обігріває землю.
• Небо вже не сіре, а голубе. Хмари купчасті.
• 3 приходом весни дерева прокидаються після
довгого зимового сну.
• З'являються перші квіти, повертаються додому
птахи з теплих країв.
2.Народні прикмети.
— Усі ці зміни в природі люди підмічали впродовж дуже багатьох років. 1 виражені вони у народних прислів'ях. Давайте згадаємо, з якими прислів'ями про весну ми зустрічалися з вами на уроках.
• У березневу днину сім погод на годину.
• На марець виставила баба палець, а він узяв, та
й замерз.
• Минув марець, готуй у поле ярець.
• Березневе тепло мов мачухи добро.
• Від березневих дощів земля квітне.
• Цвітень — переплітень, бо переплітає трохи зими,
трохи літа.
• Теплий квітень, мокрий май —буде хліба урожай.
• Сухий квітень — голодний рік.
• Квітень із водою — травень із травою.
• Весна ледачого не любить.
• Проспиш весною — заплачеш зимою.
• Весна — наш отець і мати: хто не посіє — не буде жати.
3.Конкурс “ Найкращий художник"
(Деякі учні презентують свої малюнки)
( Весна і вчитель визначають кращі роботи)
4.Конкурс-гра «Диктор» на кращого декламатора.
(Учні декламують вірші про весну, відмічаються кращі, переможцеві Весна вручає приз.)
5.Гра “Добери слово"
Завдання. Кожна команда повинна по черзі назвати слова — іменники, які відносяться до слова “весна". (Діти називають слова і записують на спеціальний плакат у стовпчик).
Сонце птахи
небо день
хмарки ніч
струмочки квіти
дерева трава
(Перемагає команда, яка назвала більше слів)
7.Конкурс капітанів ( добір прикметників)
- Шановні капітани, зараз ви повинні підібрати прикметники до даних іменників і записати їх при цьому поставивши питання.
Сонце ( яке?) яскраве, щире, привітне, веселе,тепле...
Небо ( яке?) синє, чисте, безмежне,ясне, бездонне...
Хмарки (які?) білі, легенькі...
День (який?) світлий, довший, сонячний, теплий)
Ніч(яка?) тиха, тепла, к оротша, місячна
Струмочки (які?) дзвінкі, веселі, жваві
Квіти (які?) жовті, білі, тендітні,ніжні
Дерева (які?) зелені, весняні, світлі
Трава (яка?) росяна, молоденька, ніжна, гостра
Птахи (які?) перелітні, співучі
( Визначається переможець і нагороджується команда)
8.Гра «Поверни м 'яч».
Вчитель. - Як не буває весни без пташиного співу, так не буває весни без квітів. Які ж рослини зацвітають навесні? От зараз команди перевірять одна в одної, чи добре вони це знають. Гра називається «Поверни м'яч». Один учень, кидаючи м'яч, називає весняну квітку, другий, повертаючи, називає іншу. Хто зіб'ється, не зможе назвати квітку, та команда програла.
Пролісок — фіалка.
Конвалія — підсніжник.
Дзвіночки — анемони.
Сон — ряст.
Мати-й-мачуха — первоцвіт.
— Молодці. Переможець отримує приз — весняну квітку.
9. Фізкультхвилинка.
(Виконання пісні « Ой минула вже зима»)
10.Конкурс « Найкращий твір».
1)Вчитель. - Ось ми і підійшли до написання твору. Але спочатку ми повинні скласти план твору. І не забувайте, що кожен твір складається із трьох частин: зачину, основної частини і кінцівки. Кожну частину пишемо з абзацу.
Тема «Весняночка-паняночка!»
План.
1. Перші ознаки весни.
2. Земля пробуджується від сну
3. Перелітні птахи повертаються додому.
4. Чим мені подобається весна?
2 )Самостійна робота. (Написання учнями твору)
3) Читання учнями творів (по 2 учні від кожної команди)
IV. Підведення підсумків конкурсу.
Вчитель. - Ось і підійшов до кінця наш урок-конкурс.
Кожна з команд продемонструвала надзвичайно гарні знання із теми «Весна».
За підсумками перемогла команда ___________
Усі учасники нашого конкурсу молодці і я впевнена, що перемога посміхнеться вам на наступних наших уроках.
Урок-змагання
Тема. Весняночка-паняночка
в гості завітала!
( твір на основі власних спостережень)
Мета: вчити висловлювати свої думки в логічній послідовності, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності, спостережливість; виховувати любов до природи, вміння відчувати красу рідного слова.
Обладнання: ребуси, малюнки весни, м'яч для гри «Поверни м'яч», магнітофонний запис казки, приладдя до інсценівки казки, макет телевізора.
Хід уроку
І. Організація класу.
— Діти, у нас сьогодні не зовсім звичайний урок розвитку зв’язного мовлення.
Крутими верховинами,
Барвистими долинами,
Лугами, сінокосами,
Гаями стоголосими,
Степами, перелогами,
Широкими дорогами,
Барвінками уквітчана,
Піснями закосичена,
Гучна, ясна, красна
Прийшла до вас весна.
— Я завітала до вас на урок, щоб побачити, чи багато знаєте про весну. Але я приходжу не сама, зі мною приходять мої помічники, брати-місяці. Ось перед вами їхні назви, зашифровані в ребуси. Давайте прочитаємо в тому порядку, в якому вони приходять до нас.
(Перший місяць весни — березень, потім приходить квітень, і останнім наступає травень).
П. Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель. - Отже, мова сьогодні буде йти про весну. Ми будемо проводити різні конкурси між командами, а ви демонструватимете знання, що саме ви знаєте про весну. І як підсумком нашої роботи буде написання твору “ Весняночка - паняночка Писати твір — означає творити, висловлювати свої думки, словами передавати почуття мрії, стан вашої душі. А весна пробуджує природу від сну, вносить красу, чарівність.
І наші команди також мають гарні весняні назви.
(Капітани представляють команди: «Пролісок», «Фіалка»),
І працювати ми з вами будемо під таким девізом (діти хором читають):
«Весна іде — красу несе,
І тій красі радіє все».
ІІІ. Колективна творча робота.
1. Бесіда про зміни в природі
— Квітуча, багатоголоса українська весна. Що ж відбувається навколо нас навесні?
(Діти коротко розповідають про зміни в природі з приходом весни, користуючись малюнками).
• Сонце з кожним днем піднімається вище і все
більше обігріває землю.
• Небо вже не сіре, а голубе. Хмари купчасті.
• 3 приходом весни дерева прокидаються після
довгого зимового сну.
• З'являються перші квіти, повертаються додому
птахи з теплих країв.
2.Народні прикмети.
— Усі ці зміни в природі люди підмічали впродовж дуже багатьох років. 1 виражені вони у народних прислів'ях. Давайте згадаємо, з якими прислів'ями про весну ми зустрічалися з вами на уроках.
• У березневу днину сім погод на годину.
• На марець виставила баба палець, а він узяв, та
й замерз.
• Минув марець, готуй у поле ярець.
• Березневе тепло мов мачухи добро.
• Від березневих дощів земля квітне.
• Цвітень — переплітень, бо переплітає трохи зими,
трохи літа.
• Теплий квітень, мокрий май —буде хліба урожай.
• Сухий квітень — голодний рік.
• Квітень із водою — травень із травою.
• Весна ледачого не любить.
• Проспиш весною — заплачеш зимою.
• Весна — наш отець і мати: хто не посіє — не буде жати.
3.Конкурс “ Найкращий художник”
( Розгляд дитячих малюнків)
-Наш перший конкурс називається “ Найкращий художник”. Ось перед вами малюнки команд “ Пролісок” і “Фіалка”.
(Деякі учні презентують свої малюнки)
( Весна і вчитель визначають кращі роботи)
4.Конкурс-гра «Диктор» на кращого декламатора.
(Учні декламують вірші про весну, відмічаються кращі, переможцеві Весна вручає приз.)
5.Гра “Добери слово”
Завдання. Кожна команда повинна по черзі назвати слова — іменники, які відносяться до слова “весна”. (Діти називають слова і записують на спеціальний плакат у стовпчик).
Сонце птахи
небо день
хмарки ніч
струмочки квіти
дерева трава
(Перемагає команда, яка назвала більше слів)
7.Конкурс капітанів ( добір прикметників)
- Шановні капітани, зараз ви повинні підібрати прикметники до даних іменників і записати їх при цьому поставивши питання.
Сонце ( яке?) яскраве, щире, привітне, веселе,тепле...
Небо ( яке?) синє, чисте, безмежне,ясне, бездонне...
Хмарки (які?) білі, легенькі...
День (який?) світлий, довший, сонячний, теплий)
Ніч(яка?) тиха, тепла, к оротша, місячна
Струмочки (які?) дзвінкі, веселі, жваві
Квіти (які?) жовті, білі, тендітні,ніжні
Дерева (які?) зелені, весняні, світлі
Трава (яка?) росяна, молоденька, ніжна, гостра
Птахи (які?) перелітні, співучі
( Визначається переможець і нагороджується команда)
8.Гра «Поверни м ’яч».
Вчитель. - Як не буває весни без пташиного співу, так не буває весни без квітів. Які ж рослини зацвітають навесні? От зараз команди перевірять одна в одної, чи добре вони це знають. Гра називається «Поверни м'яч». Один учень, кидаючи м'яч, називає весняну квітку, другий, повертаючи, називає іншу. Хто зіб'ється, не зможе назвати квітку, та команда програла.
Пролісок — фіалка.
Конвалія — підсніжник.
Дзвіночки — анемони.
Сон — ряст.
Мати-й-мачуха — первоцвіт.
— Молодці. Переможець отримує приз — весняну квітку.
9. Фізкультхвилинка.
(Виконання пісні « Ой минула вже зима»)
10.Конкурс « Найкращий твір».
1)Вчитель. - Ось ми і підійшли до написання твору. Але спочатку ми повинні скласти план твору. І не забувайте, що кожен твір складається із трьох частин: зачину, основної частини і кінцівки. Кожну частину пишемо з абзацу.
Тема «Весняночка-паняночка!»
План.
1. Перші ознаки весни.
2. Земля пробуджується від сну
3. Перелітні птахи повертаються додому.
4. Чим мені подобається весна?
2 )Самостійна робота. (Написання учнями твору)
3) Читання учнями творів (по 2 учні від кожної команди)
IV. Підведення підсумків конкурсу.
Вчитель. - Ось і підійшов до кінця наш урок-конкурс.
Кожна з команд продемонструвала надзвичайно гарні знання із теми «Весна».
За підсумками перемогла команда ___________
Усі учасники нашого конкурсу молодці і я впевнена, що перемога посміхнеться вам на наступних наших уроках.
|
Додаток 3 до Положення про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» |
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА
до творчого звіту Всеукраїнського конкурсу
«Моральний вчинок»
(подається у 2-х примірниках, інформація розміщується на 1 стороні аркуша)
Тематичний напрям діяльності (екологічний, соціальний, юридичний, культурологічний) |
Культурологічний |
Назва творчого звіту
|
«Ми любим землю ту святу,що зветься Україна» |
Форма творчого звіту (фоторепортаж, стіннівка, опис діяльності, відеосюжет тощо) |
Фоторепортаж |
Групова діяльність (позначити літерою «Г» та вказати загальну кількість учасників, у тому числі батьків, педагогів та ін. осіб) |
«Г», 15 учасників |
Повна назва навчального закладу, клас (група)
|
Ладигівський навчально-виховний комплекс « Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області, 3 клас |
Індивідуальна діяльність (позначити літерою «І») |
|
Прізвище, ім’я індивідуального учасника |
|
Повна назва навчального закладу, клас (група) |
|
Вікова група (позначити цифрою 1 – 6) |
1 |
Повна поштова адреса навчального закладу |
31183 , вул. Миру, 62, с. Ладиги, Старокостянтинівський р-н, Хмельницька обл.. |
Телефон, факс (з кодом) навчального закладу |
03854-75135 |
Електронна адреса |
ladschool@gmail.com
|
Керівник учасників/ка Конкурсу Прізвище, ім’я, по батькові |
Сторожук Людмила Володимирівна |
Посада |
Вчитель початкових класів |
Контактні телефони |
0965757362 |
Електронна адреса |
storozhuk-lyuda@ukr.net |
Підпис керівника учасників/ка Конкурсу ___________Л.В. Сторожук
Дата «___»____________________
Підпис керівника навчального закладу _____________О.В. Яроцька
Дата «___»____________________