Урок розвитку зв'язного мовлення, художній опис зайчика за малюнком.

Про матеріал
Мета уроку - вчити дітей складати тексти-описи; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пізнавальну самостійність, зв'язне мовлення; учити логічно мислити, порівнювати, фантазувати; розширити знання учнів про зайців, їхнє значення у природі; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання відкривати й пізнавати її таємниці.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розвиток зв’язного мовлення. Художній опис зайця.

Номер слайду 2

Пригадай!У тексті-описі вказуються характерні ознаки якогось предмету, особи, природи, явища тощо. До описового тексту можна поставити питання який?

Номер слайду 3

1. Прочитай загадку. Запиши слово-відгадку. Поясни свою відповідь. Довгі вуха, куций хвіст,Невеличкий сам на зріст. На городі побував-Нам капусту попсував. Довгі ноги скік та скік…Ми погнались, він утік…Заєць

Номер слайду 4

Що ти знаєш про зайця?Пригадай загадки про зайця. Хто любить морквинуІ стрибає спритно,Псує в городі грядки,Утікає без оглядки?Куций хвостик, довгі вушка,Шерсть м’якенька, як подушка. Скаче вгору, наче м’ячик. Хто це, діти?Сірий…

Номер слайду 5

2. Прочитай і скажи, який це текст: розповідь, опис чи міркування (потрібне підкресли). Заєць сірий – найпоширеніший звір нашої фауни з ряду зайцеподібних. Тіло його струнке, стиснуте з боків, завдовжки понад 60 см. Голова невелика, а вуха довгі, більше довжини голови, загострені на кінцях. Очі опуклі, містяться по боках голови. Кінцівки зайців пристосовані до швидкого бігу, і тому задні ноги міцні, майже вдвічі довші від передніх. Тулуб у зайців закінчується коротеньким хвостом. Забарвлення волосяного покриву тьмяне, сірувато-буре (За Олександром Корнеєвим).

Номер слайду 6

3. Розглянь світлину зайця. Поміркуй, що треба вказати, які ознаки охарактеризувати, щоб створити художній опис звірятка. .

Номер слайду 7

Пригадай за таблицею будову тексту-опису та зміст його складових частин.

Номер слайду 8

До поданих ознак добери ще свої, які допоможуть описати зайчика. 5. Усно побудуй текст-опис за поданою схемою та опорним словами в таблиці.

Номер слайду 9

6. Напиши, які слова можна використати в тексті, щоб не повторити слово зайчик. Заєць, зайчик, тваринка, зайчисько, сірий, боягуз, довговухий, вухань, він, у нього

Номер слайду 10

Фізкульт хвилинка Сірий зайчик сів і жде, Спритно вусиками пряде. Зимно зайчику стояти, Треба трішки пострибати, Пострибавши, розпочати Твір про зайчика складати.

Номер слайду 11

Колективна робота за питаннями. - Чи бачили ви зайчика? - Де він живе? - Чим живеться зайчик? - Яка у нього шубка? - Які вушка і носик? - Які лапки та хвостик? - Як рухається заєць? - Чи подобається вам ця тваринка?

Номер слайду 12

7. Запис опису у зошит. Орієнтований текст – опис «Зайчисько» Заєць – невелика тварина. Хутро у зайчика сіре, з рудуватим відтінком. Взимку тварина має теплу, пухнасту шубку білого кольору. На маленькій круглій голівці стирчать довгі вуха. У зайчиська маленький чорний носик з вусами. Очі у вухатого - розкосі. У нього струнке тіло на довгих ногах. Хвостик куций та пухнастий. Зайчик швидко бігає. Нірки він не риє, а для відпочинку влаштовує льожку. Живиться довговухий рослинами, полюбляє молоді гілочки. Мені дуже подобається ця тваринка.

Номер слайду 13

Підсумок уроку1. Чи сподобалося вам складати текс?2. Як потрібно ставиться до тварин?3. Чому так говорять?8. Перевір написане. Якщо знайдеш помилки, виправ їх.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Уколова Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. шолукфе укпувкп
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
21 вересня 2022
Переглядів
13163
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку