Урок розвитку зв’язного мовлення у 2 клас НУШ
Розробила вчитель початкових класів
КЗ « Верхньокам’янська ЗОШ І – ІІ ступенів»
Званівської сільської ради
Бахмутського району Донецької області
Стиранець Алла Володимирівна
ТЕМА. Написання розповіді про осінь
МЕТА:
Обладнання: осінній пейзаж, зошит з розвитку усного та писемного мовлення (М. Захарійчук), LEGO.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.
Освітні галузі: природнича, мовно-літературна
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось: не шуміти.
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Робота з картиною(Осінній пейзаж)
ІІІ. Повідомлення теми, мети. Мотивація освітньої діяльності.
ІV. Основна частина уроку
Листопад
Осінь, осінь, листопад,
Жовте листя стелить сад,
За моря в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
Вітер віє з-за гори,
Ходить осінь листопадом,
Жовте листя стелить садом.
Змістовий аналіз тексту
Доповнити речення словами з вірша.
Жовте листя (стелить сад).
Відлетіли (вже лелеки).
Хмари (небо затягли).
Вітер ( віє).
Ходить ( осінь).
Осінь… Уже не почуєш веселих пісень дзвінкоголосих пташок. Зібрано щедрі дари осіннього саду. З дерев опадає жовте листя. Воно кружляє в повільному танку, тихо лягає золотим килимом на землю. У небі пливуть темно-сині хмари, як казкові герої.
Лелеки давно вже покинули свої гнізда, відспівали прощальні пісні. Меткі ластівки, зозулі та голосисті солов’ї теж уже далеко.
Природа готується до зими (За М. Братко).
Змістовий аналіз тексту.
Мовний аналіз тексту.
Продовж думку.
Художник зображає осінь фарбами, а поет і письменник…………..
Завдання: складіть і запишіть 4 речення про осінь. Використайте слова та сполучення слів з вірша і розповіді.
V. Заключна частина уроку
1. Робота з LEGO.
Гра «Збери осінній листок».
Діти обєднуються або міняються кольорами, домовляються, складають осінній листок. ( під мелодію М.Парцхаладзе «Осінній дощик»)
2. Рефлексія. Фею Осінь я уявляю такою…