Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання сенкана «Котики».

Про матеріал
Мета уроку: • Навчити учнів складати сенкани як спосіб висловлювання своїх думок у лаконічній поетичній формі. • Розвивати мовленнєву компетентність та творчі здібності учнів. • Збагачувати словниковий запас та вміння використовувати слова для опису. • Виховувати любов до тварин та естетичне сприйняття навколишнього світу. Завдання уроку: 1. Ознайомити учнів з поняттям "сенкан" та його структурою. 2. Розвивати вміння добирати слова для опису об’єктів (у даному випадку — котів). 3. Формувати навички зв'язного мовлення та творчого мислення. 4. Створити дружню атмосферу в класі через обговорення теми "Котики".
Перегляд файлу

Паламарчук С.В.                                                                                      

Конспект уроку української мови 2 клас

Урок 86

Тема. Урок розвитку зв'язного мовлення. Складання сенкана «Котики». (с.90)

Мета: Формування предметних компетенцій: 

Навчальна: вчити складати сенкан на запропоновану тему; удосконалити знання учнів про частини мови, залучити дітей до процесу навчання.

Розвивальна: розвивати зв’язне мовлення учнів, спостережливість, допитливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку.

Виховна: виховувати толерантність, повагу до однокласників.

формування ключових компетентностей:

вільне володіння державною мовою/ здатність спілкуватися рідною:

усного висловлювання своїх вражень від спостережень;

навчання впродовж життя (уміння вчитися): сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності;

комунікативна: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальна і громадянська: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі;

інформаційно-комунікаційна компетентність: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язберігаюча: формувати навички дбайливого ставлення до здоров’я свого та оточуючих.

Очікувані результати: 

Знаннєвий компонент: впізнає слова-назви дій, ставить до них питання;

добирає влучно дієслова для висловлення власних думок; складає сенкан на запропоновану тему.

Діяльнісний компонент: утворює словосполучення іменників здієсловами;

пише розбірливо, охайно з однаковим нахилом; дотримується свідомо гігієнічних правил письма; дотримується культури оформлення письмових робіт:

розташовує самостійно заголовок у рядку, дотримується поля, правого і лівого краю сторінки, абзаців, робить акуратні виправлення.

Ціннісний компонент: розрізняє слова, що називають предмети, ознаки, дії,

ставить до них питання; добирає самостійно 4-6 слів, які відповідають на питання

хто? що? який? яка? яке? які? що робить? що роблять? розподіляє слова на групи за значенням та питаннями (за частинами мови).

Обладнання: ноутбук, телевізор, презентація,  таблиця, Тлумачний і Орфографічний словники, конструктор LEGO «Шість цеглинок», картки, клей, вата.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, громадянська та історична, соціальна і здоров'язбережувальна, інформатична.                           

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

1.Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайди 1-2. Організаційний момент

Дзвонить дзвоник, не стихає,

Школярів усіх скликає:

«Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте!»

2.Перевірка домашніх тренувальних вправ

С.89, вправа 325

3. Актуалізація опорних знань.

Слайди 3- 4. Відгадайте загадки.

  •          Хто ця пані золотава,
    багата на вроду?
    До пташок завжди ласкава,
    любить дуже воду.

Весни котиків приносять,
сизих їх багато.
Саму люди в церкву просять
у велике свято.   (Верба)

                            Дмитро Вітюк

  •          Має вуса, пишний хвіст
    І погану ось звичку:
    Спершу добре він поїсть,
    Потім вмиє личко.  (Котик)

4.Мотивація навчання

Слайд 5. Ребус Котики

  •          Відгадайте ребус. Поясніть, у чому різниця між зображеннями.

Слайд 6. Проблема Вправа «Мікрофон»

- Що може бути спільного між вербою і котиком?

5.Робота в зошиті

Слайд 7. Каліграфічна хвилинка.

Ко ит ти ки котики

Складіть та запишіть речення зі словом котики

6.Зорова гімнастика

Слайд 8.

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо

Потім вгору, потім вниз

   Оченятами дивись.

 

ІІ. ЕТАП ЦІЛЕВИЗНАЧЕННЯ І ПЛАНУВАННЯ (ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ)

  1. Визначення разом з учнями теми і мети уроку

Слайд 9. Повідомлення теми уроку.

  •          Сьогодні на уроці ви будете складати сенкан.
  •          Чи є у вас вдома котик? Чи хотіли б мати?

  2. Формулювання цілей планування роботи (малюнковий план уроку)

  3. Передбачення очікуваних результатів

Вправа «Очікування»

- Що саме вам було б цікаво дізнатись на сьогоднішньому уроці?

ІІІ. ЕТАП ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ  (ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ)

1. Робота з підручником с.90

Слайди 10- 11. Вправа 326

  •          Прочитайте вірш. Про які котики розповідає поетеса?

2.Робота в парах

Слайд 12.

- Дописати слова.

Котики (які?)  пухнасті, 
        Котики (що роблять?) ростуть, …

Котики (які?) пухнасті, …
        Котики (що роблять?) муркочуть, …

Слайд 13. Вправа 326

  •          Складіть сенкан про котика. За потреби використовуйте слова для довідки.

ПЛАН СКЛАДАННЯ СЕНКАНА

  •          Один іменник (Хто? або Що?)
  •          Два прикметники (Який?)
  •          Три дієслова (Що зробив?)
  •          Речення з чотирьох слів.
  •          Слово, близьке за значенням до іменника.

Довідка: пухнастий, ліг, гладенький, виріс, муркотик, з’явився, муркоче, дивиться, пухнастик, запитує, м’якенький, крадеться.

Слайди 14-16. Вправа 326 Приклад сенканів.

  •          Котик
  •          Сіренький, маленький
  •          Бігає, дивиться, грається
  •          Я люблю свого котика.
  •          Муркотик.
  • Котики.
  • Гладенькі, пухнасті.
  • Ростуть, цвітуть, прикрашають.
  • Весною верба вкривається котиками.
  • Краса!
  •      Котик.
  •      М’якенький, пухнастий.
  •      Муркоче, спить, ловить.
  •      Люблю свого маленького котика!
  •      Улюбленець!

Слайд 17. Вправа 326 Взаємоперевірка

  •          Виконайте завдання.
  •          Обміняйтеся зошитами. Чим сподобався вам сенкан однокласника (однокласниці)?

 

2.Фізкультхвилинка.

Слайд 18. КОТИКИ

Задивились котики
На вербові котики.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов їм спочивать:
Відпочине і наш клас.
Всі піднесли руки — раз!
Два — присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз — і вгору,
Два — і вниз,
На сусіда не дивись!
Ще присіли, піднялись,
Головою похитали
Й працювати знов почали.

3.Закріплення вивченого

Слайди 19-20. Щоденні 5.

Слайди 21-25. Робота в групах Цікаві факти про котів.

  •          У середньому коти витрачають 2/3 доби на сон. Тобто дев’ятирічний кіт був активний лише три роки свого життя.
  •          Кішки, як правило, «риють» правою лапою,

а коти – лівою.

  •          Для того, щоб спуститися з дерева, котам потрібно відступати, задкуючи.
  •          У кішки в тілі 230 кісток (у людини тільки 206).
  •          У котів немає ключиць, тому вони можуть пролізти в будь-який отвір розміром із їхню голову.

Зачитування цікавих фактів.

4. Елементи STEM-освіти

Виготовлення ЛИСТІВКИ «Котики»

Слайди 26-27.

 

IV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЕТАП

  1. Домашнє завдання

Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.

  •          Прочитати складений сенкан батькам і подарувати поробку МАМІ.
  •          І привітати з ВЕСНОЮ!
  1. Підсумок.
    •          Про що ви дізналися на уроці?
    •          Що навчилися робити?
    •          Що сподобалося найбільше?
    •          Де можна використати здобуті знання?
  2. Рефлексія.

Слайди 29-30. Рефлексія з ЛЕГО.

  •          Оберіть відповідну цеглинку лего і оцініть свій настрій на уроці:

 На уроці мені дуже сподобалось.

 На уроці мені сподобалось.

 На уроці мені не сподобалось.

- Створимо пірамідку нашого настрою.

 

 

docx
Додано
21 жовтня
Переглядів
166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку