Предмет: українська мова
Клас: 4
Тема уроку. Розвиток зв’язного мовлення. Складання тексту-розповіді «Як я дбаю про своє здоров’я».
Мета. Формувати ключові компетентності: вміння вчитися (організовувати своє робоче місце; орієнтуватися у часі та берегти його; планувати свої дії; доводити роботу до кінця); інформаційну (здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел); громадянські та соціальні компетентності (дбайливе ставлення до власного здоров’я, дотримання здорового способу життя, підтримання соціокультурного різноманіття.).
Формувати предметні компетентності: вчити учнів складати текст-розповідь; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, уміння створювати власні висловлювання; виховувати повагу до рідної мови.
Очікувані результати:
- створює текст зі щоденного життя з дотриманням типових ознак жанру;
- оформлює власне висловлення зрозуміло, дотримуючись норм літератур-ної мови;
- записує свою думку про предмет висловлення; формулює запитання та відповіді під час письмового спілкування;
- добирає необхідну інформацію з різних джерел: шукає її у словниках, довідниках, енциклопедіях, бібліотеці, Інтернеті.
Обладнання. Роздруківка «Ребус», відеоролики «Про здоров'я дітям. Поради та прислів'я», «Гімнастика для очей», «Руки вгору, плескаєм бадьоро», фото та картинки, роздруківка «Рефлексія. П’ятірочка».
Перебіг уроку
І. Організація класу
1. Хвилинка гарного настрою
Ось і все! Дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Сядьте зручно! Усміхніться
І на мене подивіться!
2. Очікування
- Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? Яким, на вашу думку, він буде?
- А я чекаю, що наш урок буде
У – успішним
Р – радісним
О – особливим
К – креативним
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
- Щоб дізнатися, над якою темою будемо сьогодні працювати, розгадайте ребус
- Яке слово отримали? (здоров’я)
- Запишіть каліграфічно.
З з здо оро ов в’я здоров’я
- Зверніть увагу на з’єднання літер.
- Здоров’я – словникове слово, запам’ятайте його правопис.
- Що таке здоров’я?
- До якої частини мови належить слово?
- Доберіть і запишіть спільнокореневі слова – прикметник і дієслово.
- Позначте корінь у записаних словах.
- А чи здогадався хтось, про що піде мова на уроку?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ви будете продовжуватись вчитись писати твори. Ми поговоримо про те, як ви турбуєтесь про своє здоров’я.
IV. Робота над темою уроку
Щоб міцне здоров’я мати,
Та хвороби вам не знати,
Щоб усе було в порядку,
Не забудьте про …. (зарядку)
Бокс, хокей, бобслей, футбол,
Сноуборд і волейбол…
Стадіон, басейни, корт –
Об’єднало слово …. (спорт)
Дві команди, як в футболі,
Та на крижаному полі,
І дорослих, і дітей
Позбирав на лід …. (хокей)
Кулю шкіряну ганяють,
Лиш одну на полі мають
Кинув у ворота – гол!
Називають гру …. (футбол)
https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
Розкажіть, як кожен із вас турбується про своє здоров’я за поданим планом:
1. Чи дбаєш ти про своє здоров’я?
2. Чи робиш ранкову зарядку?
3. Яким видом спорту займаєшся?
4. Як проводиш вільний час?
5. Як думаєш, чому про здоров’я треба дбати з дитинства?
«Я турбуюсь про своє здоров’я…»
А я хочу прорекламувати вам здоровий спосіб життя. Бути здоровим – це модно, стильно, сучасно. Рух – це здоров’я, позитив, гарний настрій. Тож трішки порухаємося.
"Руки вгору, плескаєм бадьоро"
https://www.youtube.com/watch?v=r8h7jdFSLy0
- Для свого твору скористайся словосполученнями із скарбнички:
не думав / не думала, що треба турбуватися
турбуюсь про здоров’я
роблю ранкову зарядку
провітрюю кімнату
займаюсь спортом
роблю пробіжки
катаюсь на самокаті, велосипеді, роликах, лижах, ковзанах
відвідую спортивний гурток, секцію, клуб
гуляю на природі
граю у футбол, теніс, хокей, бадмінтон, рухливі ігри
стрибаю на скакалці
підтягуюсь на перекладині
беру участь у спортивних змаганнях
ходимо у походи та на пікнік
- Пригадай з кількох частин складається текст (зачин, основна частина, кінцівка).
- Придумай заголовок до тексту.
- Напиши твір-розповідь.
- Прочитай написане. Виправ помилки, якщо є.
- Прочитай свій твір для однокласників та однокласниць.
V. Рефлексія
1. Вправа «П’ятірочка» (додаток 3)
- Прочитай і продовж речення.
- До побачення. Дякую за урок. Ви – молодці!