Урок розвитку зв’язного мовлення. Тема. Мій домашній улюбленець.

Про матеріал
- вдосконалювати вміння складати речення за початком та опорними словами; - формувати вміння правильно, точно висловлювати свої думки; вчити учнів описувати тварину-розвивати спостережливість, образне мислення, уяву, писемне зв’язне мовлення; - багачувати словниковий запас учнів; виховувати уміння сприймати і передавати свої враження і почуття; - виховувати любов та турботливе ставлення до тварин.
Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення.

2 клас, І семестр.

Тема.Мій домашній улюбленець.

Мета:

- формувати вміння правильно, точно висловлювати свої думки; вчити учнів описувати тварину-розвивати спостережливість, образне мислення, уяву, писемне зв’язне мовлення;

- багачувати словниковий запас учнів;

- виховувати  уміння сприймати і передавати свої враження і почуття;

- виховувати любов до тварин, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання. Підручник «Українська мова та читання. 2 клас» ( у двох частинах ). Частина 1: Українська мова ( автор Мар’яна  Захарійчук ). С. 34, вправа 88. Зошит з розвитку усного та писемного мовлення. 2 клас «Міркую, описую, розповідаю» ( автор Мар’яна Захарійчук ), входить до навчально-методичного комплекту до підручника. С. 14-17, урок №4.

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення, умінь і навичок.

Хід уроку:

І.Організація класу.

https://cf4.ppt-online.org/files4/slide/t/T7GPqDniwlEfR1b9MavxQVtIhSr6L3FuN8eOd2/slide-1.jpgОсь дзвінок сигнал подав-

     До роботи час настав.

   Тож і ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Вступна бесіда.(«Мозковий штурм».)

- Діти, яких ви знаєте домашніх тварин?

(Папуг, котів, песиків, хом’яків, акваріумних рибок.)

- Які у вас живуть вдома? (розкажіть про них, покажіть їх фотографії)

- А чому їх називають домашніми?

- Які емоції викликає спілкування з цими тваринками?

2. Творча робота.

Робота в групах.

(Складання загадок. Описуючи малюнки домашніх тварин)

3.Про яку тваринку будемо говорити, дізнаємося, відгадавши загадку.

Хто з хвостиком і з  вушками?

В кого лапки з подушками?

Як ступа - ніхто не чує,

Тихо крадучись полює.

І маленькі сірі мишки

Утікають всі від ...

(кішки).

4.Робота у зошиті на с.14.

Читання тексту «У тебе є домашні улюбленці–тварини?»

- Що потрібно робити для того, щоб ваш домашній улюбленець почувався добре, щоб йому добре у вас жилося?

- Що означає доглядати за тваринами?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про наших домашніх улюбленців, хто приносить нам радість спілкування і користь – про котів. Ми  будемо вчитися складати речення, які описують домашнього улюбленця – котика,  правильно висловлювати свої думки. - А чого ви сьогодні очікуєте від уроку?

(Відповіді учнів.)

1.Робота у зошиті

Опрацювання тексту на с.15 «У котів є …» 

- Давайте пригадаємо, що ви знаєте про котів.

(Домашні тварини. Ловлять мишей. Потребують піклування, уваги. Лікують людей)

Підсумок.

Отже, коти-домашні тварини. Вони надійні, віддані, терплячі. Полюбляють мишей, рибу, молоко, сметану… Люблять бавитися та спати. Але, потребують піклування, уваги,

2. Фізкультхвилинка. Котики

https://www.google.com/search?q=%D1%84%D1%96%D0%B7%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%85%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BA&oq=%D1%84%D1%96%D0%B7%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%85%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%BA&aqs=chrome..69i57j0i22i30l4.11922j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:9ddb2425,vid:W2fHg0qGI14,st:0

3.Підготовка до написання речень про домашнього улюбленця.

Виконання завдання №5, на  с.16 у зошиті з друкованою основою.

Складіть речення за опорними словами.

У мене є … .

( котик, кішечка, улюбленець, домашній мешканець, кицюня, чотириногий друг, кошенятко, царапко, муркотик)

У мене є кошенятко.

  Його звуть … .         

   (Леопольд, Мурчик, Пухнастик, Васько, Матроскін, Барсик                      

Його звуть Матроскін.

Він дуже … .                 

(пухнастий, великий, грайливий, ласкавий, охайний крихітний, маленький)

Він дуже ласкавий.                 

Я люблю з ним … .                     

(проводити час, гратися, відпочивати )       

Я люблю з ним гратися.

У нього … .               

(весела вдача, хитрувата мордочка, наче він має кумедний вигляд)

У нього весела вдача.

Я годую його … .        

 ( рибою м’ясом, сметаною, салом, молоком, спеціальним кормом)

Я годую його спеціальним кормом.

Він спить … .                            

 ( в кошику, згорнувшись клубочком, і співає пісеньку: мурр – мурр, і муркотить у довгі вуса)

Він спить згорнувшись клубочком.

Він любить … .                  

(  гратися з  іграшковою мишкою, гратися з паперовим метеликом , гратися з м’ячиком, бігати по кімнаті)

Він любить гратися з іграшковою мишкою.

Я його дуже … .                

(люблю і радий з того, що він у мене є, люблю свою кішку,

  люблю свого Матроскіна і задоволена тим, що він у мене є,

люблю тримати на колінах і розмовляти з ним)

Я його дуже люблю і радий з того, що він у мене є.

 

ІV. Творча індивідуальна діяльність. Написання речень на тему: «Мій котик» з опорою на картки.

5.Презентація складених текстів.

Редагування речень (колективна робота).

V. Підсумок уроку.

1.Учитель.

- Ось і закінчився урок. Ви гарно попрацювали. Мої очікування справдились, бо ви вчились висловлювати свої думки точно і красиво, а ваше мовлення збагатилось новими словами.

2.Рефлексія.

- Які ваші враження від уроку?

- Що нового ви дізналися?

- Для чого нам потрібні ці знання?

 (Відповіді дітей)

VІ. Домашнє завдання (диференційовано).

1.Намалювати портрет котика -  свого улюбленця, або сфотографувати кумедні моменти з його життя.

2.Підібрати цікаві повідомлення про котиків.

3. Спостерігати та піклуватися про домашніх улюбленців.

 

docx
Додано
26 жовтня 2023
Переглядів
537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку