Урок розвитку мовлення в 2 класі.
Тема: Колективний твір за ілюстрацією і планом у формі питальних речень,,Зимові розваги,,.
Мета: - вчити учнів будувати колективно-послідовну розповідь за малюнком з орієнтацією на план;
- розвивати усне і писемне мовлення;
- виховувати культурну поведінку, інтерес до зимових розваг.
Обладнання: ілюстрації із зображенням розваг дітей у зимову пору, картки для роботи в групах, словник для роботи за темою уроку, мікрофон.
Хід уроку
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ви часу не гайте –
Працювати починайте!
(Навчальним, цікавим, веселим, загадковим.)
(Уважними, активними, наполегливими.)
Передбачення.
а) Чудо-сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить цариця:
Білокоса, білолиця,
Рукавом махає,
Сріблом все вкриває. (Зима).
б) На дворі горою, а в хаті водою. (Сніг).
в) Влітку відпочивають,
Взимку дітей катають. (Санчата).
г) Ой, немає їм ціни!
По льоду біжать вони –
Швидконогі … (Ковзани).
д) Дві дощечки, дві сестри несуть мене із гори. (Лижі).
санчата мороз сніг
лижі ЗИМА снігова баба
сніжки ковзани іній
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати твір за ілюстрацією і планом у формі питальних речень на тему «Зимові розваги».
(Зимові розваги. На сніговій гірці.)
Морозець, морозець,
Не щипай нам щічки!
Теплі валянки у нас,
Шубки й рукавички.
Морозець, морозець,
Плещемо в долоні.
У дівчаток і хлоп’ят
Носики червоні!
Стало біло навкруги –
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди.
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я - … (Зима).
А зиму
Б весну
В осінь
А на лід
Б на гірку
В на річку
А катаються на лижах
Б граються у сніжки
В катаються на санчатах
А ліпить снігову бабу
Б катається на лижах
В катається на ковзанах
Правильні відповіді: А, Б, В, Б.
Андрійко, Петрик, Мар’янка тощо.
4. Гра «Мікрофон» (Слайд 9).
Пояснити, які особливості має текст-розповідь, розказати правила запису тексту у зошит.
5. Читання запитань плану розповіді та складання усних відповідей:
6. Добір кінцівки твору:
Катання з гірки дітям дуже сподобалось. До дому діти повернулись у гарному настрої.
7. Робота зі словничком (Слайд 10-11):
зима |
гарний |
кататися |
гірка |
веселий |
сміятися |
лижі |
бадьорий |
спускатися |
санки |
засніжені |
прийшли |
діти |
зимові |
вчитися |
хлопчики |
радісні |
настала |
дівчинка |
щасливі |
сподобалось |
8. Запис твору в зошит (Слайд 12).
Зимові розваги.
Нарешті настала зима. Діти прийшли на засніжені горби для зимових розваг. Хлопчики радісно спускаються з гірки на санчатах. Дівчинка обережно вчиться кататися на лижах. Додому діти повернулися в гарному настрої.
9. Склади прислів’я. Робота у парах (Слайд 13).
Кожуха, завірюхи, треба, до. – До завірюхи треба кожуха.
Лід, мороз, кріпне, – , товстіє. – Мороз кріпне – лід товстіє.
Мороз, блищить, а, сонце, тріщить. – Сонце блищить, а мороз тріщить.
Сенкан: