Урок розвитку зв'язного мовлення у 3 класі «Складання переказу «Слон-нянька».

Про матеріал

Урок розвитку зв'язного мовлення у 3 класі.

Тема уроку: Складання переказу «Слон-нянька».

Мета уроку: вчити учнів правильно переказувати текст; формувати вміння послідовно висловлювати думку і передавати її на письмі, удосконалювати навички літературної вимови слів;

розвивати увагу, творчі здібності і пізнавальний інтерес, збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати бережливе ставлення до тварин, почуття любові і дружби.

Перегляд файлу

План-конспект уроку розвитку зв’язного мовлення у 3класі

Тип уроку: комбінований.

Тема: Складання переказу «Слон-нянька»

Мета: вчити учнів правильно переказувати текст; формувати вміння послідовно висловлювати думку і передавати її на письмі, удосконалювати навички літературної вимови слів;

розвивати увагу, творчі здібності і пізнавальний інтерес, збагачувати словниковий запас учнів;

виховувати бережливе ставлення до тварин, почуття любові і дружби.

Обладнання:  ілюстрації, картки, відеоматеріали,таблиці.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

- Починаємо урок.

1.  Для письма сказати, прошу,

  Що потрібно, діти?

    (зошит)

2. - Продовжимо грати в слова-добавлянки. Послухайте уважно віршик,  підберіть слова за римою.

 Раз вночі приснився сон,

 Що прийшов до мене …(слон)

 Він у цирку виступав

 І мені …(пропонував).

 Трішки ми з ним посиділи,

 Потім в небо …(полетіли)

 Мимо хаток і вікон

 Мчав у вись казковий …(слон).

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Звичайно,  слони літати не вміють, але сьогодні на уроці ви дізнаєтесь дещо цікаве про цих тварин. Також ми напишемо переказ. А як він називається, ви скажете, коли зашифруєте слова-антоніми та слова-синоніми.

Завдання 1 (зашифрувати слова-антоніми)

С     працьовитий  Н   розлютований

О    спокійний  Л   ледачий

 

 

 

 

Завдання 2 (зашифрувати слова-синоніми)

Н    добрий  А    міцний

Н    розумний Я    лагідний

К    сильний Ь    мудрий

-Які  ознаки характеризують слона?

Складіть слова із буквосполучень та прочитайте назву переказу.

 

( CЛ  ОН  НЯ  НЬ  КА – «Слон – нянька») 

 

Отже, якщо всі ви уважно будете слухати, чітко відповідати, то правильно виконаєте завдання і отримаєте бажаний результат. Також в кінці уроку на вас чекає цікаве завдання.

  1.                   Перегляд фрагментів відеофільму.

https://www.youtube.com/watch?v=XN57A_2bVYc

  1.                   Повідомлення про слонів, підготовлене учнями. (Домашнє завдання)

а) Слони – найбільші з наземних тварин. Їх Батьківщина – далека Африка. Там немає лісів, а те місце, де живуть слони, називається саванною. Вона нагадує степ в нашій країні. Слони також живуть в Індії.

б) Африканські слони досягають у височину 3,5 м і важать близько 5 тонн. Індійські слони менше.

в) Їдять слони гілки, листя, кору дерев. Вдень випивають до 150 л води. Слони мають бивні. Найважчу пару бивнів знайшли вагою 250 кг. Довжина їх досягала 4 м. Слонова кістка дуже цінувалась, тому це стало причиною знищення слонів. Зараз в Африці 150 000 слонів.

г) Цікава частина тіла слона – хобот. Хоботом слони дихають, беруть їжу, всмоктують воду і, навіть, гладять своїх друзів.

д) В Індії слонів здавна приручають. Використовують, як верхових, в’ючних і робочих тварин.

є) Слони дуже розумні і доброзичливі тварини, вони вміють дружити, але й завжди можуть постояти за себе, а іноді бувають і агресивними.

3. Гра « Займи позицію».

Діти отримують ілюстрації, діляться на дві групи і роблять висновок, коли слон буває другом, а коли – ворогом.

Відповіді дітей:

1.« Слон – друг. Він замінює транспорт, перевозить грузи,

виступає в цирку».

 2.«Слон – ворог. Він заважає транспорту на дорогах, топче посіви на полях, руйнує житло і нападає на людей».

      Висновок: Слони - дикі тварини. Вони бувають небезпечні, але людина приручила їх і може ними управляти.

 ІІІ. Фізкультхвилинка. (Зобразити слона)

ІV. Робота над переказом.

  1.                   Ознайомлення з текстом.

Слон-нянька

В Індії одна сімя мала слона. Мати ходила на роботу. Дитину залишала на слона.

Тварина добре доглядала дитину. Часто маля лізло до огорожі. Тоді слон брав його хоботом і переносив на середину подвіря. Дитина плакала. Слон грався з нею.

Великий слон і  маленька дитина любили один одного.

  1.                   Запитання за змістом прочитаного.
  1. Кого мала  сім’я в Індії?
  2. Куди ходила мати?
  3. На кого залишала дитину?
  4. Як поводився слон з дитиною?
  5. Що робила дитина?
  6. Як на те реагував слон?
  7. Як ставилися один до одного великий слон і маленька дитина?
  1.                   Встановлення послідовності подій за малюнками.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 117.jpgC:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 118.jpg 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 116.jpgC:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Мои рисунки\Изображение\Изображение 119.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

  1.                   Усний переказ за опорними словами та малюнками.   

 

V. Написання переказу.

VI. Перевірка робіт.

V II. Підсумок уроку.  Заповнення таблиці.

 

Що знали про

слонів ?

Що дізналися на уроці?

Що хочемо дізнатися?

Слони-найбільші тварини.

Вони живуть в Африці та Індії.

Допомагають людям перевозити грузи.

Довжина їх тіла досягає

 4 м

Зараз в Африці 150 000слонів.

Африканські слони досягають у височину 3,5 м і важать близько 5 тонн.

Індійські слони менше.

За день слон  випиває 150л води                     

Скільки років живуть слони?

Як доглядають своїх малят?

Кого вони бояться?

 

 

 VIII.  Хвилинка-цікавинка. (Завдання  на вибір)

1 завд. – «Загадкова фотографія».

2 завд. – Намалюй слона.

3 завд. – «Знайди і розфарбуй звірів».

 

docx
Додано
26 березня 2018
Переглядів
2510
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку