Урок розвитку зв’язного мовлення в 2 класі Тема. І в саду, і на городі.

Про матеріал
Поширений конспект уроку розвитку зв’язного мовлення в 2 класі. Тема. І в саду, і на городі.
Перегляд файлу

Урок розвитку зв’язного мовлення в 2 класі

Тема. І в саду, і на городі.

Мета: розширити знання учнів про овочі, фрукти та ягоди, збагачувати

словниковий запас, вдосконалювати навички спілкування, уміння

висловлювати думку, розвивати мовлення, виховувати бережливе ставлення

до навколишнього середовища, до свого здоров’я.

Обладнання: предметні малюнки із зображенням овочів та фруктів, картини осені, напис слова «осінь» для створення асоціативного куща, паперові кружечки – моделі ягід винограду; чарівна скринька, цибулина, модель стручка гороху, паперові осінні листочки, лего, інструкційні картки.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Відгадування загадки

Сонечко не хоче

Землю зігрівати.

Листячко пожовкло,

Стало опадати.

Часто дощик ллється,

Птахи відлітають,

На городі та у полі

Врожаї збирають.

Відгадайте, діти,

Коли це буває?

(Восени)

  • Які слова вам допомогли відгадати загадку?
  1. Робота з лего.

-Покажіть цеглинкою  лего колір, з яким  найбільше у вас асоціюється  осінь.

3. Створення асоціативного куща «ОСІНЬ»

- Що ви  уявляєте, коли чуєте слово «осінь» ? (Діти по черзі біля стрілочок пишуть слова.)

  

 

 

                        

 

4. Ґронування «Яка буває осінь?»

- На кружечках написати, яка буває осінь.(Діти пишуть та прикріплюють кружечки на дошці. Наприклад: золота, багата, чарівна, щедра, дощова і т.д.)

Виноградный лист нарисовать: Как нарисовать лист винограда карандашом  поэтапно —

           

 

 

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми дізнаємося, які дарунки приготувала для нас осінь у саду, на городі та в парку. Вивчимо нові слова, вчитимемося використовувати їх у своєму мовленні.

IV. Опрацювання нового матеріалу

  1. Робота з ілюстраціями «Що нам осінь принесла»

Перед дітьми зображення двох кошиків з осінніми плодами. Діти по черзі їх називають і кажуть, де вони ростуть: на городі чи в саду?

  1. Робота в зошитах з розвитку зв’язного мовлення с.7.
  1. Розглянути малюнки дарунків осені(шипшина, картопля, каштан, яблуко, груша, перець) і сказати,  про які плоди сьогодні ще не згадували(шипшина та каштан), де вони ростуть (у парку).
  2. Вправа «Незакінчене речення»

Яблуко, груша, слива, персик – це … (фрукти).

Гарбуз, морква, буряк, капуста – це … (овочі).

Виноград, горобина, шипшина, калина – це …(ягоди).

  1. Гра «Чарівна скринька»

Діти стають в коло і вгадують, що в скриньці, по черзі описуючи предмет (цибулина), а вчитель дає відповіді: «Так» чи «Ні», доки не вгадають, що ж осінь принесла.

Наприклад.

  • Це росте в саду? (Ні)
  • Це овоч? (Так)
  • Він соковитий? (ТАК)
  1. Робота з текстом «Цікаві факти про цибулю»
  1. Прослухати текст і сказати, чим корисна цибуля.

Цибуля – це багаторічна рослина та популярний овоч.

Цибуля є головним продуктом і універсальним засобом від хвороб.

Дітям від трьох років особливо корисно жувати зелену цибулю для очищення порожнини рота і зубів від мікробів. Також дуже корисно їсти варену цибулю. Вона допомагає від кашлю та грипу.

У цьому овочі міститься більше природного цукру, ніж в грушах і яблуках.

Цибуля прекрасно збиває температуру. Якщо у дитини жар, то потрібно нарізати овоч кільцями і змочити в яблучному оцті. Після прикладати до ступень, і одягти шкарпетки. Від такої процедури температура спадає досить швидко.

У холодну пору року для зміцнення імунітету рекомендується з’їдати по половині ріпчастої цибулі в день.

Цибуля знімає біль від укусу джмеля, бджоли або оси. Досить одразу втерти в місце укусу цибулевий сік.

Цибуля покращує апетит, засвоєння їжі, підвищує опірність організму до інфекційних захворювань.

  1. Дати відповіді на тестові завдання
  1. Цибуля – це … а) однорічна рослина;       б) багаторічна рослина.
  2. Варена цибуля допомагає від … а) кашлю та грипу;   б) від отруєння.
  3. Чого багато в цьому овочі? А) солі;    б) цукру.
  4. Чи корисно їсти цибулю? А) так;       б) ні.
  1. Відгадування загадок

- Відгадати загадки і сказати , де ростуть дані плоди?

   1.Помаранчева і гарна,

У землі сиджу не марно :

Соковита, солоденька,

Вже я стала чималенька,

Собою пригощу дитину,

Хай корисну з’їсть ..........( Морквину)

2. На городі виріс дужий,

Круглий, жовтий і байдужий,

До червоних помідорів,

До капусти і квасолі,

Хто цей гордий карапуз,

Здогадалися? ……….(гарбуз)

3.Чи то жовта, чи то синя,

Соковита господиня,

Чи то сонце, чи то слива,

Пригостить нас влітку......( Слива)

Фізкультхвилинка «Пиріжки яблучні»

Стиглі яблучка малята з гілочок зривали,

(діти стають навшпиньки і тягнуться руками вгору)

А які додолу впали – вони позбирали.

(присідають, збирають уявні яблука)

Кошик принесли додому (крокують)

Хутко кран відкрили

(відкривають уявний кран правою рукою)

Фрукти всі ретельно, старанно помили. (показують дії)

Яблучка почистить треба ножичком гостреньким,

Ще й порізать на шматочки –

Кубики маленькі. ( імітують чищення і нарізання)

Замісили швидко тісто – і пухке і біле. (місять)

Ліплять, ліплять пиріжечки –

Яблучні уміло. (імітують ліплення пиріжків)

  1. Робота в парах .

Дібрати і записати слова-ознаки. За потреби скористатися довідкою.

Шипшина …                            каштан …                          груша…

Картопля …                             яблуко…                           перець… .

Довідка: соковита, хрумке, ароматний, кругленька, колюча, блискуча.

  1. Вправа «Мікрофон»

Скласти речення про свій улюблений дарунок осені

Зразок . Я люблю соковиту грушу.

  1. Робота в групах – гра «Чарівний стручок»

Діти діляться на 3 групи (за осінніми листочками, які вони виберуть).

Кожна група із стручка дістає горошину із завданням, де  потрібно скласти вірш – сенкан  про один із осінніх дарів, дотримуючись інструкції.

Картка1

Скласти вірш – сенкан за поданою схемою про яблуко.

Мовленнєве спілкування з використанням мнемотехніки | Конспект. Дошкілля

  1. Що це таке ? (1 слово – назва предмета )
  2. Яке воно? (2 слова – ознак цього предмета)
  3. Що воно робить ?(3 слова – дії предмета )
  4. Як ви до цього ставитесь? (Речення із 4 слів)
  5. Як інакше можна це назвати ? (Відповідь – одне слово )

 

Картка 2

Скласти вірш – сенкан за поданою схемою про буряк.

УКРАЇНСЬКА МОВА

  1. Що це таке ? (1 слово – назва предмета )
  2. Яке воно? (2 слова – ознак цього предмета)
  3. Що воно робить ?(3 слова – дії предмета )
  4. Як ви до цього ставитесь? (Речення із 4 слів)
  5. Як інакше можна це назвати ? (Відповідь – одне слово )

Картка 3. Скласти вірш – сенкан за поданою схемою про горіх.

ЩЕПЛЕНИЙ волоський горіх "КОДРЕНЕ" / 1 рік / Саджанці / Преміум Якість:  продаж, ціна у Києві. Насіння, саджанці та розсада плодово-ягідних культур  від "Торговельний Дім "Grand House"" - 1382862304

  1. Що це таке ? (1 слово – назва предмета )
  2. Яке воно? (2 слова – ознак цього предмета)
  3. Що воно робить ?(3 слова – дії предмета )
  4. Як ви до цього ставитесь? (Речення із 4 слів)
  5. Як інакше можна це назвати ? (Відповідь – одне слово )

V. Підсумок уроку

- Діти, про що йшла мова на уроці?

- Яка вправа вам найбільше сподобалася?

Показати зелену цеглинку лего, якщо на уроці все сподобалося і вдалося.

Жовту -   якщо виникали деякі труднощі.

Червону – у випадку, коли було дуже важко і сумно на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 червня 2022
Переглядів
1878
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку