МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Відокремлений структурний підрозділ
«Криворізький фаховий коледж
Національного авіаційного університету»
КОНСПЕКТ УРОКУ
з навчальної дисципліни
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
Викладач:
Ольховська Наталія Сергіївна |
Кривий Ріг
2023
Тема: Розвиток фізичних якостей
Мета уроку : закріпити знання учнів про поняття «фізичні якості людини» та основними складовими фізичного розвитку, систематизувати знання про вплив фізичної активності на здоров’я; вчити здійснювати самооцінку здоров’я; розвивати здоров’я збережувальні компетенції; виховувати свідому потребу в дотриманні принципів здорового способу життя.
Тип уроку: повторення і закріплення навчвльного матеріалу.
Обладнання: дистанційне навчання
Meet+CoogleКлас
Міжпредметні звязки : біологія, анатомія, фізика, математика
Очікувані результати:
ХІД УРОКУ
Зміст |
Організаційно-методичні вказівки, прийоми |
ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА
Організаційний момент: |
Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів. |
Правила безпеки життєдіяльності під час самостійних занять фізичною культурою в домашніх умовах. |
Презентація https://www.youtube.com/watch?v=RQ2KUUupuFU
|
Вимірювання ЧСС.
|
Пульс (у спокої) за 15 секунд – 17-18 уд. – відмінно, 19-20 уд. – добре, більше 23 уд. – погано (сісти, зробити 2-3 вдихи і видихи подовжуючи видих).
|
Рухова активність - ДЖОҐІНҐ
Комплекс вправ
|
Коротке пояснення:
Виконай біг на місці підтюпцем напротязі 5 ХВ. Біг підтюпцем (футинґ, джоґінґ) — це одна з форм бігу в повільному неквапливому темпі.
https://www.youtube.com/watch?v=paW9fHilpL4
|
Вимірювання ЧСС. |
|
Рухова активність для розминки ПІЛАТЕС
Комплекс вправ |
Коротке пояснення:
Піла́тес (нім. Pilates) — комплекс фізичних вправ, винайдених на початку XX століття німецьким й американським тренером Йозефом (Джозефом) Пілатесом[en], метою яких є розвиток гнучкості всіх м'язів тіла. Система являє собою поєднання йоги, балету та ізометричних вправ. Загалом пілатес сприяє зміцненню м'язів, фіксує нормальне положення тіла (постави, внутрішніх органів), укріплює м'язи спини, преса і таза, покращує гнучкість тіла, знижує рівень стресу і поліпшує загальний стан здоров'я спортсменів.
https://www.youtube.com/watch?v=Qfc7E4qgAbQ
|
Вимірювання ЧСС. |
|
ОСНОВНА ЧАСТИНА Інтерактивна гра |
«Робота в групах» Учні об’єднані в групи: Сила Швидкість Витривалість Гнучкість Спритність Запропонувати їм ролі, які вони будуть виконувати в роботі: керівник, командир – організовує порядок виконання завдання, заохочує групу; помічник, посередник – стежить за часом, заохочує групу до роботи допомагає групі; доповідач.
І тур: Кожна група повинна підготувати короткі доповіді про властивості притаманні їх групам ІІ тур: групи демонструють запис /пряме включення/ демонстрації комплексу вправ які розвивають фізичні якості за які доповідачі відповідають
ІІІ тур: опитування за методом «Експрес-опитування» /додаток1/ Ps: кількість питань залежить від активності учнів.
|
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Інтерактивна вправа
|
«Незакінчене речення» 1. Формулюю незакінчене речення. 2. Пропоную учням закінчити його. 3. Кожний наступний учасник обговорення має починати свій виступ із запропонованої формули: «Сьогодні пізнавальним для мене було ..»; «урок для мене був корисний /не корисний/ тим, що..»; «Завдяки отриманому матеріалу зробив/ла/ для себе висновки ..»;
V тур: підведення підсумків. Оцінювання за допомогою прийому «Самооцінка» (метод запитань – відповідей, виставлення оцінок своїм товаришам з конкретним мотивуванням) /додаток 2/
|
Домашнє завдання: 1. Самостійний підбір і виконання комплексів ранкової гімнастики. 2. Згинання і розгинання рук в положенні лежачи. (Індивідуально, в залежності від функціональних особливостей). 3. Згинання і розгинання тулуба в положенні лежачи. (30-50 раз на день). 4. Вправа «планка» поступово збільшуючи час (один раз на день). 5. Обов’язкове проходження 10 000 кроків неменше ніж 2 рази на тиждень. |
ДОДАТОК 1
ДОДАТОК 2
Картка оцінювання знань учня
№ |
Прізвище, ім'я учня |
Дата: |
|||
Самооцінка |
Оцінка лідера |
Оцінка вчителя |
Підсумкова |
||
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
Зауваження: |
Оцінювання учнем особистої участі в роботі малої групи (Варіант 1)
Як добре я працював зі своїми товаришами? |
Завжди |
Звичайно |
Іноді |
Ніколи |
Я співпрацював з іншими, коли ми прагнули досягнути спільної мети |
|
|
|
|
Я ретельно працював над завданням |
|
|
|
|
Я висловлював нові ідеї |
|
|
|
|
Я вносив конструктивні пропозиції, коли мене просили про допомогу |
|
|
|
|
Я підбадьорював інших |
|
|
|
|
Оцінювання учнем особистої участі в роботі малої групи (Варіант 2)
Прізвище, ім'я
Оцініть себе за кожним з визначених напрямів від 0 до 2 балів.
Оцінювання учнем особистої участі в роботі малої групи (Варіант 3)
Ця форма дає змогу оцінити роботу малої групи самим учасникам групи. Можна просто ставити значок (наприклад хрестик) у відповідній графі, відмічаючи, як працювала вся група, або вписувати імена учасників групи.
Показники |
Завжди |
Звичайно |
Іноді |
Ніколи |
Ми перевіряли, чи всі учасники групи розуміють, що потрібно зробити |
|
|
|
|
Ми відповідалина запитання, даючи пояснення при потребі |
|
|
|
|
Ми з'ясовували те, що було нам не зрозумілим |
|
|
|
|
Ми допомагали одне одному, з тим щоб всі могли зрозуміти і практично застосувати отриману інформацію |
|
|
|
|
Ми давали всім можливість узяти участь в обговоренні, ухваленні рішення та демонстрації результатів роботи групи |
|
|
|
|