Урок. Особиста і громадська гігієна гігієнічні основи фізичних вправ. Фізична активність в режимі дистанційного навчання.

Про матеріал
Завдання уроку: - Зацікавлення до систематичних занять фізкультурою, формування звички до виконання фізичних вправ, зміцнюючих здоров'я та психіку. - Формування культури рухової активності учнів - Виховання бажання перемагати в собі негативні звички Мета уроку : - виховання дбайливого відношення до свого здоров'я в учнівської молоді. - навчання нормам здорового способу життя, прийомам і методам його реалізації. - профілактика поширених захворювань, через розвиток особистих якостей, таких, як психічна врівноваженість, зосередженість, спокій, уважність, пам'ять, та розумові здібності. Тип уроку: навчальний Обладнання: дистанційне навчання Meet+CoogleКлас Міжпредметні звязки : біологія, математика, основи здоров’я Очікувані результати: - Формування інтересу до регулярних занять фізичною культурою; - Формування культури рухової активності учнів; - Виховання свідомості, активного відношення до цінності здоров'я в сім'ях здобувачів освіти; - Зниження рівня захворювань серед учнівської молоді.
Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Відокремлений структурний підрозділ

«Криворізький фаховий коледж Національного авіаційного університету»

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ УРОКУ

з навчальної дисципліни

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

 

                            Викладач:                                                                            

                            Ольховська Наталія Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг

2023

  

  

  

 

Тема:  Особиста і громадська гігієна гігієнічні основи фізичних вправ.         

             Фізична активність в режимі дистанційного навчання.

 

Завдання уроку:

  •         Зацікавлення до систематичних занять фізкультурою, формування звички до виконання фізичних вправ, зміцнюючих здоров'я та психіку.
  •         Формування культури рухової активності учнів
  •         Виховання бажання перемагати в собі негативні звички

 

Мета уроку : 

  • виховання дбайливого відношення до свого здоров'я в учнівської молоді.
  • навчання нормам здорового способу життя, прийомам і методам його реалізації.
  • профілактика поширених захворювань, через розвиток особистих якостей, таких, як психічна врівноваженість, зосередженість,  спокій, уважність, пам'ять, та розумові здібності.

Тип уроку: навчальний

Обладнання: дистанційне навчання

                       Meet+CoogleКлас

Міжпредметні звязки : біологія, математика, основи здоров’я

Очікувані результати:

  •                   Формування  інтересу до регулярних занять фізичною культурою;
  •                   Формування культури рухової активності учнів;
  •                   Виховання свідомості, активного відношення до цінності здоров'я в сім'ях здобувачів освіти;
  •                   Зниження рівня захворювань серед учнівської молоді.
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

Зміст

Організаційно-методичні вказівки, прийоми

ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

 

 

  1. Організаційний момент:

 

 

 

 

 

 

Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.

  1. Правила безпеки життєдіяльності

під час самостійних

занять фізичною культурою

в домашніх умовах.

 

Презентація 1

https://docs.google.com/presentation/d/16IgFkpf6A_4BlwDdIv4IoEPpxEeNBKG5/edit#slide=id.p1

 

 

  1. Вимірювання ЧСС.

 

Пульс (у спокої) за 15 секунд – 17-18 уд. – відмінно, 19-20 уд. – добре, більше 23 уд. – погано (сісти, зробити 2-3 вдихи і видихи подовжуючи видих).

 

  1. Рухова розминка – стрейчінг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекс вправ

Коротке пояснення:

 Стретчінг - це комплекс вправ, призначений для того, щоб ваші м'язи були еластичними, а суглоби гнучкими й рухливими. Фахівці вважають, що в стретчинга є багато плюсів:

 - Завдяки розтягненню м'язів до них надходить більше крові, вони розслаблюються й стають більше еластичними.

- Суглоби здобувають більшу рухливість, у результаті чого збільшується гнучкість.

- Краща профілактика проти відкладення солей.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2lC2Hs_LDG4

Вимірювання ЧСС.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА

 

 

 

  1.               Основні складові здорового способу життя

 

 

 

 

 

  1. Лекція

https://docs.google.com/document/d/1ouH9WPwGaeaFoebExXq0nYtyur3d1TXb/edit

 

 

 

 

Здоровий спосіб життя, принципи й складові

 

 

Відео1

https://www.youtube.com/watch?v=gMu8qHFdegs

 

 

  1.  2. Фізична активність в режимі дистанційного навчання:
    1.           Рухова активність – здоровий спосіб життя

 

 

 

  1.           Фізична активність в режимі дистанційного навчання

 

 

 

 

 

  1. Лекція

https://docs.google.com/document/d/1DHi7DcRha5KgsOoR7B0gtobqRH9X_gZH/edit#heading=h.gjdgxs

 

2.2. лекція /презентація/

https://docs.google.com/presentation/d/1AQWAOKFqXGjhuRxqQb-d8t90O-r-vm5U/edit#slide=id.p1

 

Дистанційне навчання. Активна перерва.

 

 

Відео 2

https://www.youtube.com/watch?v=q2KVQnIdjL4

 

 

  1.          Особиста і громадська гігієна гігієнічні основи фізичних вправ.

 

 

2.3 .лекція /презентація/

https://docs.google.com/presentation/d/1ezgBVZqOlHqY_kYpmMPHXqcNetZpnGRa/edit#slide=id.p1

 

 

4. Інтерактивна вправа

 

4 "мікрофон"

 

Перед групою ставлю запитання. Здобувачам освіти пропонується умовний мікрофон /в умовах конференції meet називаю прізвие/ , який вони будуть передавати один одному, по черзі беручи слово. Говорити може тільки той, хто тримає мікрофон /чиє прізвище оголошене/. Якщо здобувач освіти не має що сказати, він передає слово одногрупнику. По закінченню підбиваю  підсумок

Питання:

1. Якого компоненту НЕ включає в себе поняття "здоров'я"

2. Від яких чинників залежить наше здоров'я

3. Що є шкідливим для здоров`я?

4. Що в результаті буде з людиною, що веде малорухливий спосіб життя

5. Що із їжі ти обереш для здорового харчування.

6. Тривалість сну, яка є нормою для тебе:

7. Хто має піклуватися про ваше здоров"я насамперед

8. Для чого потрібна фізична культура

9. В якій віковій категорії фізичні вправи позитивно впливають на фізичний стан?

Варіанти впитань можуть залежити від активності учнів.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  1. Підбиття підсумків.

 

Інтерактивна вправа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Оцінювання результатів уроку.

 

 

 

 

 

 

 

" Незакінчені речення"

  •      Формулюю незакінчене речення.
  •      Пропоную  учням закінчити його.
  •      Кожний наступний учасник обговорення має починати свій виступ із запропонованої формули:

       «На сьогоднішньому уроці для мене найважливішим відкриттям було...» ;

«Сьогодні пізнавальним для мене

було ..»;

«урок для мене був корисний /не корисний/ тим, що..»;

«Завдяки отриманому матеріалу зробив/ла/ для себе висновки ..»;

 

 

Оцінити успішність найбільш активних учнів. Визначити помилки.

Домашнє завдання:

1. Самостійний підбір і виконання комплексів ранкової гімнастики.

2. Згинання і розгинання рук в положенні лежачи. (Індивідуально, в залежності від функціональних особливостей).

3. Згинання і розгинання тулуба в положенні лежачи. (30-50 раз на день).

4. Вправа «планка» поступово збільшуючи час (один раз на день).

5.      Обов’язкове проходження 10    000 кроків неменше ніж 2 рази на тиждень.

 

docx
Додано
7 березня 2023
Переглядів
282
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку