Урок. Волейбол. Правила гри. Досягнення українських волейбольних команд на міжнародній арені.

Про матеріал
Мета уроку : перевірка та закріплення знань з теми на практиці у нестандартних ситуаціях; активізація пізнавальної діяльності, стимулювання бажання вчитися; розвиток здатності працювати в команді. Тип уроку: повторення і закріплення навчвльного матеріалу. Обладнання: дистанційне навчання Meet+CoogleКлас Міжпредметні звязки : історія, математика Очікувані результати: - Учень характеризує організацію варіантів техніко-тактичних дій у процесі гри; особливості проведення та суддівство змагань; методику самостійних занять.називає: поняття, рівні та методикивизначення рівнів фізичної підготовленості; - свідомо ставиться до власного здоров’я та здоров’я інших; - характеризує: олімпійську філософію та здоровий спосіб життя; вміння, навички та фізичні якості які необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії;
Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Відокремлений структурний підрозділ

«Криворізький фаховий коледж

Національного авіаційного університету»

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ УРОКУ

з навчальної дисципліни

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

 

Викладач:

Ольховська Наталія Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кривий Ріг

2023

  

Тема:  Волейбол. Правила гри. Досягнення українських волейбольних команд на міжнародній арені.

 

Мета уроку :  перевірка та закріплення знань з теми  на практиці у нестандартних ситуаціях; активізація пізнавальної діяльності, стимулювання бажання вчитися; розвиток здатності працювати в команді.

 

Тип уроку: повторення і закріплення навчвльного матеріалу.

Обладнання: дистанційне навчання

                       Meet+CoogleКлас

Міжпредметні звязки : історія,  математика

Очікувані результати:

  •         Учень характеризує організацію варіантів техніко-тактичних дій у процесі гри; особливості проведення та суддівство змагань; методику самостійних занять.називає: поняття, рівні та методикивизначення рівнів фізичної підготовленості;
  •         свідомо ставиться до власного здоров’я та здоров’я інших;
  •         характеризує: олімпійську філософію та здоровий спосіб життя; вміння, навички та фізичні якості які необхідні для успішної самореалізації у майбутній професії;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

Зміст

Організаційно-методичні вказівки, прийоми

ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

 

Організаційний момент:

 

 

Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.

Правила безпеки життєдіяльності

під час самостійних

занять фізичною культурою

в домашніх умовах.

Презентація

https://www.youtube.com/watch?v=Jt4yzNZsuLg

 

Інтерактивна гра

«Можна - Не можна»

Після перегляду презентації

називаю учням дію (виконання вправ в домашніх умовах)‚ а вони відповідають ”можна” чи ”не можна".

     Згодом пропонується ускладнений варіант гри. На мої слова ”можна” або ”не можна" учні називають відповіді вчинки.

 

Вимірювання ЧСС.

 

Пульс (у спокої) за 15 секунд – 17-18 уд. – відмінно, 19-20 уд. – добре, більше 23 уд. – погано (сісти, зробити 2-3 вдихи і видихи подовжуючи видих).

 

Рухова активність – Динамічна розминка

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекс вправ

 

Коротке пояснення:

Динамічна розминка включає активні рухи: похитування в позі, махи ногами, глибокі присідання і випади та інші рухи.

На відміну від статичної розминки, динамічна збільшує силу і потужність, покращує діапазон рухів і спритність.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Mg5-dgp3bdg

 

Вимірювання ЧСС.

 

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Інтерактивна гра

 

«Знайди пару»

Завдання на відповідність:

1

Сила

 

секунди

Гнучкість

 

Кількісно не вимірюється

Тільки якісно

Витривалість

 

кілограми

Швидкість

 

сантиметри

спритність

 

секунди

2

 

Заміна гравця

 

Помилка при подачі м'яча

 

Дозвіл на подачу.

 

Перерва або тайм-аут.

 

 

 

Помилка в розстановці або при переході

 

Подвійне торкання.

 

Кінець партії або матчу.

 

 

 

 

Дотик до сітки гравцем або подача в сітку.

3

Скільки замін може зробити Ліберо в сеті?

 

5,6,1

Максимальний склад команди в волейболі складає (згідно заявці на змагання)...

 

14

Гравці в яких позиціях є гравцями задньої лінії ?

 

4,3,2

Гравці в яких позиціях є гравці передньої лінії ?

 

без обмежень;

Інтерактивна гра

«Вірю-не вірю»

Учні виконують альтернативний тест, перевіряють знання

Якщо учень погоджується із реченням твердженням,то він зазначає «+», якщо  не згоден, зазначає «-»:

  1.               Перші змагання по волейболу в Україні відбулися в Одесі
  2.               Перші змагання по волейболу в Україні відбулися в Харкові
  3.               Перші змагання по волейболу в Україні відбулися у Львові
  4. У волейболі м’яч може торкатися будь-якої частини тіла
  5. У волейболі м’яч має бути вдарений, а не зловлений
  6. У волейболі гравець може вдарити м’яч два рази поспіль
  7. Правильний рахунок закінчення партії: 25-23
  8. 5. Правильний рахунок закінчення партії: 25-24
  9. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на
  10. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 4 зони;
  11. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 8 зон;
  12. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 6 зон

Інтерактивна гра

«Робота в групах»

Учні об’єднані у З групи:

1 група – історики;

2 група – теоретики;

3 група – вболівальники.

Завдання:

1 група – підготувати доповідь «Історія формування волейбольних традицій в Україні»;

2 група – розповісти про основні правила гри у волейбол;

3 група – підготувати розповідь про досягнення волейболістів

    Запропонувати їм ролі, які вони будуть виконувати в роботі: керівник, командир – організовує порядок виконання завдання, заохочує групу; помічник, посередник – стежить за часом, заохочує групу до роботи допомагає групі; доповідач.

 

І тур: Кожна група повинна підготувати короткі доповіді про властивості притаманні їх групам

 

ІІ тур: групи демонструють запис (пряме включення) демонстрації комплексу вправ які розвивають фізичні якості за які доповідачі відповідають

 

ІІІ тур: опитування за методом «Мікрофон»

 

 

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

 

  1. Підбиття підсумків.

Інтерактивна вправа

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Оцінювання результатів уроку.

 

 

 

 

 

«Незакінчене речення»

Пропоную  учням закінчити незакінчене рчення кожний наступний учасник обговорення має починати свій виступ із запропонованої формули:

Чим займалися на уроці?

Що  дізналися нового?

Що сподобалося?

 

Оцінювання за допомогою прийому «Самооцінка» (метод запитань – відповідей, виставлення оцінок своїм товаришам з конкретним мотивуванням) (додаток 2)

 

 

Домашнє завдання:

1. Самостійний підбір і виконання комплексів ранкової гімнастики.

2. Згинання і розгинання рук в положенні лежачи. (Індивідуально, в залежності від функціональних особливостей).

3. Згинання і розгинання тулуба в положенні лежачи. (30-50 раз на день).

4. Вправа «планка» поступово збільшуючи час (один раз на день).

5.      Обов’язкове проходження 10    000 кроків неменше ніж 2 рази на тиждень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК

Картка оцінювання знань учня

 

Прізвище, ім'я учня

Дата:

Самооцінка

Оцінка лідера

Оцінка вчителя

Підсумкова

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

Зауваження:

 

 

 

 

Оцінювання учнем особистої участі в роботі малої групи (Варіант 1)

Як добре я працював зі

своїми товаришами?

Завжди

Звичайно

Іноді

Ніколи

Я  співпрацював  з  іншими,

коли ми прагнули досягнути спільної мети

 

 

 

 

Я ретельно працював над завданням

 

 

 

 

Я висловлював нові ідеї

 

 

 

 

Я вносив конструктивні пропозиції,  коли мене

просили про допомогу

 

 

 

 

Я підбадьорював інших

 

 

 

 


 

docx
Додано
7 березня 2023
Переглядів
543
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку